«Розумна дорога» з 5G – що це таке, як працює, для чого? – Автостанції Закарпаття

«Розумна дорога» з 5G – що це таке, як працює, для чого?

Share Button
Відкриття моніторингу безпеки руху «Розумна дорога»  відбувся 25 квітня 2019 року.

Сучасний проект розробляли та втілювали: команда Міністерства інфраструктури України, разом з компаніями Vodafone Україна, Nokia, Українські Новітні Технології, спільно з Укравтодором та Галузевим центром цифровізації та кібербезпеки.

Де дороги стають розумними з 5G ?

На ділянці дороги – 21-ий кілометр Дніпровського шосе (траса Н-01), за допомогою IoT-рішення  будуть збиратися та аналізуватися статистичні дані на базі LTE-мережі Vodafone, а вже з другого півріччя 2019 року – за допомогою зв’язку п’ятого покоління 5G.

З 2020 року, планується продаж ліцензії на технології нового покоління 5G.

Що здійснює «Розумна дорога».

До центру моніторингу надходять такі дані: вимірювання метеопараметрів і рівнів викиду шкідливих речовин (температура повітря, вологість, атмосферний тиск, рівень викидів СО2, СН та інших шкідливих речовин: метану, аміаку, пропану, водню, ізобутану, діоксиду азоту), відео аналітика: швидкість автомобілів, розпізнавання номерних знаків, рух смугами, підрахунок автомобілів (вантажних/легкових) за напрямками руху, push to talk, push to video: голосовий зв’язок, відео зв’язок, груповий зв’язок, зв’язок через диспетчера –для дорожніх працівників і організацій з обслуговування інфраструктури доріг.

Продовження життя пілотного проекту «Розумна дорога».

Для фіналізації пілотного проекту буде проведено аналіз отриманих даних, що дозволить визначити ефективність збору інформації з використанням даного обладнання на базі технології покоління 4G та 5G.

Згодом пілот буде розширено на покриття окремо взятої траси, а повномасштабний проект передбачає покриття новітніми технологіями всіх автомобільних доріг України міжнародного значення.

Мета «Розумної дороги».

Повномасштабний запуск проекту та початок збору інформації планується з метою моніторингу та регулювання трафіку. Із запуском 5G цей процес буде ще швидшим. А дорога стане не тільки «розумною»  і «безпечною».

"Розумна дорога "в Україні з 5 G
“Розумна дорога “в Україні з 5 G

Джерело: https://www.vodafone.ua/uk/news/road-safety

https://mind.ua/news/20196589-rozumna-doroga-v-ukrayini-zapushcheno-centr-monitoringu-bezpeki-ruhu

Головне фото:  Vodafone Україна


Оцініть інформацію:
1 Нічого особливого2 Просто інформація3 Щось нове для мене4 Корисна інформація5 Конструктивно, мені подобається (2 голосов, оцінка: 5,00 з 5)
Loading...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.