×

Закарпат Автотранс

Краків - культурна столиця Польщі

Краків - культурна столиця Польщі

Кра́ків (пол. Kraków, нім. Krakau, лат. Cracoviae) — місто в Польщі на березі Вісли. Місто польських королів із цікавою історією та старовинною європейською архітектурою, багатою культурною та архітектурною спадщиною.

Місто, по нині, зберегло королівську архітектуру та атмосферу, але водночас стрімко розвивається підлаштовуючись під сучасні тенденції. Багата центральна площа, цікавий єврейський квартал, смачні страви. Місто зручне для піших екскурсій, адже більшість пам’яток та цікавих місць зосереджені в Старій Центральній частині міста.

Що цікавого подивитись?

Старе місто (Stare Miasto)
Традиційно саме з нього починається знайомство із Краковом. Це велика пішохідна зона із вузенькими вуличками, вимощеними бруківкою, затишними кав’ярнями та ресторанами, численними сувенірними крамницями.

Флоріанські ворота та Оборонні Стіни (Brama Floriańska)
Разом із Барбаканом утворювали систему мурів та укріплень, які обороняли в’їзд в місто. За мурами починається Флоріанська вулиця – кожен будинок тут зі своєю цікавою історією, проводяться вуличні виставки картин.

Головна площа (Rynek Glowny)
Всі дороги у Кракові ведуть до Головної площі, адже на ній розташовані одні з головних визначних місць міста, такі як Ратуша, Базиліка святої Марії та Суконні ряди. Це епіцентр міського життя, тут завжди вирує життя та безліч туристів. Також на цій площі безліч ресторанів та пабів, а ввечері чимало виступів вуличних музикантів.

Суконні ряди (Sukiennice)
У середині найвідомішої площі Кракова знаходяться Суконні ряди періоду Ренесансу. Історія цього місця бере початок ще у 15-ому столітті – це було місце міжнародної торгівлі.

Базиліка святої Марії (Kościół Mariacki)
Одна з найвпізнаваніших пам’яток Кракова. Цей місце вражає своєю величністю як поціновувачів мистецтва, так і простого перехожого. Чого тільки вартують вітражі базиліки святої Марії.

Підземний ринок (Podziemia Rynku)
У підземеллі цього місця знаходиться музей, який відкрився у 2010 році після реконструкції.

Королівська дорога (Droga Królewska)
З'єднує два протилежні кінці історичної частини міста. Тут знаходиться багато старовинних будинків із цікавою історією та архітектурою. Починається дорога площею Яна Матейко.

Вежа ратуші (Wieża ratuszowa)
Вцілівша 70–ти метрова частина середньовічної готичної Ратуші. В підвальному приміщенні знаходиться театр сатири.

Домініканський костел (Kościół Dominikanów Świętej Trójcy)
Яскравий взірець готичного стилю. Інша назва – Костел Святої Трійці.

Вавель (Wawel)
Історичний комплекс, який включає Собор Святих Станіслава і Вацлава (протягом багатьох століть є незмінним місцем поховання польських королів) та колишня резиденція польських королів.

Ягеллонський Університет (Uniwersytet Jagielloński)
Один із найкращих та найдавніших університетів старої Європи із найбільшою в Польщі бібліотекою.

Казімеж
Давній єврейський квартал у Кракові, який колись був окремим містом. Тут знаходяться багато старовинних синагог, цікавих колоритних будівель, єврейське давнє кладовище. Саме тут знімались фрагменти відомого “Списку Шиндлера”. На Казімежі спробуєте вуличну запіканку і знайдете місця з кошерними стравами.

Що смачного в Кракові?
По-перше, неофіційний символ міста, бублики obwarzanek. Шукайте сині візки з бубликами найрізноманітніших смаків – солені, солодкі, різним насінням. Бублики користуються популярністю ще з 15 століття, дешеві й ідеально підійдуть для перекусу на кургані.

Клімат
У місті Краків помірно теплий клімат. Є велика кількість опадів, навіть у найпосушливіший місяць.

Фестивалі у Кракові – процес майже безперервний. Практично щодня на кожній з площ міста щось відбувається, а сцена Таурон Арени приймає найбільших світових зірок.

Місто підготувало багато туристичних маршрутів (у тому числі – велосипедних): Університетський маршрут, який веде через 17 вищих шкіл, на чолі з 650-річним Ягеллонським університетом, та Стежками Івана Павла ІІ зі знаменитим вікном в Архієпископському палаці на вулиці Францисканська 3, де Папа промовляв до вірян під час паломництва на батьківщину.

Завітайте з нами до Кракова! Будете задоволені!
Замовляйте білети на рейси Ужгород - Щецин(через м.Краків) на сайті.

___________________________________

Деталі по рейсах, ціни, бронювання та додаткова інформація за номерами:
☎️+38(050)3707099 call-center
☎️+38(067)3707096 call-center (Viber)