Зальцбург місто великого Моцарта, колишня резиденція архієпископів, а нині – значимий культурний центр Європи. – Автостанції Закарпаття

Зальцбург місто великого Моцарта, колишня резиденція архієпископів, а нині – значимий культурний центр Європи.

Share Button

Одне те, що в 1997 році Старе місто Зальцбурга був внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, робить його неймовірно привабливим для туристів. Тут, в історичній частині міста можна побачити архітектуру практично всіх епох і стилів: Середньовіччя, романтизм, Ренесанс, Бароко, класицизм. Маленькі вулички і провулки ваблять своїм чарівним шармом, а численні пам’ятки повідають захоплюючі історії про саме місто і його титулованих жителів.

Засновником Зальцбурга був єпископ Рупперт, згодом зарахований до лику святих. Близько 700 року він заклав тут два монастирі, що збереглися і понині – чоловіче бенедиктинське абатство Св. Петра і жіночий монастир Ноннберг. Свою нинішню назву Зальцбург отримав в кінці VII століття завдяки численним родовищам солі в окрузі (Salz – cоль по-німецьки). Багато століть Зальцбург був резиденцією архієпископів і залишався суверенним князівством. І лише з початком наполеонівських воєн князівство припинило своє існування, а в 1816 році було остаточно закріплено за Австрією.


Величні споруди
Символом міста є фортеця Хоензальцбург (Hohensalzburg), розташована на горі Фестунгсберг на лівому березі річки Зальцах. Побудований в 1077 році і згодом багаторазово перебудований, Хоензальцбург є найбільшим і повністю збереженим кріпаком комплексом Центральної Європи. Зараз фортеця відкрита для відвідувань, і туди варто навідатися заради середньовічних Княжої палат, Кріпосного музею і розкішного Золотого залу. А який вигляд на місто і околиці відкривається з самої фортеці і серпантинної дороги до неї!

Крім фортеці в Зальцбурзі є ще два палаци, які заслуговують на увагу. Розкішний Хелльбрунн (Schloss Hellbrunn) – яскравий зразок архітектури епохи Ренесансу. Палац не тільки надзвичайно гарний, але і цікавий своїм чудовим парком, єдиними в світі потішних фонтанів і Кам’яним театром. Фонтани, заховані в зеленій тіні кущів, раптово розбризкують воду, приводячи цим в захват багатьох відвідувачів, і особливо дітей. А Кам’яний театр – найстаріша сцена під відкритим небом в Європі, створена з природного кам’яного кар’єру.

Історія білосніжного палацу Мірабель (Schloss Mirabell) оповита романтикою. Він був побудований в 1606 році для таємницею коханої архієпископа фон Райтенау. У чарівному парку поруч з палацом можна поблукати по лабіринту рослин і Саду гномів, помилуватися на численні скульптури і захопитися багатством фарб квіткових композицій.


Головним сакральною спорудою міста є Кафедральний собор Зальцбурга – величний храм, який, на думку багатьох критиків, є найдосконалішою будівництвом епохи Ренесансу на території німецькомовних країн.
Весь світ знає Зальцбург як місто, в якому з’явився на світ геніальний композитор і музикант. Жителі Зальцбурга дбайливо зберігають пам’ять про нього. У будинку, де народився Моцарт (Mozarts Geburtshaus), зараз знаходиться музей. Тут можна побачити дитячу і концертну скрипки, клавікорд, молоточковий клавір Моцарта, а також портрети і листи його сім’ї. Ще один невеличкий музей знаходиться в будинку, де Моцарт жив з 1773 по 1780 роки. Велика кількість справжніх предметів інтер’єру, старовинних музичних інструментів, особисті речі музиканта і його сім’ї створюють атмосферу того часу.

 

Культурні заходи
У Зальцбурзі щорічно проходить безліч різних культурних заходів. Головний з них – це, мабуть, Зальцбурзький літній фестиваль, вперше проведений в 1920 році. З тих пір він став масштабним світовим подією. Для його проведення був побудований цілий комплекс фестивальних залів. Тут виступають відомі і висхідні зірки світової культури. Тисячі шанувальників класичного і сучасного мистецтва з’їжджаються сюди в період з середини липня по кінець серпня, щоб долучитися до прекрасного.

Інші важливі щорічні заходи – це Великодній фестиваль, фестиваль під час Святої Трійці, фестиваль «Діалоги» в Моцартеумі, Джазова осінь, Зимовий свято в Різдвяні канікули, шоу «Звуки музики», фестиваль «Зальцбурзький сцена», романтичні палацові концерти і багато іншого. Загалом, не занудьгуєш!

Наодинці з природою
Розбавити культурне проведення часу можна вилазками на природу – в гори. Взимку в околицях Зальцбурга є всі можливості для катання на гірських лижах і сноубордах, а влітку тут так приємно побродити по пішим маршрутам або здійснити велосипедну поїздку по мальовничих гірських схилах.

Джерело: www.austria.info

На автовокзалі м. Ужгород можна придбати квиток в міжнародній касі.

Ми зробимо все, щоб Ваша поїздка пройшла максимально комфортно.

Квитки он-лайн – на порталі transfer.ua та bus.com.ua

Бронювання автобусних квитків  за телефоном +38 (050) 434 6620

 


Оцініть інформацію:
1 Нічого особливого2 Просто інформація3 Щось нове для мене4 Корисна інформація5 Конструктивно, мені подобається (Голосів поки нема)
Loading...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.