Цікаві історичні факти про колишню столицю Моравії – Брно – Автостанції Закарпаття

Цікаві історичні факти про колишню столицю Моравії – Брно

Share Button

Неодноразово нам доводилося пов’язувати свої розповіді з прекрасним містом Брно. Та на цей раз хочеться закцентувати увагу на захопливій історії міста, плодами якої залишились пам’ятки архітектури та інші захоплюючі подих речі.

Брно – друге найбільше місто в чеській республіці. Воно має захопливу історію й згадується в багатьох розповідях, та мало хто знає, які цікаві історичні факти пов’язані з Брно.

Не багатьом відомо та в 1891 році було знайдено скелет чоловіка з залишками фауни ще часів кам’яного віку, а також різні предмети побуту та знаряддя праці зі слонової кістки та каменю. Та вчених дуже зацікавила маленька статуетка зроблена з ікла мамонта. В наш час вчені за допомогою спеціальних наукових методів виявили, що знахідка має щонайменше 30 000 років. Статуетка зберігається в Моравському музеї в Брно і вважається однією з найцінніших предметів колекції моравського палеоліту.

цікаві фвкти про Брно
Брно, Чехія

Ще в 1230 році є згадки про споруду на пагорбі Петров (сучасний центр Брно), зведена князем Бржетиславом Першим. На місці споруди з часом було зведено замок Шпільберк, який після битви на Білій горі став слугувати тюрмою моравських учасників чеського антигабсбургського востання в 1619 року. В 1809 році, після битви трьох імператорів під Славковом, коли Наполеон Бонапарт віддав наказ зруйнувати Шпільберк і тільки пізніше споруда стала найвідомішою тюрмою проти габсбургської монархії через яку пройшло понад 80 000 політичних в’язнів.

найгарніші архітектурні споруди Брно
Брно, Чехія

Під стелею заднього проїзду Старої брненської ратуші, між першим і другим дворами, висить закріплений Брненсткий крокодил. Найпопулярнішою історією його появи є розповідь про відважного в’язня Шбільберка, який врятував місто від страшної тварини. Крокодил же за народною легендою приплив річкою Свратка і приніс всім людям багато лиха. Та хитрістю тварину вдалося здолати і наразі ми можемо побачити тільки опудало, яке наводить страх на відвідувачів.

історія Брно
Брно

Характерною домінантою серед споруд в Брно з точністю є кафедральний собор на пагорбі Петров. Під рівнем теперішнього храму були знайдені залишки романської базиліки, зведеної в кінці приблизно 10 ст. форми ранньої готики храм отримав під час розширення в 13 ст., а у 18 ст споруда була відновлена після шведської навали і облаштована в стилі бароко. Після зміни церковного округу пробста при храмі св. Петра на епархію, споруда була перебудована в готичному стилі, так як наразі її можна побачити.

Місто Брно насправді приховує багато таємниць, які ще доведеться розгадувати та про деякі Ви змогли дізнатись. Приїздіть до моравської столиці і пориньте в ті часи, які припали  Вам найбільше до серця і спробуйте дати відповідь самостійно на закарбовані часом загадки міста.

Трансфер до Брно є щоденно з Тячева. Розклад руху і всю потрібну інформацію Ви можете в касах автостанцій Закарпаття, а також на сайті Ticket-bus.travel де також можна придбати електронні квитки.  Посилання на офіційний сайт – http://ticket-bus.travel. Бронювання квитків за номером 0503707099 – call-center.

Джерело: https://www.radio.cz

 


Оцініть інформацію:
1 Нічого особливого2 Просто інформація3 Щось нове для мене4 Корисна інформація5 Конструктивно, мені подобається (Голосів поки нема)
Loading...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.