×

Закарпат Автотранс

Трнава - Словацький Рим

Трнава - Словацький Рим

ТРНАВА

(словац. Trnava, нім. Tyrnau, угор. Nagyszombat) — місто, громада, адміністративний центр округу Трнава і Трнавського краю, західна Словаччина. Розташоване на річці Трнавка біля південних схилів Малих Карпат.

Перший раз невелике поселення Трнава згадується 1211 року в листі Естергомського архієпископа. Трнава першою на території Словаччини отримала права міста, які в 1238 році дарував угорський король Бела IV.

Трнава — чарівне місто, розташоване всього в 50 км від Братислави. Відоме чудовими сакральними спорудами, резиденцією архієпископа, завдяки чому отримало назву "Маленький Рим" або "Словацький Рим".

Цікаві пам’ятки

Старе місто

Яке зберігає в собі спадщину майже трьох століть.

Частково оточене міськими стінами, товщина яких сягає 6 метрів. Ці укріплення збудовані в XVI столітті та повинні були захистити містечко у випадку нападу військ турецького султана.

Клімат міста Трнава

Знаходиться в Західній Словаччині біля підніжжя Малих Карпат і є центром природного регіону Долне Поваж’є. Трнава має помірно-континентальний клімат з теплим літом і прохолодною зимою.

Міська вежа

Є найвищою спорудою Трнави та справжнім символом міста, побудована в 1574 році. Вона має висоту 57 метрів і оглядовий майданчик на висоті 29 метрів з краєвидом, що вражає, на історичний центр. Вежа також може похвалитися дзвонами 17-го століття, що дзвонять двічі на годину, і єдиними в місті сонячним годинником.

Базиліка св. Миколая

Ця красива готична церква з каплицею в стилі бароко, доданої в 18 столітті, присвячена покровителю купців і торговців.

Кафедральний собор св. Іоанна Хрестителя

Вважається самою символічною і красивою будівлею Трнави. Це однонефова церква з двома красивими вежами, побудована в 1637 році. Є першою повністю бароковою будівлею на території Словаччини. Собор має гарний інтер’єр з особливим дерев’яним вівтарем 17-го століття, а також прикрасами у вигляді картин і позолочених елементів.

Церква св. Якова

Була побудована францисканцями в 14 столітті й в той час була частиною монастиря, який вважався одним з найбільших в Словаччині. Поточна барокова архітектура є результатом відновлення цієї релігійної споруди після кількох пожеж, що сталися в другій половині 17 століття.

Трнаву часто називають "Словацьким Римом", і не дарма – культові релігійні святині тут ледь не на кожному кроці. Але місто – не лише релігійний центр Словаччини, а ще й культурний: тут знаходиться декілька вищих навчальних закладів, багато музеїв та картинних галерей. Подорожуйте з нами до міста Трнава Замовляйте білети на рейси Городенка - Братислава(через Мукачево, Ужгород) на сайті.

_________________________________

Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши за номерами:
+380503707099 call-center ☎️
+380673707096 call-center ☎️(Viber)