×

Закарпат Автотранс

Жиліна - неофіційна столиця

Жиліна - неофіційна столиця

ЖИЛІНА

(словац. Žilina, нім. Sillein, угор. Zsolna) — місто, громада на північному заході Словаччини на річці Ваг, центр Жилінського краю та важливий індустріальний центр.

Місто розташоване на північному заході країни та є столицею однойменного краю. Жиліна входить до списку найбільших словацьких міст і має чудовий історичний центр зі значним впливом німецької архітектури. Її серцем є сімсотлітня Маріанська площа, навколо якої розташовано кілька стародавніх пам’яток. Жиліна — одне з найбільш динамічно розвиваючихся міст Словаччини та великий центр промисловості, який вважається неофіційною столицею її північного заходу.

Жиліна є одним з найдавніших міст Словаччини. Стародавнє слов'янське поселення існувало на цьому місці ще з VI ст. У 1321 р. угорський король Карой-Роберт І дарував Жиліні міські права, а на початку XIV ст. місто заселили німецькі колоністи. Під час Тридцятирічної війни (1618-1648) Жиліну зайняли гусити та протягом 5 років місто було центром церковно-релігійного руху Реформації. В кінці XVII ст. у Жиліні поселилися єзуїти, які активно займалися освітою, а також будівництвом шкіл і монастирів. У жовтні 1938 року в місті було сформовано Перший Словацький уряд.

Пам’ятки та визначні місця
Старе місто Жиліни — дуже компактний і досить симпатичний, зберіг свою історичну атмосферу і шарм. Серцем його є давня Маріанська площа.

Маріанська площа (раніше Ринкова, Кругла і площа Франца-Йосифа) являє собою історичне ядро Жиліни, оточена старими будинками з аркадами в стилі німецької архітектури. Площа була заснована 700 років тому.

Церква св. Трійці — старовинний кафедральний собор, який є одним із символом Жиліни.

Вежа Буріана — окремо стояча дзвіниця кафедрального собору, яка є однією з найстаріших ренесансних дзвіниць в Словаччині.

Ратуша — історична будівля, вперше згадана на початку 16 століття. Цей будинок (з оригінальними готичними погребами) був реконструйований багато разів — від первісної готики та епохи Відродження в нинішньому стані в 19 столітті.

Палац Розенфельдів — це мініатюрна модель віденського Бельведера та одне з найкрасивіших будівель Жиліни в стилі модерн. Датується початком 20 століття і є національним культурним пам’ятником.

Церква св. Варвари — францисканська церква, побудована в першій половини 18 століття, яка є першим бароковим сакральною спорудою в Жиліні.

Будатінський замок — чудовий пам’ятник історії в околицях Жиліни. Початок будівництва кам’яного замку сходить до другої половини 13-го століття. Його найбільша та найстаріша частина — громіздка чотириповерхова циліндрична романська вежа з елементами ранньоготичної архітектури, яка пізніше була перебудована в стилі ренесансу. Сучасна споруда стоїть на місці оригінального водного замку, який охороняв торговий шлях в Сілезію.

Що робити в Жиліні
На Жилінській греблі можна дістатись джогінгом, покататись на велосипеді. Взимку – на ковзанах. В будівлі старого залізничного вокзалу є культурний центр «Станиця». Там відбуваються театральні постановки на кінопокази. Цікаво в Жилінському міському культурному центрі Палац Розенфельд, Поважських музеях, найстаріший у країні професійний театр ляльок «Жиліна», Музеї європейської культури, обласна бібліотека. Є декілька торгових центрів та кінотеатрів. Організовуються культурні заходи, серед яких літературний фестиваль, театральний фестиваль та міжнародний музикальний фестиваль. У місті є фітнес-центри та боулінги.

Клімат
Жиліна розташована на північному заході Словаччини в місці злиття трьох річок: Ваг, Кісуци та Райчанки. Середня висота над рівнем моря – 342 метри. Місто оточене гірськими хребтами та має помірно-континентальний клімат з теплим літом і прохолодною (зазвичай досить сніжною) зимою.

Жиліна - неофіційна столиця північного заходу Словаччини. Подорожуйте з нами до Жиліни!

Замовляйте білети на рейс Городенка - Братислава (через Мукачево, Сваляву та місто Жиліна) на сайті.
_______________________________________________________________

Деталі по рейсах, ціни, бронювання та додаткова інформація за номерами:
☎️+38(050)3707099 call-center
☎️+38(067)3707096 call-center (Viber)