×

Закарпат Автотранс

Новий щоденний рейс за маршрутом Ужгород-Михайлівці з 01.09.18

Новий щоденний рейс за маршрутом Ужгород-Михайлівці з 01.09.18

Помилково вважати, що в більшості міст Словаччини нема чого подивитись. Насправді цікаві місця є всюди і Михайлівці не виключення. Місто розташоване зовсім поблизу кордону, проте не кожному доводилося там побували, а якщо і були то в більшості випадків тільки проїздом.

У зв’язку з цим “Закарпатавтотранс” оголошує відкриття нового рейсу за маршрутом Ужгород-Михайлівці-Ужгород

Квитки можна придбати в міжнародних касах автостанцій та на сайті http://ticket-bus.travel і порталі  http://bus.com.ua

Бронювання квитків заздалегідь за номером 0673707096 або 0503707099 – наш call-центр

Відправка з автостанції Ужгород о 09:10

Вишнє Німецьке 09:32

Собранці 09:50

Прибуття до Михайлівців о 10:15
Відправка з Михайлівців о 14:10

Собранці 14:30

Німецьке 14:40

Прибуття до Ужгорода о 17:10

Автобус з Ужгорода до Михайлівців

Отож, якщо Вам випаде нагода поїхати на уікенд до Словаччини, то радимо провести вихідні у Михайлівцях – це не далеко, без надмірних витрат, цікаво та весело. А щоб відпочинок був насиченим то пропонуємо познайомитись з наступними пам’ятками культури:

Банківський палац

У 1911 році на одній з Михайлівських площ було побудовано оригінальну будівлю в стилі модерн з баштою, напівкруглим еркером і ліпкою на фасадах. Стіни будівлі прикрашають фігурки в манері псевдорококо: ремісники, фермери, човнярі. Уважний глядач розгледить також зображення бджіл. Ця кутова будова, розташована навпроти колишнього міщанського будинку «Під куполом», була побудована на замовлення Михайлівського торгового і кредитного банку. Цей банк з часом був перетворений в Державний банк Чехословаччини, а згодом і в найвідоміший банк Словаччини під назвою «Татрабанк». Крім банку, в будівлі раніше розміщувалися магазини і різні організації, які надавали побутові послуги мешканцям міста. У затишному внутрішньому дворику Банківського палацу можна відпочити від галасливого міста, випити чашечку кави і уявити собі, як сто років тому сюди приходили банківські службовці, щоб прочитати газету або перекинутися парою слів. З тих пір тут нічого не змінилося!

 

Будівля банку в Михайлівцях

 

Гроссів палац

Всі подорожуючі шанобливо завмирають перед дивовижною красою будівлі і читають в путівнику його назву – палац Гросса. Це найменування походить від прізвища одного з архітекторів будівлі Ф. Саболч (Гросса). Він працював над проектом цього палацу разом з архітектором Г. Паппом. Будову було зведено в 1905 році. Палац Гросса створений в стилі модерн. Характерною архітектурною особливістю будівлі вважається квадратна кутова вежа, прикрашена молоточками – символом гірничодобувної промисловості. Цікаво, що через ці прикраси в народі палац Гросса ще називають Гірським. Довгий час палац знаходився у власності сім’ї Дуршлагів. В одній частині будівлі розташовувався готель, а друга була відведена під приватні квартири. У міжвоєнний період палац служив штаб-квартирою для Дунайського банку, після Другої світової війни, крім закусочної, тут також була аптека.

 

Військове кладовище і пам’ятник Червоній Армії

Пройшовши через лісопарк на Градці, який можна назвати оазисом спокою і тиші, подорожній опиняється біля нещодавно реконструйованого військового кладовища, де поховані бійці радянської Червоної Армії. Надгробні камені на військовому кладовищі не позначають конкретне місце поховання. Їх встановили в довільному порядку. В окремих могилах знайшли спокій 188 осіб, всі інші поховані в 12 загальних похованнях. У центрі кладовища розташований високий монумент, встановлений в 1946 році і представляє собою кам’яний злегка зігнутий паралелепіпед, який вінчає велика п’ятикутна зірка, зроблена з бетону. Його прикрашають написи-епітафії, зроблені російською та словацькою мовами. При головному вході в ареал розміщена кам’яна фігура скорботної жінки.

Дім здоровя

Будівля, яку жителі Михайлівців, називають Будинком здоров’я, була побудована зовсім не для аптекарів або лікарів. Вона розташована навпроти знаменитої аптеки «У Аполлона» на центральній площі Михайлівців, яку також називають Головною вулицею. Будинок звели в XIX столітті як офіс для найстарішого Михайлівського банку. На початку XX століття цей банк ділив перший поверх своєї штаб-квартири з декількома ресторанами і магазинами. Приблизно в 1912 році фармацевт і банкір, один з найбагатших жителів міста Михайлівців Варфоломій Цібур почав реконструкцію цієї будівлі в стилі угорського модерну.

Євангельський храм

Протестантський костел знаходиться трохи в стороні від історичного центру міста – на вулиці Масарика. Він зведений в сучасному стилі. У жовтні 2010 року відбулося урочисте освячення храму, який належить євангельській церкві аугсбургського віросповідання. Будівництво євангельського костелу тривало 11 років. Зведення цього храму стало можливим, завдяки фінансовій підтримці місцевих віруючих, а також парафіян німецької та баварської церков, представники якої також були присутні на освяченні костьолу.

 

Будівля старого суду

Недалеко від знаменитого Михайлівського готелю «Ялта» розташована історична будівля старого суду. Його можна побачити всі деталі крізь високі вікна готельного ресторану, насолоджуючись вишуканою трапезою і набираючись сил для подальшої прогулянки по місту. До будівлі колишнього суду можна підійти з будь-якого боку, так як воно має кутову конструкцію і стоїть окремо від інших будинків. Воно було побудовано і завжди використовувалося лише в адміністративних цілях. З другої половини XVIII століття тут розміщувалися кілька управлінь, однак про це зараз мало хто пам’ятає.

Земплінський музей

Зємплінський музей в Михайлівцях був заснований в 1957 році і деякий час називався зємплінським краєзнавчим музеєм. Свою нинішню назву цей заклад набув тільки в 1965 році. Музей з моменту свого створення спеціалізується на збиранні та збереженні артефактів і документів, що розповідають про природу, доісторичної і середньовічної історії, культури та мистецтва історичної Земплінської області. Велику увагу співробітники музею також приділяють пошукам предметів, пов’язаних з історією церкви, етнографією, народними ремеслами XIX-XXI століття. Зємплінский музей розміщується в залах барочно-класичного замку. Сучасний вигляд палацу є результатом кількох реконструкцій, проведених з XVII століття. Замок з комплексом сусідніх господарських будівель визнаний національним пам’ятником.

земплінський музей

Копія Михайлівської ротонди

Поблизу парафіяльного римо-католицького храму Різдва Діви Марії в серпні 2012 року був відкритий невеличкий пам’ятник, який представляє собою тривимірну копію Михайлівської романської ротонди, залишки фундаменту якої можна побачити на галявині перед костелом. Ротонда, зведена в період з IX по XII століття (точніше про час її створення можна буде сказати після додаткових розкопок), вважається найстарішою сакральною будівлею не тільки міста Михайлівці, а й усього регіону. Цікаво, що директор зємплінського музею, який керував археологічними дослідженнями, доктор Ярослав Віздал стверджує, що ротонда була побудована за часів імперії Святополка, тобто в IX столітті. Її фундамент був виявлений під час археологічних робіт в 70-х роках минулого століття. Будівництво ротонди на землях Земплін символізувало появу тут християнства.