“Le Beaujolais est arrivé!” або “Божоле прибуло!” – Автостанції Закарпаття

“Le Beaujolais est arrivé!” або “Божоле прибуло!”

Share Button

Щорічно, третій четвер листопада у Франції відведений для святкування «Нового божоле» – свята молодого вина, виготовленого в районі, що розташований ближче до півночі від Ліона.

Свято «Божоле нуво» (Beaujolais Nouveau) з’явилося у Франції в середині 20 ст. і мало в основному тільки комерційну основу. Вино сорту «Гаме» , який традиційно вирощували і продовжують це робити в Божоле, помітно поступалося за якістю продукції виноробів Бургундії та Бордо.

Деякі французькі монархи називали божоле “жахливим напоєм” і категорично забороняли подавати до столу. Як правило, божоле не призначене для довгого зберігання, проте воно має одну відмінну особливість. Термін, так званого, дозрівання в нього швидший ніж у бордо чи бургундських вин, і саме у молодому віці воно відрізняється достатньо багатими смаковим та ароматними якостями.

Трохи роздумавшись, винороби божоле вирішили обернути недоліки свого продукту в протилежне русло, тобто зробити їх перевагами, і проголосили третій четвер листопада святом вина нового врожаю. Такий рекламно-маркетинговий хід, обернувся безперечним успіхом і тепер день появи в продажі “Божоле нуво” святкуткується вже не тільки у Франції, а й в інших країнах світу.

Один з показників щорічного світового ажіотажу в третій тиждень листопаду зафіксований в Книзі рекордів Гінеса – в 1993 році за перший кедих Beaujolais Nouveau в одній з англійських пивних віддали $1450.

Поступово свято обросло своїми традиціями. Третій четвер листопада став днем винороба, днем гулянь всієї країни та можливістю оцінити на скільки вдалим був врожай минулого року.

грайливе молоде вино
свято молодого вина у Франції
хмільне молоде  вино франції
різновиди божоле

Як завжди, старт святкувань дають винороби з міста Божо. Тримаючи в руках запалені факели з виноградної лози, вони святковою ходою виходять на міську площу, де вже встановлені бочки з молодим вином. Рівно о півночі вибиваються затички і хмільні струни “Божоле нуво” починають чергову щорічну мандрівку не тільки Францією, а й всім світом.

За декілька днів до свята з невеликих сіл та районів регіону Божоле, мільйони пляшок молодого вина починають свою подорож з Франції до країн і континентів, де на нього вже чекають з нетерпінням магазини та кафе, ресторани та клуби.

Для майбутніх власників, провести в себе свято молодого вина  – це справа честі. Між виробниками навіть конкурс проходить, хто швидше доправить своє вино до місця призначення в той чи інший куточок світу. Використовуються для цього всі можливі види транспорту. Практично не можливо пояснити чому це свято таке популярне в світі. Але в цьому таки є щось містичне…

Не залежно від часового поясу, дегустація Beaujolais нового врожаю розпочинається в кожен третій четвер листопада. Навіть отримав популярності вираз «Le Beaujolais est arrivé!» (с фр. — «Божоле прибуло!»), який став девізом для всесвітніх святкувань в цей день.

Божоле нуво – це справжній ритуал, велике язичницьке та народне свято. Будучи універсальним, воно припало до уваги багатьом країнам і завоювало їх прихильність.

різновиди божоле
молоде вино bozhole

Дорога до Франції

Автобусні квитки до Будапешта є можливість придбати на сайті http://ticket-bus.travel ЗІ ЗНИЖКОЮ та в міжнародних касах автостанцій Ужгород та Мукачево. З аеропорту Будапешту політ до Франції. Квитки за зниженими цінами на сайті https://wizzair.com.

Джерело: http://www.calend.ru


Оцініть інформацію:
1 Нічого особливого2 Просто інформація3 Щось нове для мене4 Корисна інформація5 Конструктивно, мені подобається (Голосів поки нема)
Loading...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.