×

Закарпат Автотранс

Кельце - місто в серці Гір Святого Хреста

Кельце - місто в серці Гір Святого Хреста

КЕЛЬЦЕ

Місто в центральній Польщі, столиця Свєнтокшиського воєводства, місто, що розкинулося в серці Свєнтокшиських гір, чия назва перекладається як Гори Святого Хреста. Це економічний і туристичний центр регіону, а також важливий торговий осередок. Тут варто затриматися на кілька днів, аби пізнати цікаві пам’ятки культури та природні об’єкти, скористатися з можливостей активного відпочинку.

Кельце — польське місто з суперечливою історією, відокремлений від столичної Варшави ста сімдесятьма кілометрами. Про давність поселень, свідчать знахідки археологів, яким нема ліку. А скам'янілі залишки коралів, губок і мушлі в місцевих печерах є свідченням того, що мільйони років тому на місці столиці Свєнтокшиського воєводства простягалось тепле море.

Документальна історія Кельце почалася в 12 столітті, коли тут було засновано поселення, яке перейшло у володіння краківських священників. Вигідне розташування міста, на перехресті важливих торгових шляхів, забезпечило його розвиток як торгового центру. Вже тоді Кельце став центром ярмарків. В цей час тут побудували першу кам’яну церкву.

Пам’ятки Кельце

Головні визначні пам’ятки — це старовинний кафедральний собор, палац єпископів, міський ринок з ратушею. Особливо варто відзначити мальовниче місце біля підніжжя Свєнтокшиських гір, в якому розташоване місто — красиві долини, мінеральні джерела і безліч піших прогулянкових маршрутів.

Ринкова площа в Кельце

Міський ринок — площа в самому центрі старого міста. Історія площі починається в другій половиною XII століття. В середині XIV століття площа отримала назву ринок. Протягом століть від виникнення міста до 1935 року ринок служив як центр міської торгівлі та місце проведення ярмарків.

Палац краківських єпископів

Одна з головних визначних пам’яток Кельце, красивий палац 17 століття в стилі бароко, колишня резиденція краківських єпископів.

Кафедральна базиліка успіння пресвятої діви Марії

Головний собор — кафедральна базиліка успіння пресвятої діви Марії. Це бароковий храм, із залишками романського старого костелу, розташований в самому центрі міста на Замковій горі”, один з найцінніших і найстаріших пам’яток міста. Історія храму почалася в 12 столітті, майже з самого заснування Кельце.

Костел святого Войцеха

Костел XVIII століття, розташований недалеко від центру міста

Варто побачити: Національний музей, Геологічний музей, Музей Лоуренса Хаммонда, Єпархіальний музей, Центр науки про енергетику Технологічного парку Кельце, Музей іграшок і розваг, Музей шкільних років Стефана Жеромського, Центр геоосвіти та Центр патріотичної та громадянської думки.

Унікальні у світовому масштабі колекції має величезний Музей Іграшок і Розваг. Щодня опівдні з годинникової вежі колишнього торгового дому, в якому міститься музей, вилітає замість звиклої зозулі свєнтокшиська зла чарівниця, та що з Лисої Гори. Дітям – і не лише дітям – радимо подивитись колекцію казкових жаб, а також побувати в куточку забав. Музей розвивається і пропонує все нові заняття і майстер-класи для дітей і батьків.

І ще Кельце – це безліч туристичних атракцій для дітей. Найновішим проектом у цій тематиці є туристично-культурний проект, призначений для родин з дітьми під назвою «Кельце – рай для дітей».

Клімат

Місто розташовується в зоні, яка характеризується морським кліматом. Найтепліший місяць — липень із середньою температурою 16.7

Кельце - місто в серці Гір Святого Хреста. Подорожуйте з нами до міста Кельце Замовляйте білети на рейси Ужгород - Щецин(через місто Кельце) на сайті.

_________________________________

Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши за номерами:
0503707099 call-center ☎️
0673707096 call-center ☎️(Viber)