×

Закарпат Автотранс

Львів - туристична Мекка

Львів - туристична Мекка

ЛЬВІВ 

Назва міста різними мовами виглядає так: польською мовою — Lwów (МФА: [ˈlvuf]), англійською — Lviv (МФА: [ləˈviːv])

Львів — місто в західній частині України. Історичний центр Львова занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Львів заснований королем Данилом Романовичем в середині 13 століття. Близько 1272 року місто стало столицею Галицько-Волинського князівства. В добу Середньовіччя Львів був важливим торгівельним центром. За австрійського панування місто стає осередком українського та польського національно-визвольних рухів. Після розпаду Австро-Угорщини був столицею Західноукраїнської народної республіки. До Другої світової війни належав Польщі, за Пактом Молотова — Ріббентропа анексований Радянським Союзом.

У давнину зустрічалися варіанти назви Львігород (Lwihorod), Levenberg, Lemborg, Lemburg, Lemburga, Leonsburg, Lewensburg, Leontopolis, Leobios, civitas Leona, İli, İlibot, Litbon, Litbade.

Щодо Львова традиційними є багато епітетів. Розповсюдженою є назва «Місто Лева». Час від часу вживаються такі порівняння, назви та словосполучення, як «місто левів», «місто сплячих левів», «Королівське місто», «Перлина корони Європи», «Місто-музей», «столиця Галичини», «маленький Париж», «маленький Відень», «український П'ємонт», «Бандерштадт», «культурна столиця України» та інші.

Львів - єдине українське місто, яке входить до сотні найпопулярніших туристичних напрямків світу. Тут знаходиться найбільша кількість пам'яток архітектури в Україні, а також відбувається чимало цікавих заходів та фестивалів.

Клімат

Львівський клімат — помірно континентальний з м'якою зимою і теплим літом. Середньомісячна температура повітря складає −4 °C у січні та +18 °C у липні.

Що подивитися?

Площа Ринок і Львівська ратуша Найвідоміша площа Львова – площа Ринок. Розташована в центрі, в старій частині міста. Тому тут є на що подивитися, адже тутешні будиночки ще пам'ятають події минулих століть. Будувати за часів середньовіччя на площі Ринок мали право тільки представники знаті.

Театр опери та балету імені Соломії Крушельницької Часто саме на тлі Оперного театру туристи роблять першу фотографію у Львові. Місто зобов'язане таким гарним будинком архітектору Зигмунду Горголевському. Цей зодчий у 19 столітті побудував багато величних споруд у Польщі та Німеччині.

Вірменський квартал Львів став притулком вірменів ще в далекому 13 столітті. Вигнані зі своїх земель, вони змушені були шукати новий дім. Першими в місто прибули вірменські купці та ремісники. Селилися вони компактно, тому зараз усі визначні пам'ятки, появою яких місто зобов'язане вірменам, зосереджені на вулиці Вірменській. Напевно, найвідоміша з них – Вірменський собор, зведений ще в 1370 році.

Парк розваг Уруру Буквально 15 хвилин від окружної Львова – і ви у новоствореному сучасному парку розваг Уруру. Його родзинкою є віддаленість від галасливого міста, в оточенні лісу. У парку встановлені реалістичні макети динозаврів: майже у натуральну величину, вони рухаються та видають звуки. Є навіть діючий вулкан, що випускає пар.

 Палац Потоцьких Красива будівля в стилі класицизму зведена в 19 столітті. Ініціатором створення палацу стала відома родина Потоцьких. Раніше на місці палацу Потоцьких був невеликий мисливський будинок. Але сім'ї потрібно було вишукане місце для приймання іменитих гостей. У наші дні в палаці можна побачити колекцію Львівської галереї мистецтв. А поруч із ним розташований Парк мініатюрних замків, в ньому представлені фортеці та споруди, виконані в масштабі 1:50.

Каплиця Боїмів Каплиця Боїмів була зведена ще в 17 столітті на місці старого кладовища. Вона стала усипальницею для давнього угорського роду Боїмів. Хто сконструював цей справжній витвір мистецтва, достеменно не відомо. Проте знавці порівнюють львівську каплицю з усипальницею в краківському Вавелі. Більше аналогів каплиці Боїмів у Європі немає.

Місцева кухня

Нові заклади у Львові відкриваються ледь не щотижня. Львів відомий своїми кав'ярнями та рестораціями. Загалом у місті нараховували понад 800 закладів ресторанного бізнесу. Одні ресторани працюють за класичними схемами – кава та випічка, що, в принципі, безпрограшний варіант. Інші роблять акцент на традиційність – місцева галицька кухня. Треті шукають якісь креативні ідеї, щоб здивувати чимось містян та туристів.

Львів — одне з найкрасивіших міст України, справжня туристична Мекка, завітайте разом з нами.

Подорожуйте з нами до Львову! Замовляйте білети на рейс Тячів - Львів, Ужгород - Львів на сайті.

Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши за номерами:
0503707099 call-center ☎️
0673707096 call-center ☎️(Viber)