Брно – величне місто Чехії – Автостанції Закарпаття

Брно – величне місто Чехії

Share Button

Брно – велике місто Чехії, яке поступається за розмірами лише Празі. Воно розташоване на місці злиття двох річок – Світави і Свратка. Брно (Чехія) знамените багатющою історією і безліччю старовинних споруд. У перекладі на російську його назву можна перекласти як «броня» або «лати». Брно вважається центром Моравії (східна область в Чехії).

Загальні відомості

Це чарівний місто знаходиться серед Чехо-Моравійскіх гір і Драханской височини. Перші згадки про місто датовані 9 століттям. Початок поселення зводиться навколо фортеці Шпільберг, яка була споруджена для захисту від нападів з півдня. З 1243 вважається містом. Тривалий час місто Брно було столицею герцогства Моравії, а також важливим торговим і культурним центром.

Замок Шпільберг

Цю старовинну споруду, мабуть, можна назвати самою головною визначною пам’яткою міста. Зведена вона на високому березі річки. Фортеця була побудована в 13 столітті чеським королем Пржемислом Отакаром II. Замок вперше згадується в 1277 році, в той час він служив резиденцією відомого роду Люксембургів. Нетривалий час тут проживала Бланка Валуа (дружина Карела IV).

Прославився замок в 1645 році, коли витримав 4-місячну облогу в самому кінці Тридцятилітньої війни. Пізніше фортеця була відреставрована. У 17-19 століттях Шпільберг був в’язницею, де містилося безліч політичних в’язнів, а також особливо жорстоких і небезпечних злочинців. Засуджених до довічного ув’язнення приковували ланцюгами, годівля була вельми мізерною – давали всього 750 г хліба і трохи води. У таких нелюдських умовах в’язні дуже швидко помирали. У теперішній час тут розташований музей з експозицією меблів, картин і різних старовинних предметів інтер’єру. Влітку в Шпільберг часто проходять різні культурні заходи: концерти, фестивалі, турніри. З фортеці відкривається чудовий панорамний вид на місто.

 

Історичний квартал

Продовжуємо нашу подорож по місту Брно, Чехія. Пам’ятки даного населеного пункту можна вивчати також в історичному кварталі. Особливий інтерес представляє Центральна площа, де завжди гамірно і багатолюдно. Тут знаходиться чумний стовп, зведений в 1689 році, зі статуєю Діви Марії.

Далі по вулиці Масарукова, якщо згорнути на маленьку вуличку Замецніцка, можна побачити домініканський костел. У цьому районі також знаходиться древній монастир (1230) і церква Св. Михаїла (1659-1672).

Ратуша

Щоб повною мірою насолодитися дивовижним містом Брно (Чехія), варто відвідати стару ратушу. Вона була зведена в 13 столітті. На арці споруди можна побачити «дракона». Ще на початку 16 століття один іноземець подарував опудало крокодила, що дуже вразило жителів міста. У зв’язку з цим і народилася легенда про страшний «брневском» драконі, який жив у цих місцях і поїдав місцевих купців. Щоб убити чудовисько, люди вирішили спорудити незвичайну пастку: в телячу шкуру зашили негашене вапно і залишили приманку на березі. Дракон, проковтнувши свою здобич, почав відчувати сильну спрагу і відправився на водопій. В результаті в його утробі почався процес гасіння, від чого чудовисько розірвало зсередини. На знак перемоги над драконом місцеві жителі взяли його шкуру і повісили на стіні ратуші.

Площа Зелні та інші споруди

Місто Брно (Чехія) – це дійсно унікальний населений пункт зі своїм особливим колоритом. Поруч з ратушею знаходиться красивий фонтан, який ілюструє боротьбу Цербера з Гераклом, а також чумний стовп Св. Трійці. Далі можна помилуватися на собор Св. Павла і Петра. Він почав стоіться ще в 11 столітті, за багато століть був не раз перебудований, а сучасне обличчя отримав тільки в 19 столітті. Його головною родзинкою вважається статуя Богоматері (15 століття).

Монастир Капуцинів

Брно (Чехія) також знаменитий старовинним монастирем Капуцинів. У центрі міста розташована на перший погляд нічим не примітна площа Капуцинів. Звідси можна побачити частину монастиря – Костел Святого Хреста, зведений у стилі бароко. Сама ж церковця прихована від очей обивателів. Ченці Капуцини вели досить скромний, навіть можна сказати, аскетичний спосіб життя. А оселилися вони в Брно в 17 столітті.

Під час війни монастир був зруйнований шведами, але незабаром на цьому місці звели костел: дуже скромний зовні і розкішний всередині. Пізніше був відроджений і монастир. Завдяки особливостям клімату, всі поховані тут люди перетворилися на мумії. Найсміливіші туристи можуть спуститися в підземні лабіринти монастиря і подивитися на останки знаті і ченців, які перебувають у церкві з 18 століття.

Фортеця Вевержі

Замок Шпільберг, середньовічні вулички, церкви – це далеко не все, чим може здивувати Брно (Чехія). Пам’ятки розташовані буквально по всьому місту. У 2013 році своє 800-річчя відзначив замок Вевержі (його ще називають Градом). Однак, за легендою, фортеця існує тут набагато довше. Чехи стверджують, що цієї споруди вже не менше 1100 років. Замок розташований на високій і дуже вузькою скелі в декількох кілометрах від міста. У цьому місці річка Свратка робить крутий вигин.

 

Джерело: faqukr.ru


Оцініть інформацію:
1 Нічого особливого2 Просто інформація3 Щось нове для мене4 Корисна інформація5 Конструктивно, мені подобається (Голосів поки нема)
Loading...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.