Альберобелло – унікальне місто, яке руйнували пред приїздом податківців – Автостанції Закарпаття

Альберобелло – унікальне місто, яке руйнували пред приїздом податківців

Share Button

alberobello2-720x340

Італію можна назвати країною нестійких конструкцій. Всі знають про Пізанську вежу, але мало хто чув про інші споруди, що падають. Проте на півдні «фруктового саду Європи» є ціле місто, яке хоче впасти, назва якого перекладається як «красиве дерево».
У документах XI ст., що описують цю місцевість, район названий «лісом красивих дерев» – звідси і пішла назва містечка Альберобелло. Але хто ж знав, що через кілька століть пам’яткою будуть зовсім не вони, а саме місто, який потрапить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Trulli-

У XVI ст. граф Андреа Маттео III, зі знаменитого неаполітанського роду Аквавіва, привіз сюди своїх селян, щоб ті могли працювати та обробляти землю на благо графа. Нічого не скажеш – райське містечко, південь Італії як-ніяк! Ось тільки за проживання тут потрібно платити чималий податок місцевій владі. І якщо Маттео і його селяни покірно податок платили, то наступник графа Гангіроламо II вирішив піти на хитрість. Справа в тому, що податок мали платити лише за споруди – за землю плата не стягувалася.

Trulli-1

Граф наказав підданим збирати по околицях шматки вапняку і складати з них невеликі будови. Розчин при цьому не використовували. Форма будинків була незвичайною, з дахом у вигляді купола. І ось, коли до маєтку вчергове мали прийти збирачі податку – про це заздалегідь попереджали підкуплені люди, – і будинки … руйнували.
Варто зазначити, що швидко зламати цілий будинок дозволяла купольна конструкція будови, яка складалася всередину дуже швидко. Варто було лише вийняти камінь в основі даху, і житло перетворювалося на купу каміння.

Trulli-3

Через таку форму будиночки стали називати “Трулами” – від італ. trulli – «купол». Найцікавіше, що вони мали навіть свою гендерну ідентичність. Куполи з маківкою (верхівкою) називалися «пінакколо» і вважалися чоловічими, без неї – жіночими. А ось «вторинними статевими ознаками» могли служити малюнки на стінах: знаки зодіаку і різні язичницькі символи, що позначали чоловіче і жіноче начало.

Trulli-2

Невідомо, скільки разів місто перетворювалося у руїни, але навіть якщо нечасто – селянам вистачало головного болю, адже після приїзду податківців їм доводилося заново відбудовувати своє житло. А ось знать, звісно ж, процвітала.

Trulli-4

Влада, ймовірно, здогадувалася про злісних неплатників, але довести нічого не могли, а може й отримували за мовчання «винагороду». Так це чи ні, але в 1797 р. король Фердинанд із династії Бурбонів вирішив покінчити з цим неподобством і звільнив містечко від податкового тягаря. Дехто почав розбирати свої будинки, щоб звести їх заново – вже капітально, але більшість, кажуть, продовжували жити у «тимчасових будівлях», побоюючись, що влада передумає.

alberobello1

Так що «складані» будиночки продовжували з’являтися тут аж до початку XX ст. І лише в 1925 р. італійський уряд заборонило будувати подібні споруди, і жителі стали використовувати розчин. Указ діє і понині, тому сьогодні Труллі Альберобелло – стійкі і міцні. І, до речі, в них продовжують жити – не лише місцеві жителі, а і кінозірки, адже місто стало одним з найкрасивіших місць у країні і справжньою туристичною Меккою.

alberobello alberobello-1 alberobello-1038x576

Джерело: www.myplanet.com.ua

На автовокзалі м. Ужгород можна придбати квиток в міжнародній касі.

Ми зробимо все, щоб Ваша поїздка пройшла максимально комфортно.

Квитки он-лайн – на порталі transfer.ua та bus.com.ua

Бронювання автобусних квитків  за телефоном +38 (050) 434 6620

 


Оцініть інформацію:
1 Нічого особливого2 Просто інформація3 Щось нове для мене4 Корисна інформація5 Конструктивно, мені подобається (Голосів поки нема)
Loading...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.