Спішскі Град. Найбільший замок Словаччини – Автостанції Закарпаття

Спішскі Град. Найбільший замок Словаччини

Share Button

Словацька фортеця Спішський Град виглядає саме так, як має виглядати фортеця: мальовничо, готично, романтично, ностальгічно. Масивні вежі, високі мури, мощені бруком дороги. Для повноти вражень бракує хіба вдягнених в обладунки лицарів. Втім, не зле і без них.

Замок Спішскі Град

Замок Спішскі Град

Замкова гора від давніх давен приваблювала своєю неприступністю. На двісті метрів здіймається вона над навколишньою рівниною — немов натяк на близькі скелі сивих Татр. Укріплення на цьому місці були майже безперервно упродовж двох тисяч років!

Замок Спішскі Град

Замок Спішскі Град

Замок Спішскі Град

З найдавніших поселенців найактивнішими вважаються кельти. Археологи твердять, що за сто-двісті років до нашої ери тут вже кували залізо. На згадку про словацьких кельтів і срібні монети тої доби. Древній Спиш захищали земляні вали, місцями підмуровані каменем.

Замок Спішскі Град

За кількасот років замість кельтів тут вже ґаздують слов’яни. Після певного запустіння татарських часів Замкова гора знову стає на службу людям.

На рубежі XI-XII століття Спиш активно розбудовується. Центром фортеці стає замкова вежа, зведена на найвищій точці пагорбу. Мереживо стін та урвищ утворювало систему внутрішніх дворів.

Замок Спішскі Град

Замок Спішскі Град

У першій половині XIII століття будується двоповерховий укріплений палац у романському стилі. Поруч — каплиця. Тоді ж в’їзна брама дістає перші металеві ґрати.

Замок Спішскі Град

Замок Спішскі Град

Замковий виходок.

Замок Спішскі Град

Шлях на вежу.

Замок Спішскі Град

Клікабельна панорама з вежі.

Замок Спішскі Град. Панорама

В другій половині XIV століття замок отримує поповнення — середній двір. Трішки згодом муром та ровами до загальної укріпленої території долучають нижній двір.

Замок Спішскі Град

Замок Спішскі Град

Замок Спішскі Град

Така велика господарка була по кишені не кожному, навіть коронованому правителю. Спишський град часто змінює власників. Іноді, переходячи у спадок, фортеця на десятиліття залишалась без ґаздів — за таке майно суперечки між спадкоємцями могли тривати довго.

Втім, прогрес військового діла ставить на прямому призначені замку жирний хрест. Після кількох пожеж та дрібних руйнувань кінця XVIII століття твердиня вже мало кому потрібна. Безумовно, до руйнації Спиша долучились і навколишні селяни — ще б пак, адже поруч простоює ціла гора непотрібного нікому будівельного матеріалу.

Замок Спішскі Град

Влада робить кілька спроб консервації найбільшого словацького замку. Сучасний його стан — наслідок робіт, розпочатих в 1961-му році. Приблизно від тоді замок стає музеєм. У 1993-му комплекс включено до списків Світової спадщини ЮНЕСКО.

lr-09454

Між іншим, буквально за кілометр-два заховалась ще одна пам’ятка з того ж списку — церква Святого Духа в селі Зехра. Будівництво храму завершили давненько, в 1275-му році.

Церква Святого Духа в селі Зехра

Церква Святого Духа в селі Зехра

Церква Святого Духа в селі Зехра

Цікаво, що вапнякова штукатурка з’явилась на храмі в якості дезінфекції, після спалаху чуми в XVII столітті.

                                                                                                                                                                                 Джерело:http://www.galka.if.ua

На автовокзалі м. Ужгород можна придбати квиток в міжнародній касі.

Ми зробимо все, щоб Ваша поїздка пройшла максимально комфортно.

Квитки он-лайн – на порталі transfer.ua та bus.com.ua

Бронювання автобусних квитків  за телефоном +38 (050) 434 6620


Оцініть інформацію:
1 Нічого особливого2 Просто інформація3 Щось нове для мене4 Корисна інформація5 Конструктивно, мені подобається (Голосів поки нема)
Loading...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.