×

Закарпат Автотранс

Кутна Гора і Костніца – старовинне місто

Кутна Гора і Костніца – старовинне місто

Кутна Гора і Костніца - старовинне місто і людські кістки
Є в Чехії маленьке, нічим не примітне містечко Кутна-Гора. Як і в будь-якому іншому маленькому населеному пункті, тут є ратуша, церква і якась площа.

Напевно, воно так і залишилося б відомим тільки місцевим жителям, якби не епідемія чуми в XIV столітті, яка забрала життя десятків тисяч людей, а ще через 5 століть - якийсь різьбяр по дереву не "привів би до ладу" їхні останки.

Цими черепами й кістками прикрасили... церкву. Відтоді Кутна-Гора стала улюбленим місцем туристів, яких приваблює все похмуре й загадкове.

Дивіться неймовірні фотографії церкви в чеській Костніці


Церква з кісток у Чехії - історія

Десь у другій половині XIII століття король Чехії Отакар ІІ послав одного абата в Палестину.

Із закордонного відрядження настоятель церкви привіз трохи землі й розсипав її по кладовищу місцевого абатства. Треба зауважити, що земля була непроста. Священик узяв її на Голгофі - саме там, за Новим Заповітом, розіп'яли Ісуса Христа.

Відтоді земля в містечку Кутна-Гора вважалася священною. Подейкували, що тіло тут починало розкладатися тільки на третій день після поховання.

Незабаром слава про Святу землю в центрі Європи розлетілася по інших країнах. Багато відомих людей з інших держав бажали бути похованими на кладовищі в місті Кутна-Гора.

У XIV столітті в Богемії поширилася чума. Звичайно, тисячі родичів везли своїх мерців до місця, де збереглася частинка Святої землі.
Також середньовічні війни й епідемії посприяли тому, що кладовище дедалі розросталося й розросталося.

1400 року на кладовищі побудували готичний собор з усипальницею. Остання служила коморою для кісток, які витягали з могил.

Хто той герой, який першим узявся впорядкувати кістяні нагромадження - невідомо, але кажуть, це був якийсь напівсліпий чернець. Він розібрав завали кісток і черепів і побудував із них 6 пірамід.

 
Коли за 400 років імператор наказав закрити собор, сім'я Шварценбергів висловила бажання викупити церкву з усіма землями навколо.

Ось звідси все й почалося. Очевидно, сім'я вирізнялася великою, але дуже дивною любов'ю до прекрасного.

Оскільки продавати залишки землі було нікуди, Шварценберги просто найняли "дизайнера інтер'єрів", щоб той хоч якось видозмінив цю місцевість.

Майстер по дереву Франтішека Ринта підійшов до завдання досить креативно, й у результаті ми маємо можливість споглядати унікальне творіння мистецтва.

Треба зауважити, що дещо сумнівне з морального погляду, але зате з художнього - дуже навіть оригінальне й барвисте.
Церква з кісток у Чехії - що ховається всередині

Зовні церква в місті Кутна-Гора нічим особливим не відрізняється. Можемо побачити досить похмуру будівлю з плитами навколо та кам'яними пам'ятниками на могилах.

Але, як відомо, зовнішність часто оманлива, тому все змінюється на очах і в почуттях, коли зайдете всередину.

Результати праці майстра по дереву зачаровують. У кожному кутку будівлі розташовані великі піраміди з кістками.

Посередині звисає величезний красивий канделябр. Він складається, щонайменше, хоча б з одного примірника кожної з людських кісток.

Люстра в соборі - окремий елемент декору, що заслуговує на захоплене "ах". Саме через неї сотні туристів так бажають потрапити всередину Костніци. Якщо добре придивитися, помітно, як люстру до стелі прикріпили щелепами.

Зачарувавшись родинним гербом Шварценбергів, можна навіть забути на хвилинку, що виконаний він із тисячі людських кісток. Дрібні деталі, ідеально й симетрично викладені кісточки викликають і жах, і захват водночас.

