Вогні Шетландських островів – Автостанції Закарпаття

Вогні Шетландських островів

Share Button

Вогонь – одна з чотирьох важливих стихій, що з давніх часів мали велике значення для людей. В наші дні люди влаштовують цілі фестивалі, які несуть в собі історію. Одним з найбільших фестивалів вогню в Європі являється Up Helly Aa, який святкують починаючи з 1880 року. Щороку Шотландський фестиваль вогню проходить в останній вівторок січня у місті Лервік. Фестиваль вогню іншими словами називають Апхелліо і присвячений вікінгам, що в 9 столітті висадились на Шотландських островах, проте саме свято почали відзначати тільки в 19 ст.

Жителі готуються до свята заздалегідь і спеціально готують відтворюють реконструкцію корабля вікінгів у повному його розмірі (понад 30 футів у довжину). Під час святкування конструкцію виносять на вулицю під звуки традиційних військових шотландських військових горнів проносять через усе місто. Супроводжує корабель парадна хода, з традиційно вбраних у шати вікінгів та інших персонажів, жителів міста. Ввечері дерев’яну скульптуру урочисто спалюють, і роблять це не просто так. В давнину так проводжали в останню дорогу мертвих воїнів та вождів. Вогнище в результаті є достатньо великим.

святкування нащадків самих вікінгів
фестиваль вогню
святкове спалювання корабля за традиціями вікінгів
святкова парадна хода

Взагалі Апхелліо вважається наймасштабнішим фестивалем вогню в Європі і одним з найунікальніших фестивалів у світі. Участь приймає порядка 900  людей, звичайно одягнених в стилі фестивалю, котрі крокують позаду “дружини”, яка складає приблизно 40 персон. Кожен учасник урочистої ходи несе в руках факел, і в кінці кидає його для створення масштабного багаття з палаючим кораблем. Важко описати слова видовище фестивалю, оскільки це просто не можлтво. Атмосферу, яка присутня там в день святкування потрібно відчути особисто задля захоплення подиху.

Фестиваль може слугувати чудовим приводом для організації поїздки до незвіданої Шотландії на Шетландські острови. Вони є віддаленим архіпелагом, що знаходиться близько до Норвегії, а затишне містечко Лервік є серцем островів. Природа просто неймовірна: океан, скелі, цікавий різновид тварин (птах тупик, видри, поні, горностаї і т. д.). з архітектурних пам’яток острови багаті розкішним замком Скалоуей.

масове гуляння нащадків вікінгів
святкування на Шетландських островах
як вікінги проводили свої святкування
фестиваль вогню
величне святкування священного вогню в Лервіку
up-helly-aa

Ночівля в Лервіку

Breiview Guest House є гостьовим будинком з безкоштовною приватною парковкою. Відстань до найближчого аеропорту Самбір становить 40 км.

Адреса: 43 Kantersted Road, Лервік, ZE1 0RJ, Великобританія

Стартуємо з Ужгорода і до Шетландських островів

з Ужгорода до Львова автобусом всього кілька годин, та саме звідти зручно долетіли літаком до кінцевої точки. Квитки в касах автостанцій та на офіційному сайті http://ticket-bus.travel зі ЗНИЖКОЮ 6% після створення особистої сторінки.

Зі Львова до Абердина за 6 годин з https://avia.tickets.ua. Після прибуття паромом, розклад руху та квитки на якиї є за посиланням https://www.ferries.ru.

Авіаквитки до Абердина

Джерело: http://mashapasha.com

https://planetofhotels.com


Оцініть інформацію:
1 Нічого особливого2 Просто інформація3 Щось нове для мене4 Корисна інформація5 Конструктивно, мені подобається (Голосів поки нема)
Loading...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.