В чому прихована містика тірольських карнавалів? – Автостанції Закарпаття

В чому прихована містика тірольських карнавалів?

Share Button

Глибокі традиції цінуються й в наш час. До прикладу вулиці Тіролю щороку наповнені святковою карнавальною ходою. Традицію одягання масок, жителі міста зберігають ще з покон віків і пов’язана вона в культом сонця і дивом родючості. Таким чином предки намагались відігнати злих духів в період великих свят і повернути життєві сили. Є кілька карнавалів, які асоціюються з Тіролем.

Карнавал «Фаснахт» в Імст вважають найбарвистішим спектаклем з усіх карнавальних мироприємств. Тільки раз в чотири роки велика кількість любителів перевтілень, змінюють Імст в течію блазнів з бубонцями на голові, вигадливо прикрашених повозок, циркових ведмедів. В 2012 святкова хода в Імст під назвою Імстський Шеменлауфен оголошена всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО. За два роки до великого карнавалу молоді юнаки власне свято Буабенфаснахт для дорослих чоловіків, тобто близько 400 хлопців  у віці від 6 років до 16 беруть владу над Імстом в свої руки і перетворюють в цитадель дитячого карнавалу.  Дата наступного Шеменлауфена: 9 лютого 2020; Буабенфаснахта 4 лютого 2018.

чи може карнавал здивувати чимось крім костюмів
щорічний карнавал в Австрії
кольорові маски на тірольських карнавалах
тірольські маски

Хода в Насерайте

Жителі Насерайте всього раз на три роки відправляються на карнавал «Фаснахт»: хід фігур з бубонцями під назвою Нассерайтерскій Шеллерлауфен. Хода вважається найімпозантнішою подією під час карнавалу в Тіролі, і також оголошена заходом всесвітньої спадщини Юнеско. Образами для демонстрування костюмів виступають одноногі піжони «Ролери» з палицею в руці, бородаті кавалери «Шеллер» з бубонцями вагою до 35 кг і різнокольорові балагури «шпрітцери». Всі герої приводять глядачів в захват оригінальними образами з шовку та блискіток в стилі бароко та рококо. Дата провення наступного Шеллерлауфена: 17, лютого 2019.

Муллер і Мачгернер в околицях Інсбрука і Халл

Окремо в Тіролі традиційним звичаєм є святкування на честь історичних образів «Муллер і Мачгернервесен» в містах об’єднання БЕРЕЗНЯ (Мюлау, Арцль, Рум, Таур, Абсам) в окрузі Інсбрука і Халл. Головні ролі у виконанні персонажів з важкими (до 12 кг) і високими (до 120 кг) «шпігельтуксери», танцюристи в білій сорочці «Мельхер» і ряджені з вигнутій батогом в білому костюмі «Вайсера» в якості символів весни і літа, і загрозливі демони «цоттлери», поважні «цагглери» в блакитному вбранні з китицями та бахрамою, «клётцлери в дерев’яних капелюхах з батогом. Святкову ходу не можливо не помітити, адже під час її проходження створюється купа галасу через ролі, в які притаманні певним персонажам, разом з цим відбувається стрімкий потік учасників карнавалу. Удар по плечу від Муллер і Мачгерна означає щастя і урожай. Дата наступного ходи Румер Мюллерлауфен: 2019 Румі.

як готуються до Різва тірольці
щорічний карнавал в Австрії
відпустка на зимові канікули в австрію
відпустка в Австрію

Фіс: традиція “волочити” колоду

Ще однією досить дивною традицією в Фіс є волочіння колоди. А саме яскраво прикрашену кедрову сосну довжиною в 30 м, везуть на санях різні персонажі вузенькими ввуличками та провулками в селах. Так званий обряд триває до вечора, а після цілодобового катання, ув’язнену сосну виставляють на громадський торг. Дата наступного ходи з волочінням колоди: 2022.

Як добратись до Тіроля, щоб стати учасником карнавалу?

Квитки до Відня можна придбати або в касах автостанцій (міжнародна каса Ужгород та Мукачево), або якщо нема бажання витрачати зайвий час і ви є сучасним мандрівником, то чудова пропозиція скористатись офіційним сайтом http://ticket-bus.travel, до того ж отримайте постійну накопичувальну ЗНИЖКУ 6% після проходження реєстрації. При виникненні додаткових запитань або пропозицій телефонуйте до call center за вказаним номером 0503707099.

Щоб добратися з Відня до Тіроля скористайтесь послугами австрійських залізничних доріг. Придбати квитки можна за посиланням https://www.oebb.at/en

Джерело: https://www.visittirol.ru


Оцініть інформацію:
1 Нічого особливого2 Просто інформація3 Щось нове для мене4 Корисна інформація5 Конструктивно, мені подобається (Голосів поки нема)
Loading...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.