Запровадження воєнного стану на 30 діб. Головні події. – Автостанції Закарпаття

Запровадження воєнного стану на 30 діб. Головні події.

Share Button

Напередодні, поблизу Керченської протоки російські силовики нахабно пішли на таран, обстріляли і захопили три українські судна: “Яни Капу”, “Нікополь” і “Бердянськ”, полонивши 23 українських моряків, шестеро ранених. Українські судна намагалися пройти Керченську протоку і потрапити на українську базу в акваторії Азовського моря. Але росіяни, попри усі міжнародні угоди, не дозволили цього зробити.

Керченська протока Україна - Росія
Напад на Українські судна в Керченській протоці.

В ніч проти 26 листопада на засіданні РНБО було запропоновано ввести в Україні воєнний стан, у зв’язку з агресією Російської Федерації в Азовському морі.

«Воєнний стан не означає оголошення війни. Він вводиться винятково з метою посилення оборони України на фоні зростаючої агресивності з боку з Росії», – заявив Президент Петро Порошенко.

Президент Петро Порошенко наголошує, що воєнний стан буде введений у декількох областях, лише у випадку наземної операції регулярних військ Росії за межами операції Об’єднаних сил і за межами незаконно анексованого Криму.

Воєнний стан на 30 діб
Рішення про запровадження воєнного стану.

«Проектом Закону, яким затверджується Указ, передбачається за підсумками обговорення запровадження воєнного стану виключно в областях, які розташовані вздовж російського кордону, вздовж придністровської ділянки українсько-молдовського кордону і вздовж узбережжя Азовського і Чорного морів», – підкреслив Глава держави на засіданні Верховної Ради.

Воєнний стан в Укрїні.
Воєнний стан в областях, що розташовані вздовж російського кордону, вздовж придністровської ділянки українсько-молдовського кордону і вздовж узбережжя Азовського і Чорного морів.

Воєнний стан вводиться в таких областях: Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, а також внутрішні води Азово-Керченської акваторії.

У понеділок, 26 листопада, Верховна Рада на позачерговому засіданні затвердила введення воєнного стану в країні у зв’язку з агресією Росії у Керченській протоці. “За” проголосували 276 депутатів. Воєнний стан вводиться від 14:00 26 листопада строком на 30 діб до 26 грудня 2018 року.

ВР підтримала запровадження воєнного стану.
Верховна Рада розглянула та підтримала законопроект про запровадження воєнного стану, автором якого виступив Петро Порошенко.

Особливий правовий режим при впровадженні воєнного стану не вплине на мобільність населення. Воєнний стан буде застосований лише у випадку наземної російської воєнної агресії на території України.

Було повідомлено на сайті офіційного  інтернет-представництва Президента України.

26 листопада 2018 року – 22:01

Джерело:

https://tsn.ua

http://www.mil.gov.ua

https://www.president.gov.ua

 


Оцініть інформацію:
1 Нічого особливого2 Просто інформація3 Щось нове для мене4 Корисна інформація5 Конструктивно, мені подобається (1 голосов, оцінка: 5,00 з 5)
Loading...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.