×

Закарпат Автотранс

Мадрид — столиця іспанської моди

Мадрид — столиця іспанської моди

МАДРИД

(ісп. Madrid) — столиця та найбільше місто в Іспанії, адміністративний центр автономної спільноти Мадрид.Розташоване в центральній частині Піренейського півострова.

За легендою, Мадрид заснував античний герой Окній, син Тиберина (бога річки Тибр) та віщунки Манто. На березі річки Мансанарес була заснована фортеця Мантуя Карпетанська. Існує версія, що назва Мадрид походить від кельтського Маджерит — «великий міст» (що після арабського завоювання Іспанії перетворився на Маджерит).

Щороку до Мадрида приїздять сотні тисяч туристів, щоб побачити наживо геніальні витвори мистецтва Веласкеса, Гойї, Рембрандта, Тиціана та Пікассо. Чого тільки вартий музей Прадо, в якому зберігається найбільша у світі кількість творів іспанського живопису і скульптури, зібраних протягом кількох століть.

В Мадриді відчувається справжній іспанський характер. Тут танцюють пристрасне фламенко та ходять на кориду. І не варто забувати, що Мадрид — це не тільки серце країни, а й столиця іспанської моди.

Яскравою пам'яткою Мадрида є Королівський палац (Palacio de Oriente), який був споруджений за вказівкою Філіпа V, першого іспанського монарха з династії Бурбонів, в 1764 на місці повністю згорілого в 1734 палацу Габсбургів. Будівництво щедро фінансувалося, його очолювали знамениті італійські архітектори Сабатіні та Сакетті. В результаті побудований палац і до цього дня є одним із прикладів високої майстерності архітектором, вражаючи уяву людей своєю величчю і розкішшю.

Парк Ретіро (Real Parque del Buen Retiro) - це один з найзнаменитіших парків Іспанії та Європи, розташовується він в центрі Мадрида. Парк був створений в XVII столітті за вказівкою Філіпа IV, як місце відпочинку для королівської сім'ї. Площа парку приблизно 150 гектарів, на якій ростуть понад 15 тисяч дерев.

В місті Мадрид безліч Архітектуних та мистецьких пам'яток.
Самі цікаві з них:

Музей Прадо
Почати свій візит в іспанську столицю варто з одного з найвідоміших музеїв не тільки країни, але і світу — Прадо. У цій скарбниці зібрана величезна колекція з понад 6 тисяч полотен, понад 400 скульптур, а також різних ювелірних виробів.

Центр мистецтв королеви Софії
В Рейну-Софія, на відміну від помпезного і традиційного Прадо, ви зможете ознайомитися з історією мистецтва XX століття до сьогодення. Зокрема, у музеї представлена велика колекція робіт авангардистів (Хуан Гріс, Пікассо) і сюрреалістів (Далі, Міро, Магрітт). Саме тут можна побачити знамениту «Герніку» Пабло Пікассо.

Музей Тіссен-Борнемісса
Разом з Прадо і Центром королеви Софії цей музей входить в так званий «Золотий трикутник мистецтв» Мадрида — маленький район, в якому зосереджені різні музеї столиці.

У музеї можна легко «загубитися» на кілька годин, оглядаючи колекції зібраних тут полотен, адже вона охоплює період у 800 років! Тут можна знайти картини усіх течій і стилів: Пікассо, Шагал, Кандинський і Дали, а ще — чудові роботи італійських майстрів XIII-XIV століть. Кожен знайде собі щось до душі: Ренесанс, бароко, рококо, імпресіонізм та постімпресіонізм — різноманітність колекції нікого не залишить байдужим.

Королівський палац Мадрида
Як і багато монарші резиденції Європи, сьогодні Королівський палац використовується тільки для офіційних заходів, а в інший час відкритий для туристів та гостей. Будівля красиво само по собі, а всередині вражає вишуканими інтер'єрами та багатим зібранням творів мистецтва. Крім того, у палаці працює музей і оглядовий майданчик, звідки відкривається чудовий краєвид на місто.

Головна площа Мадрида
Що подивитися в Мадриді? Звичайно ж, головну міську площу. Це одна з найкрасивіших площ Мадрида і відправна точка для огляду визначних пам'яток, Пласа-Майор не дарма приваблює туристів. Площа оточена по периметру старовинними будинками з балконами, звідки у минулі часи знати та королівські особи спостерігали за уявленнями. В один з таких будиночків, колишню пекарню Casa de la Panaderia в північній частині площі, і сьогодні можна зайти помилуватися на красиві фрески та середньовічний інтер'єр. Будиночок відкритий щодня з 11 до 14:00 і з 17:00 до 20:00.

Клімат Мадриду
Мадрид перебуває в зоні середземноморсько-континентального клімату і сильно залежить від екологічного впливу самого міста.

Зими в місті холодні, при температурі нижче 4-5 °C, з частими заморозками та іноді снігопадами. Літо спекотне, температура в середньому становить близько 24 °C в липні та серпні, а максимальна температура іноді перевищує 35 °C.

Мадрид — столиця іспанської моди, завітайте разом з нами.
Подорожуйте з нами до Мадриду! Замовляйте білети на рейс Київ — Мадрид (через Мукачево, Ужгород) на сайті.

Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши за номерами:
0503707099 call-center ☎️
0673707096 call-center ☎️(Viber)