В уряді пообіцяли виділити рекордну суму на ремонт доріг – Автостанції Закарпаття

В уряді пообіцяли виділити рекордну суму на ремонт доріг

Share Button

На ремонт доріг у країні не вистачає грошей

Українські дороги зруйновані на 97%, а грошей, які виділяються з бюджету, часто не вистачає навіть на ямковий ремонт. В уряді обіцяють – у цьому році на ремонт витратять рекордну суму.

Київ. Іноземний підрядник ремонтує одну з головних магістралей. Але, виявляється, ані місце, ані назва фірми – результат не гарантує. Водії вже виклали в мережу фото ям на свіжому асфальті.

А це скандал у селі Великий Кучурів, що в Чернівецькій області. Відео, як порвати дорогу голими руками, стало хітом Інтернету.

Підрядник виправдовувався, мовляв, покриття не застигло через спеку, але після скандалу і сюжетів в ЗМІ переробив все з нуля.

Експерт транспортної сфери Валерій Коновалов каже, що причина – у відсутності контролю якості.

“Якщо ти укладаєш контракт на будівництво дороги, там повинен бути пункт – гарантія якості. Там є цей пункт – гарантія якості, але він суто номінальний, практично немає санкцій за це”, – говорить Валерій Коновалов, експерт транспортної сфери.

Ніякої гарантії не дають і ремонтники Нікопольської дамби. Місяць тому 4 кілометри цієї дороги машини проїжджали в кращому випадку за півгодини. Зараз її підлатали. Але витратили 2,5 мільйона гривень – у 30 разів менше від необхідного.

“Вартість проекту складає близько 70 млн гривень. З яких близько 55 млн — це проїжджа частина — розширення, встановлення огорож, водовідведення. А сума, що залишилася — близько 15 млн — ремонт самої гідротехнічної споруди”, – зазначив Дмитро Гончаров, начальник служби автомобільних доріг області.

А це дорога Харків – Куп’янськ.

За неї взялися торік, вперше за півстоліття. Відремонтували більше 70 кілометрів. Щоправда, місцями асфальт кладуть в один шар, а не в два. Теж не вистачає грошей.

Грошей вистачить, якщо змінити систему фінансування Автодору, вважають експерти. Так званий дорожній податок, закладений у вартість палива, це – від 40 до 60 мільярдів гривень на рік у бюджеті. Але в цьому році на ремонт і будівництво трас заплановані рекордні 19 мільярдів.

“Всі визнають, що гроші є, але вони йдуть у держбюджет, там розчиняються і за фактом ніхто їх знайти не може, а держбюжет каже – у нас дірка в бюджеті, ми цими грошима щось інше перекрили”, – сказав Валерій Коновалов, експерт транспортної сфери.

Реформувати галузь тільки за останні два з половиною роки намагалися три міністри інфраструктури, десятки заступників і незліченна кількість активістів. Але ані стабільного фінансування, ані контролю якості, ані покарання винних добитися так і не вдалося.

Джерело – segodnya.ua


Оцініть інформацію:
1 Нічого особливого2 Просто інформація3 Щось нове для мене4 Корисна інформація5 Конструктивно, мені подобається (1 голосов, оцінка: 5,00 з 5)
Loading...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.