×

Закарпат Автотранс

Які документи потрібні по приїзду в Польщу

Які документи потрібні по приїзду в Польщу

Хоча процедури перебування максимально спрощені, для пришвидшення процесів варто підготуватися заздалегідь.

  • Найперше, що варто зробити, це присяжний переклад (tłumaczenie przysięgłe). Це документ, що містить точний, повністю відповідний до змісту переклад оригіналу, відповідність до якого завірена присяжним перекладачем. Він знадобиться на усіх етапах оформлення інших документів.
  • При перекладі зверніть увагу на написання прізвищ та імен. У Польщі в документах не вказують по батькові, просто пишуть «син/дочка» і ім’я батька. Тому необхідно знати, як пишуться імена ваших батьків латиницею.
  • PESEL (національний ідентифікаційний номер) потрібен для страхування, подачі документів для навчання, влаштування на роботу, оформлення будь офіційній документації.
  • Meldunek (прописка), вона є двох видів: постійна і тимчасова. Вам потрібна zameldowanie czasowе (тимчасова реєстрація), яку необхідно зробити кожному члену сім’ї. Щоб отримати таку прописку потрібно винайняти житло. У договорі повинен бути прописаний кожен, хто з вами живе.
  • Отримати PESEL і Meldunek можна у міському Urząd (управління району міста, в якому ви проживаєте). Там ви отримаєте бланк заяви та зразок, за яким ви зможете заповнити документ.
     

Для подорожей користуйтесь послугами Автостанцій Закарпаття.
Квитки
online