×

Закарпат Автотранс

Лібералізація ринку пасажирських перевезень

Лібералізація ринку пасажирських перевезень

В Міністерстві інфраструктури України стартували консультації в рамках розробки концепції дерегуляції та лібералізації ринку пасажирських перевезень

9 серпня 2016 року в Міністерстві інфраструктури  України стартували консультації в рамках розробки концепції дерегуляції та лібералізації ринку пасажирських перевезень. «Ринок регулярних міжобласних, міжміських та приміських автобусних перевезень є величезним як за обсягом послуг, кількістю пасажирів, так і за кількістю проблем, які накопичувались роками», – заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, відкриваючи зустріч. «Ключове для нас: безпека пасажирів, якісні послуги для наших громадян, прозоре та чесне співробітництво бізнесу та держави», – наголосив він.

В ракмках першого туру консультацій обговорювались проблеми створення  механізмів для рівних умов перевізників до ринку, врегулювання питання відкриття нових маршрутів, створення умов для виходу бізнесу з тіні, налагодження належного контролю за перевезеннями тощо.

«Головною метою наразі є створення правил, які структурують роботу ринку щонайменше на кілька років. Ми проти будь-якого лобіювання, яке може вивести на ринок монополіста, який буде створювати для всього ринку несприятливі умови. Нам треба обговорити відверто, що зроблено, що необхідно зробити, як створити максимально комфортні умови для всіх гравців, але з їх високою відповідальністю. Нам треба створити документи, котрі не буде потреби переглядати щонайменше протягом кількох років», – заявив Міністр інфраструктури України.

«У перевізника має бути абсолютно нормальне бізнес-життя. Не повинно бути людей, які працюють в тіні, а отже змушені платити хабарі різним органам: перевіряючим, підперевіряючим та контролюючим. Але при цьому, йдучи на максимальну лібералізацію, маючи готовність допомогти перевізнику, ми будемо мати вимоги – це безпека пасажирів та комфорт їх перевезення. З одного боку, ми розуміємо, що перевізникам важко, враховуючи економічну ситуацію в країні в цілому. З іншого боку, ми розуміємо, що пасажири, які їздять на переварених мікроавтобусах з дерев’яними стільцями, м’яко кажучи, перебувають в небезпеці. А такі випадки, на жаль, є масовими по Україні», – зазначив Володимир Омелян.

Метою консультацій є формування низки пропозицій щодо змін у підходах до функціонування ринку пасажирських перевезень. На основі цих пропозицій Міністерство розробить концептуальний план та оприлюднить його для обговорення та погодження. Після цього буде прийнято всі необхідні нормативно-правові акти. Новий підхід до організації пасажирських перевезень автотранспортом має бути запроваджений з другої половини 2017 року.

 

Джерело: http://mtu.gov.ua/news/27443.html