×

Закарпат Автотранс

Різдвяна казка в Празі

Різдвяна казка в Празі

Якщо ви мрієте, побувати в середньовічній Європі, то вам пряма дорога до новорічної Праги. Адже це місто воістину втілення всього казкового.

Прага багато разів поспіль займала перший рядок рейтингів як краще різдвяне і новорічне місце для відвідування. Пояснюється це особливою атмосферою і, що дивно, завжди під час новорічних свят в Празі сніжно.

Аромати випічки, глінтвейн, святкова атмосфера – звичні для Праги атрибути Різдва. На центральних площах Праги ще з кінця листопада запалюють ялинки та розміщують святкові ярмарки. Тут можна спробувати традиційну кухню – кнедлики та картопляники-«брамбораки» – або ж купити додому імбирного печива.

Цікаво, що в Чехії є традиція прикрашати рослини. Не обов'язково ялинку. Можуть вбрати будь-яке дерево. Це може бути навіть сніп сіна.

Різдвяні ярмарки.

Різдвяний ярмарок Праги один з небагатьох європейських ярмарків, який не закривається відразу після католицького Різдва, а триває до останнього і захоплює православне Різдво 6 січня.

Адреса ярмарки: Староміська площа. Так само великий ярмарок проходить на Вацлавській площі.

На ярмарку в Празі потрібно обов'язково є багато цікавого, що спробувати: наприклад, вепрево коліно, смажене на рожні, мільйон соковитих тільки з пилу-жару чеських ковбасок, лангош, картопляні чіпси на паличці, солодкий трдельнік, пиво, глінтвейн і інше. В якості сувенірів і подарунків для близьких можна купити джеми баночках і чеську медовину (медовуху) - алкогольний напій на основі меду.

За прилавками в дерев'яних будиночках місцеві умільці продають речі ручної роботи: від ялинкових іграшок до визнаних рукавичок.

Різдво

Продовж грудня в празьких костелах і оперному театрі проводяться різдвяні концерти.

З 24 грудня по місту можна побачити вертепні композиції, наприклад, біля собору Святого Віта в Празькому граді, у Тинському храмі на Староміської площі та в інших знакових місцях Праги.

Через те, що 24-26 грудня вихідні дні в Чехії, не чекайте, що у вас буде час для шопінгу, навіть продуктового. 24 грудня о торгових точках скорочений робочий день (працюють до 12:00), а 25 і 26 грудня - все буде закрито. Але без їжі ви в ці дні не залишитеся - невеликі в'єтнамські продуктові магазинчики працюватимуть.

Якщо у нас Святий Миколай і Дід Мороз, то у чехів - Святий Мікулаш і Дід Мраз. А так же немовля Ісус, який приносить подарунки дітям - Ежишек.

Новий рік

Звичайно, після проводжання Старого року приблизно до 23:00, вам захочеться піти туди, де збирається вся Прага для новорічного відліку і масових гулянь. Так, всі люди тут - на Староміській площі біля головної ялинки країни. У натовпі досить небезпечно, ближче до півночі він стає неконтрольованим і ходіння з місця на місце загрожує відтоптаними ногами. У натовпі так само кидають петарди прямо в повітря, тому будьте обережні та уникайте людей, які запускають їх. Ще один сюрприз - обливання шампанським. Так, якраз після настання Нового року, в натовпі знайдуться люди, які відкривають пляшки шампанського з бризками на всі боки.

Цікаво, у Чехії новорічну ніч називають Сильвестрова (від імені святого).

Тож завітайте з нами до різдвяної Праги! Будете задоволені!

Замовляйте білети на рейси до міста Прага на сайті.

________________________________________________

Деталі по рейсах, ціни, бронювання та додаткова інформація за номерами:
☎️+38(050)3707099 call-center
☎️+38(067)3707096 call-center (Viber)