×

Закарпат Автотранс

10 міфів про відпочинок в Закарпатті від “Турінформ Закарпаття”

10 міфів про відпочинок в Закарпатті від “Турінформ Закарпаття”

Жителі краю живуть перед та в Карпатах, але для всього світу цей край називають Закарпаття, хтось каже сюди не можливо доїхати, але в 10 столиць Європи ближче, а доїхати можна швидше ніж в Київ, кажуть тут поганий сервіс, нудно та дорого…, а ще жителі зовсім не їдять ікру….

Портал “Турінформ Закарпаття” ділиться з пасажирами “Закарпатавтотрансу” своїми порадами, щодо упереджень про Закарпаття. Турінформ узагальнив найбільш суперечливу інформацію, щодо міфів про відпочинок в Закарпатті, та представив 10 найбільш популярних міфів:

Дорого відпочивати та поганий сервіс.
Це говорять ті, хто ніколи не дивився на ціни. Відпочинок у Закарпатті набагато дешевший ніж у Львові, Одесі чи Києві. Проживання на одну особу на один день складає від 200 до 600 грн, звісно, що є й є пропозиції й дорожчі, у готелях вищого класу, чи дешевші у хостелах чи турбазах. Що стосується харчування, то бізнес-ланч тут коштує від 35 грн з особи, повноцінний обід від 50 грн,  а вечеря, від 70 грн.,  з особи. Ті, хто був у Закарпатті це підтвердять.
Що стосується сервісу, то він не є гіршим, ніж у інших областях України. А у більшості об’єктів рівень значно вищий, оскільки вони працюють у всі сезони та не економлять на працівниках, як це буває часто за перевалом. Чому? Тому, що відпочинок у Закарпатті – це цілорічний період. То ж Закарпаття є доступним для відпочинку краєм з достатнім рівнем сервісу, а за критерієм ціна та якість повна відповідність.2. Незрозуміла мова жителів Закарпаття.

Не секрет, що багато сіл Закарпаття мають свій діалект. Українці, туристи з інших країн, що відвідують край, часто прислухаються до мови, щоб зрозуміти жителів краю. Але тут нема нічого дивного, це традиційні діалекти для жителів сільських територій. Жителі сотень сіл Закарпаття, та міст спілкуються вільно угорською мовою. А жителі окремих сіл Тячівського району,  ще й спілкуються румунською.

Дуже багато жителів краю спілкується російською мовою. Є спілкування навіть італійською мовою, оскільки, вже десятиліттями закарпатці працюють у Європі, зокрема в Італії, та й багато італійців переїжджає жити в край, створюючи родини. В окремих селах, традиційною ще є й німецька, словацька мова спілкування, для старшого покоління. Але це не означає, що туристи, що планують відпочинок у Закарпатті не зможуть спілкуватись. Проблем з спілкуванням нема.
У Закарпатті всі знаходять порозуміння та спільну мову. Все це робить життя закарпатців цікавим, а багатомовність дозволяє легко знаходити спільну мову з чехами, словаками, сербами, хорватами, поляками та іншими національностями.

3. Кожне село має свій рецепт бограча – гуляша. Та тут не їдять ікру.

Так, саме бограча – гуляша, а не просто бограча (бо у перекладі з угорської бограч означає казанок). Що стосується факту, що у кожному селі свій рецепт, то це не правда. Хоча й справді є багато різних рецептів бограча. Річ у тім, що не для усіх районів Закарпаття бограч – гуляш є традиційною стравою. Жителі гірських районів Закарпаття мають свою страву №1.  До прикладу, для когось це підбивана квасоля, чи навіть той же бульйон.
А ще, закарпатці не їдять червону та чорну ікру. Так, це правда. І це пов’язано не з її ціною. Просто її тут ніколи не було, то ж вона мало кого цікавить. Її їдять в основному ті, хто переїхав жити в Закарпаття, з тих хто їсть, 98% це жителі міст.

4. Гроші Закарпаття: гривні, форинти, євро, фунти, долари, крони, рублі

Так. І це нормально. Адже, Закарпаття, це транскордонний регіон, де у містах на кожному кроці працюють обмінні пункти валюти. А у кожній п’ятій родині жителів Закарпаття хтось перебуває на заробітках, та передає додому гроші. Як правило це валюта, яка у свою чергу служить розрахунком за товари чи послуги. Але звісно, що всюди приймають й гривні.

5. Важко доїхати

Багато хто говорить, що нема, як доїхати в Закарпаття. Це не правда, поїзди з напрямку Київ – Львів приїздять з самого ранку, у самі популярні міста Воловець, Свалява, Мукачево можна доїхати до 8 години, а далі туристи можуть планувати свою подорож далі Закарпаттям. З за кордону з напрямку Будапешт автомагістраль на кордоні з межами Закарпаття, десяток міжнародних переходів.
Окрім авто та потягів працює аеропорт. Жителі та гості краю активно користуються послугами аеропортів міст Будапешт, Кошице, Львів для польотів по цілому світу.

