Місто великої торгівлі та закарбованої історії. Гданськ – такий, яким він був колись. – Автостанції Закарпаття

Місто великої торгівлі та закарбованої історії. Гданськ – такий, яким він був колись.

Share Button

Гданськ – є найбільшим портовим містом Польщі і розташовується на півдні Балтійського моря. Історія міста досить цікава, тому що протягом століть воно слугувало важливим центром товарообігу. Старий центр міста чудово відреставрований. В це не можливо повірити, що центральна частина міста була повністю зруйнована під час Другої Світової війни.

Якщо приховані місця можна побачити, лише уважно придивившись, то всю красу центральної частини міста найкраще видно з вежі собору Mariacki. Працює вона лише до 17, тому захід сонця там зустріти не вийде. Проте пройшовши кілька сотень сходинок ви будете винагороджені неймовірною панорамою на місто.

що відвідати в Гданську
історичний Гданськ
чи варто їхати в Гданськ
неперевершений Гданськ

Саме в центрі сконцентровані головні визначні пам’ятки. Привертають увагу: Стара ратуша, Церква Святого Якова, Церква Святої Марії. Цікаво те що нові будівлі, сконструйовані в центрі, відповідають одному стилю з середньовічними, тож теж оформлені під старовину. Історично відомою та знаменитою є вулиця Длуга, що простягається від Золотих Воріт до Зелених. В 13 столітті вона була галасливим торговим шляхом, оскільки по обидві сторони стояли будинки багатих жителів міста і важливих чиновників. Ще вулицю інколи називали Королівською, через численні паради за часів правління Казимира 4 Ягайла. Також в цій частині Гданська виділяють будинок Фербера та Льва, в останньому з яких розмістився Руський центр науки та культури.

Наступною, на вигляд могутньою, пам’яткою є Журав. Це міські ворота з потужним підйомним механізмом. Є найстарішим з усіх портових кранів Європи, являється навіть морськім символом і одночасно музеєм.

цікаві міста в Польщі
Гданськ, Польща
прерасний Гданськ
портове місто Гданськ

Графік роботи:

  • Понеділок: закрито;
  • Неділя-субота: 10:00 – 16:00;

Без уваги не можна залишити церкву Діви Марії. В даний час являється базилікою. Вхід туди вільний і варто приділити часу для огляду унікального вівтаря, автором якого є Міхаєль Шварц. Адреса: Podkramarska 5, 80-834 Gdańsk.

Однією з найгарніших будівель вважається Золотий будинок, фасад якого створений Джоном Войтом, і включає в себе велику кількість скульптурного декору та позолоти. Крім того на ньому красуються бюсти відомих людей, а у верхній частині встановлені статуї, що символізують чотири чесноти.

Більшість вулиць Старого міста починаються від площі біля Золотих воріт. З ними поруч можна побачити багато красивих середньовічних будівель. Аттики на обох сторонах споруди декоровані фігурами, що представляють Щастя, Мир, Свободу і Славу, а також Справедливість, Благочестя, Обережність і Згоду.

прогулянки Гданськом
Кафедральний собор

Відомий старовинний Олівський собор названий на честь історичного району Гданська – Олива. У соборі дві башти з бароковими банями, висота кожної з них 46 м, між ними портал – практично без прикрас. Внутрішні інтер’єри собору оформлені з переважанням білого кольору, з різьбленими панелями з натурального дерева і великою кількістю скульптур.

Ще однією відомою вулицею є Пивна вулиця і початок свій бере від Великого Арсеналу, на фронті якого багато фігур стражників. У величезній будівлі раніше зберігали порох і зброю. В даний час верхні поверхи займає Академія образотворчих мистецтв, а внизу розташовані магазини.

Як доїхати?

Квитки з Ужгорода до Львова можна придбати в касах автостанцій або на сайті bus.com.ua та Ticket-bus.travel. зі Львова до Гданська автобусні квитки в міжнародній касі.

Джерело: https://tsikaviy-svit.com 


Оцініть інформацію:
1 Нічого особливого2 Просто інформація3 Щось нове для мене4 Корисна інформація5 Конструктивно, мені подобається (Голосів поки нема)
Loading...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.