×

Закарпат Автотранс

Кошице - столиця Східних Карпат

Кошице - столиця Східних Карпат

КОШИЦЕ

(Кошиці; словац. Košice, угор. Kassa (Кошшо), нім. Kaschau) — друге за розміром місто Словаччини, лежить на сході країни біля підніжжя гірського масиву Ч'єрна Гора в долині річки Горнад та на західній околиці етнічних поселень українців.

Це столиця Східних Карпат з багатою історичною та культурною спадщиною, яка сформована кількома народами. Кошице — чудове старовинне місто, яке має чудову атмосферу і велику кількість пам’яток від періоду середніх століть до нового часу. Його історичне ядро є найбільшим в країні й по праву вважається одним з найкрасивіших у Словаччині.

Що подивитись у Кошице
Старовинне місто розпочинає свою історію ще задовго до згадки, яка датується XIII століттям. Уже в XIV ст. воно стає другим за значенням містом в Угорському королівстві. Тому в центрі збереглося багато різноманітних архітектурних пам’яток. Тут ви побачите й справжні готичні храми, й собори з кострубатими та дивовижними формами, трохи середньовіччя, романтизму і вишуканого модерну. Старе місто доволі компактне за своїми розмірами, тому на перегляд може вистачити декілька годин.

Найвідоміші пам’ятки та визначні місця Кошице
Собор св. Єлизавети — найбільша церква Словаччини й головна визначна пам’ятка Кошице. Ця перлина готики була побудована між 14 і 15 століттями. Церква є найсхіднішим готичним собором в Європі. На північній вежі знаходиться Оглядовий майданчик з приголомшливим видом на Старе місто. Висота цієї вежі становить 59,7 метра. Щоб піднятися на неї потрібно подолати 160 ступенів.

Тих, хто прибув до залізничного вокзалу і прямує до старого міста зустрічає Якобів палац (ul. Mlynská, Staré Mesto, Кошице). Цей шедевр виконаний в еклектичному стилі з елементами готики. Він дійсно вражає своєю красою та незвичайністю.

Михайлівська каплиця — невелика церква, побудована в першій половині 14 століття і розташована поруч з собором св. Єлизавети. Була побудована в центрі стародавнього кладовища всередині міських стін. Каплиця є чудовим прикладом середньовічної готики. Вежа св. Урбана — готична дзвіниця з пірамідальним дахом, збудована ще на рубежі 14 – 15 століть. Це одна з найстаріших будівель в Кошице, яка присвячена св. Урбану — покровителю виноробів.

Державний театр — чудова будівля в стилі бароко, побудована в кінці 19 століття.

Палац Якаба — монументальна неоготична будівля, яка датується 1899 роком. 

Льовоцький будинок — одна з найкраще збережених історичних будівель в Кошице, де розташовувалася найстаріша з відомих в Словаччині таверн, заснована в 1569 році. 

Синагога на вулиці Звонарська — найстаріша релігійна споруда єврейської громади в Кошице, побудована в 1883 році в мавританському стилі.

Домініканська церква — найстаріша будівля в місті, яке датується 13 століттям. Його Готична вежа на 8 метрів вище, ніж аналогічна споруда собору св. Єлизавети, тому ця церква також є найвищою історичною будівлею в Кошице.

Кошице з дітьми
Чудово провести час, можна у зоні відпочинку Alpinka (Čermeľské údolie 8, Кошице). Тут створені умови для пікнікування, є багато дитячих розваг, поле для міні гольфу, поряд знаходиться дитяча залізниця. Добратись можна на трамваях №2, 4 і 9 до зупинки Havlíčkova, а потім на автобусі №14 до Alpinka.

На території парку Alpinka знаходиться мотузковий парк Tarzania. Тут знаходиться 32 мотузкових об’єкти на висоті від 4 до 10 метрів. Довжина маршрутів від 89 до 317 метрів. Залежно від маршруту, проходження коштує від 4 до 9 євро. Координати N48° 45´ 39″ E21° 10´ 46″.

Дітям, яких цікавить, як все влаштовано навколо, варто відвідати центр технічних розваг SteelPark, який збудований металургійним гігантом U.S. Steel Kosice і рядом місцевих інститутів. Тут можна гратися з більше ніж 50 експонатами, що стосуються фізики, хімії, металургії, інженерії. Кожен атракціон коштує 1-2 євро для дітей (до 4-х років безкоштовно), сімейні квитки відмінили в минулому році.

Кухня Кошице
Неабияке задоволення пройтися вузькими старовинними вуличками Кошице. Але звідусіль вас будуть манити спокусливі аромати випічки, солодощів, кави та прянощів. Там люблять попоїсти, доказом чого є гастрономічні фестивалі, що проходять у місті.

На головній вулиці (Hlavna ulica) розташовано чимало кав’ярень, кондитерських, пабів та ресторанів.

Клімат в Кошице
Є перехідним від вологого континентального клімату. Найхолодніший місяць — січень із середньою температурою -3 °C, а найспекотніший місяць — липень з середньою температурою 19,3 °C.

Кошице - столиця Східних Карпат. Подорожуйте з нами до міста Кошице! Замовляйте білети на рейс Мукачево - Ужгород - Кошице на сайті.

Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши за номерами:
0503707099 call-center ☎️
0673707096 call-center ☎️(Viber)