×

Закарпат Автотранс

Коломия — туристичнй центр

Коломия — туристичнй центр

КОЛОМИЯ — центр Коломийського району Івано-Франківської області, адміністративний центр Коломийської районної ради, місто обласного підпорядкування, розміщене на річці Прут, у південно-східній частині області, за 65 км від Івано-Франківська. Вузол залізничних і автомобільних шляхів.

Коломия відома з середини ХІІІ століття як центр видобутку солі; зазнала значних руйнувань під час турецько-татарських нападів XVI—XVII століть; у 2-й половині XVII — на початку XVIII століття в околицях міста діяли загони опришків. Від середини XIX століття місто пережило підйом культурно-національного розвитку. За часів І світової війни — у зоні бойових дій. Від 1939 року — у складі УРСР; райцентр — від 1940 року. Від 1991 року — у незалежній Україні; значний економічний, освітній і культурний осередок Покуття і заходу держави.

За останні кілька років місто перетворилося на один із туристичних центрів Прикарпаття. Відреставровано центральну частину міста, створено Музей писанки (занесений до Книги рекордів Гіннеса), розвивається туристична інфраструктура, з'являються нові готелі. Щочетверга рано вранці (приблизно з 3 до 8 години) в Коломиї відбувається базар вишиванок, де можна придбати або замовити вироби безпосередньо у майстрів.

Що відвідати в Коломиї?

Коломийська ратуша

Здавна атрибутом будь-якого європейського міста була ратуша. Нинішня адмінбудівля – одна з небагатьох споруд Галичини, яка і тепер виконує свої адміністративні функції: тут розміщені Коломийська міська рада і виконком.

Національний музей народного мистецтва

На початку ХХ століття головною національно-громадською установою коломиян-українців став Народний дім, зведений 1902 року. З ініціативи Володимира Кобринського при Народному домі з 1926 року почали створювати «Український народний музей ім. Йосафата Кобринського».

Музей «Писанка»

Історія єдиного у світі Музею писанкового розпису почалась 26 жовтня 1987 року, коли у приміщенні Благовіщенської церкви було відкрито першу виставку писанок. Нова сторінка історії музею продовжилась з побудови колоритної будівлі, яку спроектував архітектор Ігор Шуман.

Катедральний собор Преображення Христового

Головний храм Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ почали будувати 1999 року. Спроектували його коломийські архітектори Віктор і Наталія Мицаї, а розписували – художники Львівської національної академії мистецтв. Настінні розписи собору виконані у візантійському стилі. Вони зображають Преображення Господнє, апостолів, християнські свята та українських святих. Собор по праву вважається одним з найбільших храмів Західної України. Висота центрального купола становить 52 метри, а загальна площа – півтора гектара. У храмі одночасно може поміститись понад 3 тисячі вірних.

Благовіщенська церква

При в’їзді в Коломию подорожнім впадає у вічі старовинна дерев’яна церква. Це храм Благовіщення Пресвятої Діви Марії, закладений у далекому 1587 році. Він вважається одним з найстаріших храмів Галичини. Зважаючи на стан культової споруди, місцеві майстри проводили постійні реставраційні роботи. Поряд з храмом діяли монастир та бібліотека. 1845 року церкву знову перебудували: видовжили бокові рамена і зменшили купол. Бароковий іконостас розписав у 1876 році відомий український маляр Теофіл Копистинський. У храмі з 1987 року розміщувався Коломийський музей писанкового розпису. Нещодавно святиню в черговий раз відреставровано.

Палац культури «Народний дім»

На нинішній Театральній вулиці у 1892 році було збудовано важливу для міщан Щадничу касу (Фонд позичковий для ремесел і промислів). Ця установа підтримувала проведення громадськістю міста різноманітних святкових заходів. Тут відбувалися концерти, шевченківські свята, вечорниці. У найбільшій залі міста виступали корифеї українського театру С.Крушельницька, М.Садовський, М.Заньковецька, читав свою поему «Мойсей» І. Франко. Згодом тут діяла школа українських танців Ф.Стрільбицького. В радянський час розміщувався гарнізонний будинок офіцерів. З 1990 року – міський будинок культури «Народний дім», який тепер називають палацом.

Собор Святого Архистратига Михаїла

У дорадянський період Коломия була великим духовним центром Покуття, де будувались храми різних конфесій. Греко-католицькою громадою міста у 1854-1855 рр. було збудовано величний храм Святого Архистратига Михаїла. Опоряджувальні роботи тривали ще декілька років, тому храм 1871 року повторно освятив львівський владика. Іконостас церкви та образи намалювали український художник К.Устиянович та угорський – Міклош. Частину настінних розписів виконав коломиянин В.Крицінський та інші місцеві художники. Ними було створено образи Христа Благословляючого, чотирьох євангелістів, святих Кирила і Мефодія, хор ангелів та інші розписи.

Коломийський театр

Саме в Коломиї у середині ХІХ століття виник один з найстаріших театрів Західної України. Прем’єра першої вистави Коломийського театру «Дівка на виданню, або На милування нема силування» за п’єсою І.Котляревського «Наталка Полтавка» відбулася 8 червня 1848 року. Місцевий священник Іван Озаркевич адаптував твір письменника до життя покутських українців.

Церква Священномученика Йосафата

За проектом відомого архітектора Б. Меретина у 1775 році в місті збудували римо-католицький костел Діви Марії. Храм звели у стилі бароко, прикрасивши його пишним архітектурним і скульптурним декором. Після пожежі 1830 року парафіяльний костел відбудували, змінивши його зовнішній вигляд та інтер’єр. До храму примикала резиденція священників.

Коломия — один із туристичних центрів Прикарпаття, завітайте разом з нами.

Подорожуйте з нами до Коломиї! Замовляйте білети на рейс Хуст-Коломия на сайті.

Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши за номерами:
0503707099 call-center ☎️
0673707096 call-center ☎️(Viber)