×

Закарпат Автотранс

Жешув - цікаве та різнобарвне місто

Жешув - цікаве та різнобарвне місто

ЖЕШУВ

(Ря́шів,пол. Rzeszów) — воєводське місто у Польщі, яке розташоване по обох берегах ріки Віслок(Вислок), на природному кордоні між Сандомирською котловиною та Карпатським низькогір'ям. Адміністративний центр Підкарпатського воєводства.

Висунуто три версії походження назви міста. Згідно з першою, назва має питомо слов'янську етимологію. Польські дослідники пов'язують її з польським rzesza («велика кількість людей») або з присвійною формою імені Rzech, «Жех», Rzesz («Жеш»), що є зменшувальними формами від Rzetysław («Ретислав»).

Жешув — старовинне місто, заснування якого датується 14 століттям. Саме тоді Польське королівство захопило давньоруське місто Ряшів, який в той час розташовувався на лівому березі річки. За оцінками археологів і проведеним розкопкам слов'янське місто існувало на цьому місці приблизно з 12 століття.

Архітектура історичного центру міста — це забудова XIX – початку XX століть в стилі класицизму, модерну, неоготики, модернізму та артдеко. Найстарішою збереженою спорудою є готичний парафіяльний костел св. Войцеха і Станіслава (1430 року).

Історична частина міста та головні пам’ятки зосереджені навколо середньовічного Ринку.

Ринок у Ряшеві – це центральна частина Старого міста. Посеред Ринку, як самотній корабель, височіє представницька будівля Ратуші з XVI століття (нинішнього вигляду ратуша набула у XIX ст.). Ратуша прикрашає ринкову площу і є найбільш характерною спорудою міста.

Пам’ятки Жешува Головні визначні пам’ятки Жешува — це однойменний замок, старовинна ратуша на ринковій площі, костел св. Войцеха і палац Любомирських. Також тут є два театри та великий музей.

Ринкова площа — центральна площа міста. Тут розташовано безліч магазинів і кафе, на ній відбуваються численні культурні заходи. Нинішній вигляд Ринкова площа знайшла з середини XIX століття після пожежі. Домінуючою спорудою ринку є ратуша. На її вежі у XVII столітті існував дзвін, удар по якому сповіщав про початок торгів і їх закінчення.

Жешувський замок — одна з головних визначних пам’яток міста, побудований у 1902-1906 роки на місці давнього замку Любомирських.

Костел св. Войтеха і св. Станіслава — фарний костел, розташований в центрі Старого міста на перетині вулиць 3 Травня і Костюшко. Це найстаріша будівля Жешува, історія якого починається практично з моменту його заснування-1363 року.

Літній палац Любомирських — резиденція княжого роду Любомирських виконана у пізньобароковому стилі з елементами рококо і розташована неподалік жешувського замку.

Новоміська синагога — синагога побудована на зламі XVII та XVIII ст. згідно з дозволом Андрія Любомирського, який датується 1686 роком.

Театр імені Ванди Семашкової — театр розміщений у середині двох будинків-пам'яток архітектури: Мала сцена у домі родини Голзів, а Велика — у споруді, де раніше містилась організація польського спортивного товариства «Сокіл».

Єдині в Польщі Лицарські гробниці з бюстами померлих (а не як завжди – зі скульптурами у повен зріст) є пам’ятниками пізнього ренесансу на місці поховання роду Ряшівських. Гробниці побачите в найдавнішому парафіяльному костелі святих Станіслава та Войцеха. Є версія, що гробниці були виконані в майстерні учня Санті Гуччі, придворного художника Зигмунда Старого, Стефана Баторія та Анни Ягеллонської.

Турист, в місті Жешув, може знайти багато цікавого! Якщо хочеться відпочити у тиші – можна піти на бульвари біля річки Віслок, а якщо більшої активності – вибратися до заповідника Лисяча Гора, там можна поїздити на велосипеді.

Жешув - цікаве та різнобарвне місто. Подорожуйте з нами до міста Жешув!

Замовляйте білети на рейс Ужгород - Свіноуйсьце (Свиноуйсьце) (через місто Жешув) на сайті.

______________________________

Деталі по рейсах, ціни, бронювання та додаткова інформація за номерами:
☎️+38(050)3707099 call-center
☎️+38(067)3707096 call-center (Viber)