×

Закарпат Автотранс

Пряшів  - справжня перлина

Пряшів - справжня перлина

ПРЯШІВ

(Прешов, словац. Prešov, нім. Preschau, лат. Eperiessinum) – місто на сході Словаччини, яке є третім в країні за чисельністю населення. Це справжня перлина серед королівських словацьких міст, яка містить сотні історичних і культурних пам’яток. Пряшів має багату історію, що йде вглиб середніх віків.

Пряшів розташований в північно-східній частині Словаччини біля підніжжя гір Сланське Врхи та Шарішська Врховіна. Місто знаходиться в місці злиття річки Ториса та її притоки Секчов в 34 км на південь від Кошице. Відстань до Братислави становить 410 км.

Пряшів володів особливим виглядом, який формувався внаслідок трьох культур: слов'янської, німецької, угорської. З далекого IX століття ці землі були під владою корінних слов'ян, але в XII столітті німецькі переселенці почали освоювати тутешні краї. Завдяки німецьким колоністам місто набрало високі оберти у розвитку всіх структур. На своєму історичному шляху місто побачило багато чого, особливо не одну зміну влади. Після розпаду держави Велика Моравія, місто потрапило під владу Угорського королівства.

Сучасний Пряшів - чудове місто, він є однією зі столиць територіальних областей. У Пряшеві, як і у всіх містах, є центральна вулиця, але родзинка криється в тому, що її назва так і звучить – «Головна».

Варто відвідати пам'яткі та визначні місця:

Пряшів має гарне Старе місто з чудовою історичною атмосферою. Він є дуже компактним і, здебільшого пішохідним. Історичний центр має старовинну архітектуру і сповнений бюргерських будинків в стилі пізньої готики, ренесансу і бароко. Майже всі визначні пам’ятки зосереджені вздовж Головної вулиці, яка є серцем старого міста. Правда, більшість будинків на ній є об’єктами реконструкції після найсильнішої пожежі в 1887 році.

Собор св. Миколая — значна середньовічна церква, яка являє собою сплав архітектури високої готики та бароко. Будівництво собору було розпочато в середині 14 століття, а закінчено тільки в 1515 році. Будівля отримала риси архітектури бароко в процесі декількох реставрацій після пожеж в 1711 і 1788 роках. Усередині собор містить безліч прикрас, серед яких виділяється красивий вівтар 17-го століття і кілька старовинних скульптур.

Церква св. Іоанна Хрестителя, церква в стилі бароко, яка належить греко-католицькій громаді. Релігійна споруда на цьому місці була побудована в 14 столітті. На початку 17 століття церква була придбана орденом мінаритів і в 18 столітті перебудована в бароковому стилі.

Маріанська колона (Іммакулата) – чудова барокова скульптурна композиція з пісковику, споруджена єзуїтами в 18 столітті на честь позбавлення Пряшіва від чуми, що вразила місто в 1679 та 1710 роках.

Синагога в Пряшеві була побудована в кінці 19 століття і вважається одним з кращих єврейських пам’ятників на території Словаччини. Ця релігійна споруда знаходиться на тихій вулиці в історичному центрі й має стриманий неокласичний дизайн з мавританськими мотивами.

Собор св. Олександра Невського — православна церква, побудована в середині 20 століття.

Кальварія — релігійний комплекс, побудований єзуїтами в 18 столітті. Розташований на узвишші на захід від Пряшіва.

Караффська в’язниця — середньовічна будівля 15 століття недалеко від Головної вулиці. У 1687 році італійський генерал Караффа замкнув тут деяких місцевих дворян, 24 з них були страчені.

Статуя св. Рохуса — скульптурний пам’ятник з пісковику, встановлений францисканцями. На жаль, в 1993 році оригінальна скульптура була замінена сучасною копією.

В 40 км на захід від Пряшіва розташована Спішська фортеця. Це приголомшливий замок 12 століття, який вважається одним з найбільших середньовічних оборонних споруд в Європі за площею. Фортеця включена в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Не менш відомим на вулиці Головній вважається костел Святого Мікулаша. Це дуже незвичайний архітектурний символ міста з 60-ти метровими вежами. Під ним у крипті покоїться багато знаменитих городян.