Навіть популярний ресурс BlaBlaCar пропонує сотні пропозицій в тиждень, щоб доїхати в Закарпаття, як з Європи так і у напрямку Львів – Київ.

6. В горах нема де плавати

Теж не правда. Окрім рік та гірських озер, ще є басейни у готелях Закарпаття, на території майже кожного району області. Відстані між якими не такі вже далекі, головне бажання.
А про термальні та водні комплекси Косино, Берегово, Мукачево, околиці Ужгорода, Виноградово, Велятино нема й мови.

7. Однотипні стандартні екскурсії. Що цікавого в Закарпатті?

Це не правда. Тут все залежить від зацікавлення туристів, їх бажанні дізнатись щось цікаве та унікальне, а не обрати стандартну програму. Більшість скарг на екскурсійні програми, відносяться до тих екскурсоводів, що приїжджають з поза меж Закарпаття, та тих, хто є не рекомендованим екскурсоводом.
А в цілому, кожні 5 км у будь який напрям руху, не залежно від виду пересування є щось цікаве, оригінальне, унікальне, до прикладу:

На відстані та у радіусі 20 км, у Великоберезнянському районі, Закарпаття росте найстарший дуб України (понад  1200 років), знаходиться 2 об’єкта піл захистом ЮНЕСКО (букові праліси, храм Св.Михайла), стик 3-х кордонів (гора Кременець: Польща, Словаччина, Україна), знаходиться місце падіння найбільшого метеориту Європи (село Княгиня, 9 червня 2016 року буде 150 річниця).
По своєму цікавими є 3 замки та 2 палаци в околицях міста Ужгород, 2 замки та 3 палаци в околиці Мукачева, десятки унікальних кам’яних та дерев’яних храмів Закарпаття
Унікальний Карстовий міст, давнє капище язичників у Тячівському районі, печери та той же старий буковий ліс, під захистом ЮНЕСКО
А хто знає, що Пилипець, рай для парапланеристів та любителів активного відпочинку.
 Унікальні гастрономічні маршрути, з відвідуванням міст виробництва, переробки продуктів: винні підвали, дегустаційні зали сиру, лекварю, меду.
8. Відносини між людьми важливіші за гроші

Так. Це правда. Дуже часто, корінні жителі краю готові піти на зустріч гостям. Це їх гостинність. Гостей Закарпаття дуже часто можуть просто пригостити вином чи палинькою, у знак поваги. Можуть дати більше, ніж гість попросив.
Старші люди кажуть, що завжди слід залишатись людиною, та є речі, які за гроші не купиш. Багато хто цим зловживає та використовує жителів краю. Як правило, це не корінні закарпатці, але сам факт негативно впливає на імідж краю.Але все ж таки, добро перемагає зло.

9. Яке головне місто Закарпаття

Багато хто сперечається, яке місто Закарпаття найголовніше: Ужгород, Мукачево, Хуст.  Додати можна й смт Ясіня, Виноградів, Берегово. Адже у різні історичні часи, кожне з них, на певний час мало політичну вагу та вплив. Або, ще краще, було центром комітату за часів Австро-Угорщини, чи Гуцульської Республіки (Ясіня), Карпатської України (Хуст).

Адміністративний центр Закарпаття – Ужгород, політичний-логістичний Мукачево…

10. Нема чим зайнятись?

Хтось каже, що у Закарпатті нема чим зайнятись. Це не правда, адже існує багато варіантів вибору.


Назвемо деякі з них:

Займіться власним здоров’ям: ні для кого не секрет, що Закарпаття пропонує чудові послуги лікування та оздоровлення. А гарячі, термальні джерела (окрім лікування хвороб опорно-рухомого апарату, серцево-судинних хвороб), ще й чудово знімають втому та стрес).
Насолоджуйтесь красою природи. В області розвинутий еко туризм. Подорожі національними парками, до гірських озер, водоспадів. Багато хто відвідує Закарпаття саме через це.
Якщо Ви вирішили відпочивати з дітьми, то для них знайдуться розваги на території зон відпочинку.
Якщо є бажання, можна піти на кінні прогулянки Карпатами, околицями міст.
Нічне життя теж насичене, у містах є нічні клуби
Навчіться своїми руками робити бринзу, у школі вівчарства в Колочаві
Відкривайте щодня нову страву закарпатської кухні у чисельних рестораціях, корчмах.
Доступний рафтинг (сплав по річкам Тиса, Боржава).
Зробіть прогулянку на конях гуцульської породи Карпатами
Джерело _ інформація сайту: tourinform.org.ua

Квитки он-лайн – на порталі transfer.ua та bus.com.ua

Детальна інформація, щодо бронювання та продажу автобусних, залізничних та авіаквитків  за телефоном +38 (050) 434 6620