×

Закарпат Автотранс

Невідома Європа: Сьєрра Альбаррасіна і її спокуси

Невідома Європа: Сьєрра Альбаррасіна і її спокуси

Іспанія – унікальне географічне простір. В один і той же самий іспанське ранок на Коста дель Соль хлопчаки-школярі, розпалившись, можуть грати в футбол в одних майках, а в іншому кінці країни їх однолітки будуть ліпити снігову бабу у дворі свого будинку – всю ніч йшов сніг, дороги завалило, і шкільний автобус не зміг пробратися до селі. Ось в такій-то куточок ми вас і запрошуємо. Взимку там – холодіща, а влітку – жарко, але свіжо. Адже мова йде про більш, ніж тисячі метрів над рівнем моря.прекрасна Іспанія

ЗЕМЛЯ, ЯКУ ВТРАТИЛИ

«Куточок» цей, правда, досить великий. Він називається Сьєрра Альбаррасіна (Sierra Albarracín), розташовується в провінції Теруель і часто його називають країною в країні. Чому? Тому що красою своєю ця земля виділяється з решти пейзажу. Пагорби і пологі кам’яні стіни здаються безмежними. А ще тому, що так велить сама історія. Коли християни витіснили з цих територій мусульман, правителем став вельми рішучий молода людина Педро Руйс де Асагра. Сеньйор Асагра не забарився розірвати всілякі контакти з Королівством Арагона і Кастильи. Протягом декількох десятиліть Альбаррасіна правили нащадки сміливця, завзяті феодали, що не визнавали жодних авторитетів, окрім самих себе.
Середньовічних Кастільські-арагонских правителів цілком можна зрозуміти. Це зараз до села Альбаррасіна веде ідеально расмеченная і заасфальтована, хоч і петляє дорога. За часів же Асагра поселення було загублене серед горбів – спробуй доберись до заколотників! До того ж, фортеця, яка дісталася сімейству Асагра в спадок від мусульман, могла перепинити шлях будь-кому, хто бажав би зазіхнути на заповітні володіння.
ЖИВИЙ ПАМ’ЯТНИК

Фортечна стіна з вежами – це як символічна корона Альбаррасіна. Будова, який не піддався ні вітрам, ні туристам, деякі з яких візьмуть, та й отколупнуть шматочок старовини на пам’ять. Втім, піднімається до стіни не всякий. По стежці, яка навскіс дереться по пагорбу, проблематично піднятися на підборах або з дитячою коляскою. Не всякий наважиться зробити це міні-сходження в спекотний літній день або на пронизливому зимовому вітрі. Але якщо ми все-таки туди заберемося … Нам здасться, що всю село можна зібрати в жменю долоні, а погляд загубиться серед нескінченних пагорбів.
Селом Альбаррасіна можна назвати, маючи на увазі лише його географічну віддаленість. Рідкісна село може бути настільки знаменитою. Назвати Альбаррасіна містечком? Теж проблематично. Міського життя тут ніякої. Ні вам супермаркетів, ні широких вулиць. Альбаррасіна – це пам’ятник. Таке визначення – не жарт, а реальність. З 1962 року поселення офіційно вважається Національним Пам’ятником.

Цей «монумент» налічує трохи більше тисячі жителів. Частина з них приїжджає до своїх домівок лише на уїк-енд, щоб надихатися повітрям Сьєрри. «Аборигени» – альбаррасінскіе дідусі та бабусі – день за днем сідають на Головній площі і видивляються на туристів. Залишок населення задіяний в сфері обслуговування численних гостей.
З ДОБРИМ ЗРАНКУ, СЬЄРРА!

поїздка в Іспанію

Гості їдуть за небаченим. Вони долають звивисті кілометри, провідні до села від основної траси, і річка Гвадалавьяр служить їм і дорозі, що в’ється змією, гідом. Гвадалавьяр – гірська, студена – втрачається в заростях тополь. В її стрімкої воді ховаються риби – це форель. Альбаррасінскую форель можна побачити вже на тарілці (її подадуть в будь-якому їх тутешніх ресторанів), але можна порадіти і на її живу суєту. Для цього варто відправитися в один з альбаррасінскіх барів, «Кошкіна Млин» (Molino del Gato), і всістися там з чарочкою чогось освіжаючого на терасі, вона ж – місток. У тінистій заплави живе ціле сімейство форелі, сріблястих мешканок Гвадалавьяра. Частина підлоги всередині бару – з товстого скла над тією ж заплавою. Тому, коли клієнт вирушає до стійки за черговим стаканчиком, риби дивляться на нього знизу вгору круглими очима.
За чим ще їдуть сюди туристи? Деякі, ймовірно, за рассветами. Найкращий вид на Альбаррасіна – з готелю «Casa de Santiago» (номер від 50 євро). Лягаючи спати, потрібно подумати про те, що в цій самій кімнаті століття назад спав-спочивав бравий сеньйор, що належав до Лицарського Ордену. Є готелі, побудовані вже після лицарських часів. У них можна відшукати нічліг дешевше. Наприклад, в готелі «Mesón de Gallo» кімнати здають за ціною від 35 євро. У будь-якому випадку, ранок буде незабутнім – адже ми побачимо, як прокидається ціла Сьєрра!прекрасна Іспанія
Джерело: www.espanarusa.com

На автовокзалі м. Ужгород можна придбати квиток в міжнародній касі.

Ми зробимо все, щоб Ваша поїздка пройшла максимально комфортно.

Квитки он-лайн – на порталі bus.com.ua

Бронювання автобусних квитків  за телефоном +38 (050) 3707099