×

Закарпат Автотранс

Рим - місто на семи пагорбах

Рим - місто на семи пагорбах

Рим (італ. Roma, лат. Rōma) — столиця Італії з 1870, адміністративний центр провінції Рим та області Лаціо. Рим розташований в центральній частині Апеннінського півострова на річці Тибр, поблизу узбережжя Тірренського моря.

Одне з найдавніших міст світу, столиця Стародавнього Риму (за переказом із 753 до н. е.). Інші назви: «вічне місто», «місто на семи пагорбах» — спочатку поселення було на пагорбі Палатин, згодом були заселені сусідні пагорби — Капітолій і Квіринал. Дещо пізніше поселення з'явилися на останніх 4 пагорбах Целій, Авентін, Есквілін і Вімінал.

Починаючи з середини 1-го століття, головний осередок західного християнства.

Пам’ятки Риму
Неможливо обійняти неосяжне – це якраз про Рим і його пам’ятки. Кожен раз, вирушаючи з готелю до заздалегідь позначеної точки на карті, ви будете знову і знову зупинятися і дивуватися несподіваним знахідкам. Складно запропонувати універсальний рецепт, що дозволяє охопити якомога більше, не розпорошуючись на незаплановане. Спробуйте замовити індивідуальну екскурсію та окремо обговорити цей момент з організатором. Ще один варіант — прогулянки за мотивами книг і кіно. А можна влаштувати День римських фонтанів або День римської археології.

Музеї Риму
Музеїв теж багато, але тут все простіше — одним цікаві картини, іншим етнографія, третім механіка або історія. Універсальні рішення – Капітолійський музей, музейний комплекс Ватикану і музеї вілли Боргезе. Порівняти древній і сучасний Рим допоможе Музей римської цивілізації, поруч — Планетарій і Музей астрономії. Національний музей Риму пишається найбагатшим зібранням античної скульптури, а за сучасним мистецтвом вирушайте в MAXXI та MACRO. З незвичайного зверніть увагу на Музей Леонардо да Вінчі, Музей втрачених душ ті Чистилища (не для слабких і вразливих), Музей італійської поліції та Музей кримінології в колишній в’язниці, Музей пасти (ну а як же!), є музеї авіації й автомобілів, військові та збройові музеї та Музей Наполеона. Виходячи з інтересів, вибирайте свій і в дорогу.

Церкви та собори Риму
Найскладніший пункт програми — церкви в старій частині Риму занадто багато, кожна може розповісти цікаву історію, і навіть сама непоказна будівля всередині здатна виявитися справжнім шедевром або зберігає в собі твори мистецтва найвидатніших художників і скульпторів. Звичайно, не можна пропустити Собор Св. Петра, Іль Джезу, базиліку Санта-Марія-Маджоре, Латеранскую базиліку або Санта-Марія-дель-Пополо, але повірте, поруч з вашим готелем напевно знайдеться церква менш масштабна, але по-своєму унікальна. І невелика прогулянка обернеться знайомством з невідомою роботою Мікеланджело або Берніні, традиціями вільних мулярів, Єзуїтів і Капуцинів, таїнством обрядів або службою яка заворожує.

Площі та фонтани Риму
Самі «живі» пам’ятки Риму, особливо після античних руїн. Багато прикрашені, площі завжди вирують сонмами туристів, артистів, художників і музикантів. Обов’язкові до відвідування: Пьяцца-дель-Пополо з її чудовими церквами, балюстрадою пір року та обеліском Фламінія, велична Площа Св. Петра у Ватикані з колонадою Берніні та (знову!) єгипетським обеліском, площа Іспанії з Іспанської сходами та фонтаном Баркаччо, площа Венеції з грандіозним Вітторіано, чудова Навона та її палаци-палаццо, церкви та комплекс фонтанів — Мавр, Нептун і Фонтан Чотирьох річок. Обеліск додається. Не менш цікаві площі Барберіні з двома фонтанами Берніні — Фонтаном бджіл і Тритоном, Кампо деї Фіорі з пам’ятником Джордано Бруно, площа Колони з колоною Марка Аврелія, перехрестя Чотирьох фонтанів і площа Республіки з фонтаном Наяд. І не забудьте про головний фонтан Риму — Фонтан Треві!

Рим для дітей
Напевно, Рим не «дитяче» місто, з ним треба знайомитися, маючи за плечима емоції від прочитаних книг, впізнаючи знайомі за підручниками та фільмами вулички й церкви, згадуючи історії великої Імперії і її нащадків, не кажучи про те, що добре б бути фізично готовим до багатогодинних прогулянок по кам’яних мостових і тихих коридорах музеїв. Але якщо вже довелося їхати з дитиною, то краще це зробити влітку, коли можна відвідати місцеві парки розваг. Найважливіший парк атракціонів Риму (Італії) — це Rainbow Magicland, що відкрився у 2011 р. на околиці комуни Вальмонтоне. Rainbow Magicland буде цікавий і зовсім юним мандрівникам, і хлопцям старше, а деякі атракціони повернуть в дитинство і дорослих гостей.

Сім речей, які потрібно зробити в Римі Перейнятися духом Імперії, стоячи на арені Колізею.
- Випити води з публічного фонтанчика – як за часів Нерона.
- Вибрати латинь в банкоматі Ватикану та зняти EUR «квантум сатіс».
- Подивитися, як зароджувався Рим, на пагорбі Палатин.
- Кинути монетку в фонтан Треві (купатися в ньому не варто).
- Пообідати, як справжній італієць, в “траторії” або “хостерії”, замовивши, наприклад, суп-юшку з бичачого хвоста.
- Взяти приклад в Пласідо Домінго і проспівати E lucevan le stelle на зубцях фортеці Сан-Анджело.

Погода
Влітку в Римі сухо та спекотно, зима доволі м’яка. Сюди можна приїжджати в будь-який час року. Найсприятливіший сезон — весна, починаючи з Великодніх свят і до червня. Однак осінь також непогано підходить для відвідування столиці Італії.

Рим - місто на семи пагорбах та столиця Італії, завітайте разом з нами.
Подорожуйте з нами до Риму! Замовляйте білети на рейс Мукачево-Ужгород-Рим на сайті.

Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши за номерами:
0503707099 call-center ☎️
0673707096 call-center ☎️(Viber)