×

Закарпат Автотранс

Люблін - справді багате місто!

Люблін - справді багате місто!

ЛЮБЛІН

(Люблин, пол. Lublin, їдиш לובלין) — місто в Польщі, столиця Люблінського воєводства.

Люблін є одним з найстарших поселень у Польщі. Ще в VI столітті на схилах пагорбу Чвартек почали осідати поселенці. Сьогодні Люблін — центр Люблінського воєводства, найбільше місто та промисловий, культурний і науковий осередок у Східній Польщі та на правобережжі Вісли.

Люблін є великим містом Польщі, розташованим недалеко від Варшави. Люблін багатий не тільки своїм великим промисловим і торговим центром. Тут велика кількість історичних пам'яток, спортивно-оздоровчих об'єктів та готельних баз.

Протягом століть Люблін був ключовим містом для відносин між Польщею та Литвою, об’єднаних 1569 року у Річ Посполиту Обох Націй на спільному сеймі двох держав у Любліні. Сейм проходив у мурах замку часів Казимира Великого. На жаль, замок зазнав знищень унаслідок воєн у XVII столітті, на його місці звели наступний – у стилі англійської неоготики, який протягом 128 років був в'язницею (царською, кримінальною за часів Другої Речі Посполитої, нацистської та сталінської служб безпеки). Сьогодні замок служить Люблінському музею, і є закладом культури номер один у списку пам’яток Любліна.

Біля його підніжжя, на Замковій площі, проходять головні циркові видовища фестивалю Карнавал Фокусників. Цей головний міський захід святкують на Старому місті, Краківському Передмісті та на Литовській площі. Справжнє свято циркових вуличних артистів: жонглерів, фокусників, пожирачів вогню, клоунів, канатохідців, гімнастів.

Що подивитись в Любліні

Старе Місто
Прогулянка Старим містом серед історичних, барвистих будинків і найважливіших пам’ятників Любліна – обов’язковий пункт під час вашого перебування в місті. Варто побачити Дім Конопника, Тринитарську вежу, Готичну вежу і Домініканський монастир. Прогулянка може тривати довше, якщо пройдете крізь Краківську браму на Литовську площу. Це головна площа міста з фонтаном, у тіні численних дерев, оточена забудовою ХІХ століття.

Люблінський Музей
Люблінський музей запрошує до всіх своїх філіалів, у тому числі Музей історії міста Любліна, розташований в історичній будівлі – Краківській брамі, Музей поета Йозефа Чеховича на вулиці Злотій у Старому місті, а також Музей «Під годинником» на вулиці Університетській. Для відвідувачів доступні також Музей Стефана Жеромського і Музей Болеслава Пруса, які знаходяться в сусідньому Наленчові.

Люблінский музей села
Люблінський музей села – найбільший музей просто неба в Польщі. Він запрошує вас ознайомитися з історичною архітектурою, предметами побуту і фольклором регіону. Відвідувачі можуть помилуватися дерев’яною і кам’яною забудовою Любельської Вижини, Полісся, Побужжя і Розточа. Задля безпеки гостей відвідування музею просто неба відбувається індивідуально. Як і раніше, музей представляє також онлайн пропозицію.

Ботанічний Сад
Завдяки великому розмаїттю зібраних видів рослин Ботанічний сад університету Марії Склодовської-Кюрі вражає цілий рік, але весна і літо здаються кращим часом для його відвідування. Гості можуть прогулятися садом і поспостерігати за сотнями сортів троянд, дерев, декоративних і болотних рослин. Мальовничі куточки над ставками та нескінченні квіткові алеї додають ще більше чарівності.

Люблін пропонує гостям взяти участь у багатьох заходах, таких як: Ніч культури, «Схід культури – інші звучання», Фестиваль Люблінських легенд, Ягеллонський ярмарок та Європейський фестиваль смаку.

Відомий Люблін і як місто науки. Найстарішим навчальним закладом Любліна була заснована 1567 року єврейська академія Талмуда, яку у XX сторіччі називали Школою Мудреців. 1918 року засновано Люблінський Католицький Університет. Найвідомішим його студентом і професором був Кароль Войтила – пізніше Папа Іван Павло II. Понад півсторіччя у Любліні діють інші шановані навчальні заклади: Університет Марії Склодовської-Кюрі, Медична Академія та Сільськогосподарська академія.

Клімат у Любліні

Місто знаходиться у зоні, котра характеризується вологим континентальним кліматом з теплим літом. Найтепліший місяць — липень із середньою температурою 16.7 °C. Найхолодніший місяць — січень, із середньою температурою -3.3 °С.

Люблін - є важливим туристичним центром, промисловим, культурним і науковим осередком у Східній Польщі.

Подорожуйте з нами до Любліна! Замовляйте білети на рейси Ужгород - Щецин, Тячів - Щецин, Тячів - Варшава(через Люблін) на сайті http://ticket-bus.travel

Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши за номерами:
0503707099 call-center ☎️
0673707096 call-center ☎️(Viber)