×

Закарпат Автотранс

Пам’ятки Неаполя і околиць: 5 найцікавіших місць

Пам’ятки Неаполя і околиць: 5 найцікавіших місць

Пам'ятки Неаполя і околиць: 5 найцікавіших місць
Розташований на березі однойменної затоки, Неаполь увібрав в себе безліч культур і традицій, що дозволяють легко відрізнити неаполітанців від жителів інших регіонів. Цей особливий стиль знайшов своє відображення і в історичних і культурних пам'ятках, сконцентрованих в місті і його околицях. Щоб не загубитися в цьому різноманітті, BlogoItaliano вирішив розповісти про найбільш значущих пам'ятки Неаполя, які неодмінно варто побачити мандрівникові, відвідує місто.

5. Археологічний музей
Одна з найбільш відвідуваних визначних пам'яток Неаполя - Національний археологічний музей. Будівля музею було побудовано ще в 1615 році. Спочатку в ньому розташовувався Неаполітанський університет, а в 1777 році за наказом короля Фердинанда IV внутрішні приміщення реконструювали і розмістили в них Королівську бібліотеку і музей Бурбонів. Пізніше експозиції музею поповнилися експонатами, знайденими під час розкопок стародавніх міст, колись знаходилися поряд з Везувієм.

Національний археологічний музей (1615 р.)

В середині XIX століття Археологічний музей перейшов у власність держави і отримав приставку «Національний». Сьогодні в залах музею можна побачити велику колекцію єгипетського мистецтва, унікальні підлогові і настінні мозаїки, античні і середньовічні монети і медалі, старовинні фрески, мармурові та бронзові скульптури, коштовності епохи Відродження. Особливий інтерес у відвідувачів користується Секретний кабінет, у якому фрески і рельєфи, а також тексти еротичного змісту, виявлені під час розкопок в Помпеях.

4. Замок Кастель-дель-Ово
Середньовічний замок Кастель-дель-Ово знаходиться на невеликому острові біля узбережжя Тірренського моря, з'єднаному з Неаполем вузької насипом. Історики вважають, що саме на цьому місці в IV столітті до н.е. був закладений Неаполь.

Першою спорудою на місці нинішнього замку була вілла, яка належала римському полководцеві Лукуллу, пізніше тут оселилися ченці, які прожили на острові кілька століть. У IX столітті, щоб уникнути захоплення острова сарацинами, зміцнення були зруйновані, а в XII - була збудована фортифікація, що збереглася до наших днів. Замок отримав назву Кастель-дель-Ово - Замок яйця. Припускають, що така дивна назва замок отримав за овальну форму, проте існує і більш фантастична версія: кажуть, що під одним з веж заховано чарівне яйце.

Вважають, що на цьому місці в IV столітті до н.е. був закладений Неаполь

Близько ста років в укріпленому замку розташовувався королівський двір, який потім переїхав в Кастель-Нуово, а в Кастель-дель-Ово залишилися судові установи та скарбниця. Сьогодні замок на острові відкритий для відвідувачів.

3. Королівський палац
Ще одна досить відома пам'ятка Неаполя - Королівський палац - велична будівля на головній площі міста Пьяцца-дель-плебісциту. Будівництво палацу почалося в 1600 році і тривало понад півстоліття. Довгі роки палац був головною резиденцією монархів Королівства Обох Сицилій з династії Бурбонів.

Королівський палац розташований на головній площі Неаполя

Будівля Королівського палацу неодноразово перебудовувалася. До наших днів дійшло будова роботи Луїджі Ванвітеллі, зведена в середині XVIII століття. Західний фасад палацу прикрашають статуї неаполітанських королів, встановлені в спеціально споруджені ніші, а ковані садові ворота охороняють скульптури коней, колись стояли на Анічковому мосту в Санкт-Петербурзі. Цей щедрий дар королю Фердинанду II підніс російський імператор Микола I.

В даний час в палаці розташувалися Музей історичних апартаментів і Національна бібліотека, в його залах можна побачити роботи Матті Претті, Спаньолетто, Гверчино, Тиціана.

2. Помпей
Знамениті Помпеї знаходяться зовсім недалеко від міста, що дає їм право вважатися однією з головних визначних пам'яток Неаполя. Цей давньоримське місто, який загинув під час виверження вулкана влітку 79 року, - один з головних «магнітів» Неаполя, що притягає як археологів, так і численних мандрівників.

За час свого існування Помпеї побували у владі римлян, етрусків, греків, самнитів. У 90-80-х роках до н.е. Помпеї брали участь у повстанні італійських міст, в результаті якого були перетворені в римську колонію. Знатні римляни побудували в Помпеях розкішні вілли, на яких відпочивали разом з сім'ями.

Завдяки вулканічному попелу, засипати місто, його будови непогано збереглися. Під час екскурсії по Помпеями можна побачити гігантський амфітеатр з великою ареною, в якому розміщувалося близько 20 тисяч глядачів, форум, колишній центром суспільного життя міста, Храм Аполлона, що датуються 575-570 роками до н.е., численні терми.

Помпеї загинули під час виверження Везувію влітку 79 року

Непогано збереглися і житлові будинки, прикрашені старовинними фресками і мозаїками, що зображують сцени з давньогрецьких міфів. Найдавнішим вважається Будинок хірурга, названий так через велику кількість знайдених в ньому хірургічних інструментів. Виявили археологи і публічний будинок, що відрізняється фресками з еротичними сценами, а також будівлі пекарень, ткацьких і прядильних майстерень.

1. Везувій
Дремлющий вулкан - найвідоміша і найнебезпечніша пам'ятка Неаполя. Везувій - єдиний в материковій Європі діючий вулкан, що привертає увагу геологів з усього світу, а також численних туристів, що здійснюють сходження до кратера.

Везувій - єдиний в материковій Європі діючий вулкан

Як стверджують вчені, Везувій вивергався не менше 80 разів, щоразу знищуючи прилеглі до нього території. Найпотужнішим вважається виверження, стер з лиця землі Помпеї. На схилах Везувію організований Національний парк - великий заповідник, для огляду якого прокладені дев'ять різних маршрутів.

Джерело: www.blogoitaliano.com

На автовокзалі м. Ужгород можна придбати квиток в міжнародній касі.

Ми зробимо все, щоб Ваша поїздка пройшла максимально комфортно.

Квитки он-лайн – на порталі bus.com.ua

Бронювання автобусних квитків  за телефоном +38 (050) 3707099