×

Закарпат Автотранс

Євротур: нотатки мандрівника в Будапешті.

Євротур: нотатки мандрівника в Будапешті.

 Я вважаю, що осінь – це відмінний час для подорожей по Європі. Спека вже спала, міста наповнюються новими фарбами, жителі європейських країн повертаються з літніх відпусток і дуже цікаво за ними спостерігати. Тому подорож Європою на початку жовтня, в різних містах воно буває різним: десь теплим, майже літнім, а десь зовсім дощитиме-осіннім.
А зараз пропоную перенестися в іншу частину континенту і познайомитися зі спадщиною Австро-Угорської імперії: Будапештом

Венгрія, Будапешт

Трохи історії, географії та особливостей
Перетинаючи українсько-угорський кордон, ти не відразу розумієш, що потрапив в інший, паралельний світ. Лише звернувши увагу на велику кількість доглянутих садів і полів, починаєш підозрювати підміну. З усіх боків Угорщина оточена гірськими масивами. Завдяки цьому середньостатистична температура тут на 2 градуси вище, ніж у сусідів. Угорці - народ підприємливий і не ледачий, з розумом скористалися природними перевагами: вони вирощують масу сільськогосподарських культур: кукурудзу, соняшники, виноград, яблука.
Кілька століть перебування в складі Австро-Угорської імперії мало свій вплив, але, можна сказати, мінімальне. Угорці дуже патріотичний народ, який цінує свої мову і культуру. Вони, як і безліч націй по всьому світу, хотіли відокремитися від старшого брата і бути незалежними, що з успіхом здійснили (хоча слід все-таки згадати, що Австрія живе значно багатшими).

З цікавих фактів: Угорщина в 10 разів менша за Україну; єдиним великим містом країни є столиця - Будапешт - з населенням в 2 млн. чоловік.

Особливості мови.
Угорський або мадярський язик входить до складу угро-фінської групи. І тут дозвольте мені, як філологу, зупиниться більш детально. Звідки фінський в цій групі, запитаєте ви? А ось звідки: у цих мов один загальний предок - уральська мовна сім'я. Саме з Уралу в 9-10 ст. н.е. переселилися угорські племена на територію Середньодунайської рівнини.

evrotur

Для знає кілька європейських мов людини зрозуміти угорський буде практично неможливо. Він офіційно є одним з найскладніших і найбільш рідкісних у світі. Наявність 17 граматичних відмінків тому підтвердження!
Але для того, щоб туристу завоювати симпатію місцевих жителів, варто вивчити пару фраз:

- Вітання! - Szervusz! Szia! [Сервус! Сіа!]
- Доброго ранку! - Jó reggelt kívánok! [Йоо реггелт кііваанок]
- Доброго дня! - Jó napot kívánok! [Йоо напотом кііваанок]
- Добрий вечір! - Jó estét kívánok! [Йоо ештеет кііваанок]
- До побачення! - Viszontlátásra! [Вісонтлаатаашра]
- Дякую, добре - Köszönöm [кёосёонёом]

Це складно - так, але весело, повірте, коли намагаєшся вимовити невимовні разом звуки!

Будапешт - світло серед ночі ціною в 12 млн євро
Будапешт вночі чудовий! Мости, що з'єднують береги Дунаю, і розташовані в центральній частині історичні будівлі опромінюються у вечірній час яскравим жовтим світлом. Місто і сам дуже привабливий, але завдяки такому сяйву постає ще більш казковим перед спраглими красивих видів туристами. А все неспроста: кілька років тому влада міста не поскупилися і витратили 12 мільйонів євро на освітлення центру столиці! Напевно тому нічне підсвічування Будапешта називають однією з кращих в світі.
Будапешт - другий Париж
Я рада, що відвідала Будапешт саме у вечірній час. Снують по центру люди впевнено поділяються на 2 категорії: ті, хто потрапляє в галасливий паб і веселиться до ранку ...

... і ті, хто сідає з друзями на вулиці в кафе або просто на бортик фонтана і попиває з високих красивих келихів вино - чарівно ...

Угорський гуляш.
Угорська кухня досить різноманітна; блюда, пахучі тисячею приправ, дієтичними не назвеш - вони дуже ситні і дуже смачні. Напевно найвідомішим в нашій країні є угорський бограч або гуляш, поширений в західних регіонах України (звичайно ж, в трохи адаптованому вигляді). Не існує єдиного рецепту гуляшу, всюди - в кафе, ресторанах, фаст-фудах, на кухнях пересічних жителів - він різний. Об'єднують все це різнобарв'я, а скоріше - разновкусіе, два незмінних інгредієнта - м'ясо (зазвичай яловичина) і паприка.
Перше метро в континентальній Європі
Угорці - гордий народ, їм дійсно є чим похвалитися перед іншими націями. Ось, наприклад, в Будапешті знаходиться найдавніше метро в континентальній Європі (раніше підземка з'явилася тільки в Лондоні, але будапештці не люблять про це згадувати). Лінія М1 була відкрита в 1896 році, проходить під одним з центральних проспектів міста і виділяється наявністю жовтих парканчиків на вході.Венгрія
Оплата доріг.
Дороги, як в більшості європейських держав, тут платні. Але з невеликою особливістю: в Угорщині відсутні стаціонарні пункти оплати. Потрібно купувати спеціальні електронні віньєтки, з яких автоматично списуються кошти.

Уго
Угорщина - незвичайна країна, я обов'язково приїду сюди ще раз, але вже на довше, і неодмінно подивлюся не тільки столицю і спробую не тільки бограч.

А ще, як мінімум, в Угорщині потрібно відвідати найбільше озеро Європи - Балатон, довгою в 90 км, і побувати на лікувально-оздоровчих курортах!

Джерело: http://krasivey.com

На автовокзалі м. Ужгород можна придбати квиток в міжнародній касі.

Ми зробимо все, щоб Ваша поїздка пройшла максимально комфортно.

Квитки он-лайн – на порталі transfer.ua та bus.com.ua

Бронювання автобусних квитків  за телефоном +38 (050) 434 6620