×

Закарпат Автотранс

Чернівці - місто унікальної архітектури

Чернівці - місто унікальної архітектури

ЧЕРНІВЦІ

 — адміністративний, політичний і релігійний центр Чернівецької області, важливий культурний та науково-освітній осередок України. Місто розміщене на південному заході України.

Чернівці – це місто, яке увібрало в себе все краще, що відбувалося з ним впродовж віків. Чернівці сформувались як місто з унікальною архітектурою, багатою культурною спадщиною, де розквітли культурні та релігійні традиції різних народів. Місто розкинулося на семи пагорбах, якими від річки Прут підіймаються старовинні вулички, звивисті, зламані крутими поворотами. На пологих схилах вони утворюють густу вуличну мережу, а на терасах збігаються до площ старого міста.

Визначні пам'ятки Чернівців
Чернівці – одне з небагатьох міст України, яке по праву вважається перлиною архітектури. На державному обліку в історичній частині столиці Буковини знаходиться 706 пам’яток архітектури, 20 з яких загальнонаціонального значення. Історична забудова старого міста – це цілісний, майже недоторканий ансамбль XIX – початку XX століть, відомий своїми стильними сецесійними будовами, створеними представниками віденської школи модерну Отто Ваґнера. Архітектурною перлиною Чернівців по праву вважається ансамбль колишньої Резиденції митрополитів Буковини та Далмації, включений до всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Що подивитись в Чернівцях?

Чернівецьким національним університет.
Спочатку це була Резиденція православних митрополитів Буковини та Далмації. Тепер це пам’ятка архітектури національного значення, що включена до всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Будівництво цього шедевру тривало аж 18 років, а для його спорудження було спеціально побудовано 2 цегляних заводи! Масштабність та краса цього архітектурного ансамблю просто вражає! Що подивитись в Чернівцях? Добірка цікавих місць.

В самому серці міста, на Центральній площі, ви зустрінете міську ратушу. Якщо пощастить опинитися там о 12 годині, то ви зможете насолодитися справжньою живою музикою. Кожного дня з балкона Ратуші на всі сторони світу у виконанні сурмача лунає мелодія відомої буковинської пісні “Марічка”.

З Центральної площі бере свій початок найлегендарніша вулиця Чернівців – пішохідна вулиця імені Ольги Кобилянської. Побачити її можна відвідавши екскурсію по Чернівцях. Саме тут колись були розташовані розкішні салони, ресторани, кав’ярні, а також магазини, кінотеатри та банки. Що подивитись в Чернівцях?

На самому початку вулиці вас зустріне розкішна будівля, у якій колись розташовувалась елітна кав’ярня “Габсбург”. Пізніше тут заснували “Клуб любителів кави”. Сюди частенько навідувались поети та музиканти. Навіть сама Леся Українка вперше пила каву у Чернівцях! Прогулюючись далі вниз по вулиці можна потрапити до Чернівецького краєзнавчого музею. Це найбільша скарбниця пам’яток старовини Буковини. Тут зберігається понад 90 тисяч предметів, серед яких археологічні пам’ятки, природничі матеріали, зброя та багато інших речей. Поруч з музеєм знаходиться Кафедральний собор Святого Духа. Побудований у стилі італійського Ренесансу, він вражає своєю красою. Увінчує архітектурну композицію собору купол заввишки 46 м.

Шанувальники мистецтва матимуть змогу помилуватися неоренесансно-сецесійним архітектурним ансамблем Чернівецького музично-драматичного театру з його бароковим інтер’єром. Будівля була спроєктована одним із найвідоміших у тогочасній Європі архітектурним ательє Фельнера та Гельмера. Мало хто знає, що у Німеччині є точнісінько такий самий театр, побудований за тим же проєктом що і Чернівецький. Ці близнюки хоч і виглядають однаково, проте мають зовсім різні характери.

У Чернівцях є “п’яна церква” – так містяни називають Свято-Миколаївську церкву, що є втіленням румунського стилю сакральної архітектури. Що подивитись в Чернівцях?

А ще Чернівці – це неймовірно красива природа. Розкинувшись на берегах річки Прут, місто просто купається в зелені та квітах. Насолодитися цією красою можна в парку ім. Федьковича, який знаходиться неподалік університету. Заснований він був ще за часів правління Франца Йосифа, а пізніше переданий під керівництво Чернівецького національного університету.

На території університету також розташувався Чернівецький дендрологічний парк. Невеличке, тихе і приємне місце відпочинку. Тут можна насолодитися різними квітковими композиціями, а особливу увагу привертають арки з троянд. Саме в цьому місці можна відчути себе ніби у казці, серед ельфів та інших міфічних істот. Перенестися в іншу культуру також можна і на Турецькій площі. Турецький колодязь та турецькі бані, в яких можна і сьогодні попаритися, додають особливого колориту цьому місцю. З колодязем, до речі, пов’язано багато легенд, а вода в ньому дуже чиста.

Клімат в Чернівцях.
Місто розташоване у помірному кліматичному поясі. Клімат є помірно континентальним із м'якою зимою і теплим літом.

Чернівці - місто унікальної архітектури, місто з багатою культурною спадщиною, де розквітли культурні та релігійні традиції різних народів.
Подорожуйте з нами до Чернівців! Замовляйте білети на рейс Ужгород-Чернівці на сайті

Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши за номерами:
0503707099 call-center ☎️
0673707096 call-center ☎️(Viber)