Ще б пак, тільки уявіть, церкву наповнюють кістки більш ніж 40 тис. осіб.
Церква з кісток у Чехії - екскурсії

Якби знав чернець, чим обернеться його паломництво до Єрусалиму, перевернувся б у труні, напевно.

Костніца - головна визначна пам'ятка міста Кутна Гора. Можете відвідати також чеський національний музей, знаменитий монетний двір, собор Святої Варвари, ну і, звичайно, прогулятися атмосферними і красивими вуличками міста.

Чеська Костніца, безперечно, місце must see-для будь-якого мандрівника. Хоч раз у житті для різноманітності й гострих відчуттів таке треба побачити.
Костніца працює з листопада по лютий з 9 ранку до 4 вечора, з квітня по вересень з 8 ранку до 6 вечора, у жовтні й березні - з 9 ранку до 5 вечора. 24 і 25 грудня Костніца зачинена.

Вхідний квиток усередину для дорослих коштує 60 чеських крон, тобто 25 гривень, для студентів 40 крон (16 гривень).

Будьте готові до натовпів туристів, тож усамітнитися й побути самому з "кістяним мистецтвом" навряд чи вдасться.

"Місце досить популярне в туристів, - розповідає skitalets у своєму ЖЖ. - У зв'язку з цим увесь лиховісний антураж псували юрби дітей, які бігали навколо, копирсалися в черепах, кричали і знімали все на айфони. Але якщо абстрагуватися, то місце, звичайно, атмосферне".

 Що дивитися в місті Кутна-Гора

Саме місто Кутна-Гора підкорює туристів атмосферністю. Багато з них люблять просто прогулятися маленькими й затишними вуличками.

Але також, безсумнівно, заслуговує на увагу Собор Святої Варвари, побудований у стилі пізньої готики. Це другий за величиною та значущістю готичний храм у всій Чехії.

Багато століть тому Кутна-Гора славилася як срібне місто. Тут були величезні поклади срібла, на якому розбагатіли тисячі чеських поміщиків. Якщо ви любитель такого, відвідайте музей срібла "Градек" і середньовічну срібну шахту.

Можете відвідати також чеський національний музей, знаменитий монетний двір, церкву Святої Трійці при кладовищі, а також подивіться на кам'яний двір і фонтан.

Загалом, усе, що бачите навколо себе в центрі міста, заслуговує на увагу. Історичний центр Кутної-Гори входить до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Якщо захочете довше насолодитися атмосферою міста, то без проблем можете зняти номер у готелі. Пропонуємо вам вибрати Penzion Retro, розташований він у самому центрі, всього за 400 метрів від Собору Святої Варвари.

У кожному номері є зручності, а сніданок принесуть вам у кімнату. Номер твін у цьому готелі обійдеться вам у €25.
Костніца в Чехії - як доїхати

Місто Кутна-Гора розташована за 80 кілометрів від Праги, тобто більше години в дорозі.

До Костніци можете доїхати на автобусі. Їхати трохи більше години

Вирушають автобуси з центрального вокзалу Праги (Hlavni Nadrazi), за адресою 8, New Town, Prague 2, станція червоної лінії метро Главни Надраже, а від Вроцлавської площі можна дійти до нього за 10 хвилин.
Щоб доїхати якомога ближче до Костніци, у графі "до" вибирайте - Kutná Hora Sedlec.

Від вокзалу в Кутна-Гора до Костніци 10 хвилин ходьби, а від Костніци до центру міста - хвилин 15-20.

У Кутній-Горі не загубитеся точно, всі насамперед вирушають до Костніци, тому спостерігайте за натовпами туристів і йдіть за ними.

Також біля собору Святої Варвари є інформаційний центр, де можете отримати карту міста й необхідну інформацію.
Джерело: lasper.com.ua

На автовокзалі м. Ужгород можна придбати квиток в міжнародній касі.

Ми зробимо все, щоб Ваша поїздка пройшла максимально комфортно.

Квитки он-лайн – на порталі bus.com.ua

Бронювання автобусних квитків  за телефоном +38 (050) 3707099