З 1 жовтня водії будуть їздити з увімкненими фарами – Автостанції Закарпаття

З 1 жовтня водії будуть їздити з увімкненими фарами

Share Button

Згідно з новими ПДР, з 1 жовтня по 1 травня водії повинні включати за містом фари навіть вдень. В іншому випадку даішники зупинятимуть і штрафувати.

Так вимагає п. 9.8 Правил дорожнього руху, який був введений минулої весни з низкою інших поправок. Нова редакція ПДР набула чинності 15 квітня 2013 року.

Зокрема, правило говорить: “з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населених пунктів повинні бути включені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар”.

Начальник Центру безпеки дорожнього руху Сергій Будник пояснює, що дана вимога ввели з міркувань безпеки: в осінньо -весняний період, коли часто виникають умови недостатньої видимості, включені фари або ходові вогні дозволять водіям заздалегідь розглянути на дорозі машину і утриматися від ризикованих маневрів, а це, у свою чергу, дозволить уникнути ДТП.

Денними ходовими вогнями (ДХО) в ДАІ називають “зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу і призначені для поліпшення видимості транспортного засобу під час його руху в світлий час доби “.

За цим визначенням, ДХО повинні бути тільки білими. Якщо у вас помаранчеві (як на американських машинах) – необхіжно включати не їх , а ближнє світло.

Крім цього, раніше ДАІ уточнювала, що ДХО повинні бути тільки заводські – будь-які інші лампочки поза законом, якщо ви не отримали офіційний дозвіл на переобладнання автомобіля, видане БДР МВС України або Державтотранс НДІ проект .

Якщо ви забудете включати фари, вас можуть зупинити і оштрафувати за порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами на 425-510 гривень (ч. 2 ст. 122 КпАП).

 

Джерело: gazeta.ua


Оцініть інформацію:
1 Нічого особливого2 Просто інформація3 Щось нове для мене4 Корисна інформація5 Конструктивно, мені подобається (Голосів поки нема)
Loading...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.