Незабутній Будапешт
Рибацький бастіон
Рибацький бастіон – чудова архітектурна споруда, зроблена з білого каменю, розташоване на Кріпосному пагорбі. На вершині пагорба розмістилася Будайська фортеця – історична резиденція королів Угорщини. В стародавні часи біля стін фортеці, на площі, торгували рибою і під час ворожих навал саме рибалки ставали на її захист. Після реконструкції площі, в 1905 році, з’явився Рибацький бастіон.
Сім веж бастіону зведені на честь семи угорських племен, які об’єдналися в 896 році і заснували Угорщину. Всі вежі з’єднані між собою арками з колонами. Саме зі стін Рибацького бастіону відкривається чудовий вид на Дунай з каскадом мостів, на будівлю Парламенту, острів Маргіт, собор Святого Іштвана, церква Матяша та багато інших визначні пам’ятки.
Замок Вайдахуньянд
Замок Вайдахуньянд – розташований на території парку Варошлігет, в центрі Будапешта. Замку трохи більше ста років і був він побудований до тисячоліття Угорщини, як частина історичної експозиції.
На території замкового комплексу можна побачити маленьку каплицю, копію романського монастиря, вежу Апостолів, копію вежі фортеці Шегешвара, різні споруди, що нагадують лицарську цитадель, копію палацу в стилі бароко і сторожову вежу. Також ви можете відвідати музей і прогулятися по парку, на території якого розташовано кілька мальовничих озер.
Гора Геллерт
Гора Геллерт – гора-пагорб висотою 235 метрів, одна з найпопулярніших визначних пам’яток Будапешта.
Геллерт являє собою величезний парк, в якому ви знайдете стародавню фортецю – Цитадель, монумент Свободи заввишки близько 40 метрів, музей воскових фігур «1944 рік», безліч ресторанів і кафе, а також з вершини гори вам відкриється чудовий вид на місто і на Дунай. Ще на горі Геллерт є здравниця з однойменною назвою, на території якої розташована купальня з унікальними джерелами.
Стародавня фортеця – Цитадель (на вершині гори Геллерт), зведена за часів правління Габсбургів – однієї з наймогутніших династій Європи в період Середньовіччя. Довжина фортеці 220 метрів, висота стін близько 16 метрів. Рішення про будівництво фортеці було прийнято в 1850 році, одразу після революції, коли народ пішов штурмом на Будайську фортецю. Після закінчення будівництва Цитаделі в ній відразу ж розмістився австрійський гарнізон. Головним призначенням фортеці був контроль над Будапештом і придушення революційних настроїв у народі.
Джерело: adrian.com.ua
Замовити квиток у Будапешт – ЗАМОВИТИ
Можливість замовити квиток відразу – це дуже зручно!
Різні історичні факти та гарні фото міста, вже самі собою спонукають це зробити.