Водіїв та пасажирів, які нехтують пасками безпеки, чекає покарання – Автостанції Закарпаття

Водіїв та пасажирів, які нехтують пасками безпеки, чекає покарання

Share Button

Лише кожен десятий водій в Україні їздить за кермом пристебнутий паском безпеки, кажуть у поліції. Тому з 1 грудня патрульна служба оголосила, що каратиме необачних водіїв штрафом, якщо виявлять їх за кермом без паска безпеки.

— З 1 грудня водіїв, які нехтують правила безпеки, активно притягатимуть до адміністративної відповідальності, — підтвердив Ернест Завадський, прес-секретар Головного управління Патрульної поліції.

-– Яку суму штрафу за це адмінпорушення передбачено?

— Від 51 до 85 гривень.

— Хто ще в салоні автомобіля має закладати пасок безпеки?

— В Україні, згідно з Правилами дорожнього руху, використання пасків безпеки є обов’язковим для водія і всіх пасажирів, у тому числі й тих, що перебувають на задньому сидінні. Дозволено не пристібатися особі, яка навчає водіння, якщо за кермом учень, а в населених пунктах, крім того, водіям-інвалідам, водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів і таксі.

— Примiром, у Чехiї паском безпеки пристiбаються навiть пасажири автобуса, — каже Ернест Завадський, прес-секретар головного управлiння патрульної полiцiї.

— А в Польщi за нехтування цих правил штрафують не лише водiя автомобiля, а й окремо пасажира, який забув пристебнутися. Та в нас весь тягар вiдповiдальностi лягає на плечi водiя.

— Чому полiцiя так наполягає, щоб водiї та пасажири їздили, пристебнувшись паском безпеки?

— Усi сучаснi системи безпеки в автомобiлi працюють тiльки разом з ременями. Доведено, що паски безпеки чи не вп’ятеро зменшують ризик загибелi пiд час руху транспорту. Дивiться: частки секунди потрiбно автомобiлю, щоб зупинитися, а пасажири всерединi все ще рухаються на тiй же швидкостi, яка була в авто перед катастрофою. Якщо вони не пристебнулися ременем безпеки, то далi рухаються вперед. Найпоширенiшi в таких випадках травми колiн вiд удару об кермову колонку й ушкодження зап’ястя, коли водiй без ременя намагається триматися за кермове колесо пiд час зiткнення, але його руки й тiло не припиняють руху.

А дехто думає: якщо в їхнього автомобiля є подушки безпеки, вони не повиннi використовувати ременi. I дуже помиляються — перебувати занадто близько до подушки безпеки, коли вона розгортається, дуже небезпечно або навiть смертельно, особливо для маленьких дiтей. А ременi безпеки тримають вас досить далеко вiд подушки безпеки — так, щоб вона захистила вас, не поранивши. Переднi й бiчнi подушки безпеки захищають тiльки пiд час лобового зiткнення, а в разi бiчного зiткнення або перевертання автомобiля ремiнь безпеки — ваш єдиний захист.

 

Джерело: cripo.com


Оцініть інформацію:
1 Нічого особливого2 Просто інформація3 Щось нове для мене4 Корисна інформація5 Конструктивно, мені подобається (1 голосов, оцінка: 5,00 з 5)
Loading...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.