В околицях Пряшова, а саме в 6- ти кілометрах від міста, височить найбільший із замків на території Словаччини - Шарішскій град. Його стіни зведені на пагорбі поблизу містечка Вельки Шариш. Це містечко відоме своїми пивоварнями.

На відстані 7-ми кілометрів від Пряшіва розташований Парк Семіата, тут приємно прогулятися по доглянутих доріжках, помилуватися місцевою флорою. Такі прогулянки любив Шандор Петефі, знаменитий угорський поет. Багато з його творів були написані тут під розлогим буком, який стоїть і досі.

Недалеко від міста знаходиться єдина, відкрита для відвідувачів печера в цьому регіоні, ще й з дуже зручним графіком для відвідувань - з 8:30 до 19:00. Її називають - Зла Яма. Для того щоб дістатися до печери потрібно витратити всього-на-всього півгодини часу. У печері відсутнє електроосвітлення, але при вході Вас спорядять всім необхідним - спеціальним карбідовим ліхтарем. Температура повітря тут постійно тримається стабільною - 7°С.

Пряшів - це місто з безліччю цікавих визначних місць, його вулиці, немов шовкова нитка з перлами, зібрали велику кількість культурних пам'яток. Старовинні міські укріплення, казкової краси комплекс Кальварія, зведений у XVII столітті в стилі бароко, з незрівнянними панорамними видами на місто… Цей перелік дуже великий, адже місто зібрало у собі 325 нерухомих пам'яток культури. У 1950 році Пряшів внесли до списку найстаріших міст-заповідників країни. Недарма старовинну частину Пряшова визнали як національну культурну спадщину Словаччини.

Центральним музеєм Пряшеві є «Краєзнавчий музей», його колекція знайомить з основою, розвитком та з майбутнім міста. У цій «комірчині історії» міститься колекція, яка налічує близько 2000 експонатів, вони були знайдені при археологічних розкопках, які проводили на території міста.

Однією з найдавніших традицій місцевих жителів вважається виноробство. Саме виробництво вина є стрижнем економіки міста. Тут ви матимете унікальну можливість відвідати музей вина, який знаходиться в старовинному підвалі, йому понад 500 років. В музеї зібрана величезна колекція вин зі всього світу. Також в музеї можна продегустувати деякі сорти вин і вподобані придбати в магазині, що тут розташований.

Пряшів може похвалитися ще й гірськолижним курортом. Поруч з містом розташований гірський масив Шарішска верховина і Сланські Верхи. Саме тут знаходиться гірськолижний курорт - Центру Дріеніца Лиса. Він складається з двох центрів - Лиса і Дріеніца, які з'єднані канатного дорогою. Влітку це прекрасне місце для походів, вело- і піших прогулянок, риболовлі, а взимку захоплюючий гірськолижний відпочинок з усіма умовами. Тому центр приймає гостей цілий рік.

Пряшів не багатий на нічні клуби з галасливими тусовками. Так що, відвідавши це мальовниче місто варто вдосталь насолодиться незрівнянними видами нічного Пряшева. Все що для цього потрібно, це піднятися на пагорб Кальварія і захопити з собою ковдру і запросити друзів.

Кулінарія Пряшева
У місті знаходиться безліч затишних ресторанів з різноманітною кухнею. Основна їх маса розташована на вулиці Головній. Любителям китайської кухні слід відвідати ресторан Mandarin, а тим хто надає перевагу піці - La Cucaracha. Ще тут є незвичайне кафе, в якому ви можете спробувати коктейлі з назвами на честь фільмів.

Клімат Пряшева
Пряшів має помірно-континентальний клімат з прохолодним літом і порівняно холодною зимою з невеликими, але негативними середніми температурами.

Пряшів дуже популярний серед туристів, справжня перлина серед королівських словацьких міст.
Подорожуйте з нами до Пряшева! Замовляйте білети на рейси Хуст - Братіслава, Тячів - Прага (через Пряшів) на сайті.

Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши за номерами:
0503707099 call-center ☎️
0673707096 call-center ☎️(Viber)