×

Закарпат Автотранс

Прага – місто овіяне легендами

Прага – місто овіяне легендами

Прага – місто овіяне легендами та містичними історіями про вампірів, перевертнів і магів. Велич міста відображається у готичній архітектурі, яка криє в собі загадки минулих століть. Практично кожен другий провулок пов’язаний з існуванням привидів. Для того щоб краще відчути місто і поринути в містичність, достатньо годинами бродити вулицями середньовічного містечка, в якому колись жили алхіміки, чаклуни та глиняний Голем. З посеред всієї архітектурної величі слід звернути увагу на кілька посправжньому загадкових місць.

Вишеградом називають не тільки історичний район Праги, а й однойменну фортецю. Займає вона пагорб на півдні від центру столиці. Будівля була зведена за наказом княжної Либуше. Є розповіді про те, що ця жінка не залишає свій народ і темними ночами вона відправляє темного лицаря під стіни Вишеграду, щоб дізнатись чи добре живеться чехам. Охороняється фортеця, за легендою, пекельними псами. Їх описують, як привидів чорних псів з розпеченими ланцюгами на шиї. Стережуть вони скарб захований ще самою княжною. Один раз в рік, коли в скелі відкривають прохід, кожен може спробувати себе в ролі шукача пригод і відшукати той самий скарб. За повір’ям увійти в той прохід може тільки чиста серцем людина.

Представницькою спорудою XVII-XVIII ст. вважаються Леопольдові ворота або французька брама. Споруда виконана в стилі бароко, і названа на честь імператора Леопольда I, який був правлячою особою в ті часи. Фронтон воріт ознаменований зображенням кам’яної орлиці, а в лівій і правій частині розташовані два лежачих лева. Відразу за воротами розташована найстаріша празька будівля – ротонда Св. Мартіна. Вона розписана художниками Кенінга і Гержмана. У будівлі є потаємний підвал, який у воєнні часи слугував у якості укриття. Ротонда Святого Мартіна працює з 9.30 до 17.00 в період з листопада по березень, і до 18.00 з квітня по жовтень. Вартість вхідного квитка 150 крон.

Напевно легенду про будинок, відомого в свій час алхіміка Фауста, можна почути від кожного жителя міста. Розповідають, що він продав душу дияволу в обмін на особливі знання. Фауст проводив численні експерименти, за які в кінці життєвого шляху довелося розплачуватись. Сам будинок знаходиться в Карлаку. Жодна людина не може провести там більше доби через дивні речі, які починають відбуваються.

Історія пов’язана з вампіром, який блукає вулицями Граду і є колишнім князем Лукашем, гуляє серед туристів. Князь мріяв повернути собі молодість, тож користувався прийомами алхімії. Коли зрозумів, що такі методи не допомагають, за легендою, почав пити людську кров і став ненаситним кровопивцем. Кажуть, досі в Граді можна побачити його привид, який прагне людської крові.

У Старому Місті, в церкві Св. Якова, праворуч при вході в храм, висить кістка руки людини. В розповідях можна почути, що це рука злодія, який хотів пограбувати церкву та збагатитись на вкраденому. Та сталося не так, як гадалося і за скоєне злодій відповів втратою руки.

По справжньому овіяним загадками і прихованими таємницями є вишеградське кладовище. Це місце де знайшли спокій видатні діячи культури і мистецтва, політики та інші захоплюючі постаті. Першим архітектором кладовища був Антонін Барвітіус. Над оформленням цвинтарних надгробків працювали Йозеф Мисльбека, Франтішек Білек, Богуміл Кафка і інші скульптори. Прогулюючись кладовищем можна побачити скулльптури з мармуру і бронзи, мозаїку, позолоту, ковані огорожі, металеве мереживо і безліч інших цікавих з точки зору мистецтва декоративних елементів. Домінуюче місце займає усипальниця Славін, збулована 1889-1893 року в кінці головної алеї. Вершину постаменту займає скульптура ангела, що схилився над саркофагом покійного. Постамент з трьох боків оточений стінами з похоронними нішами для урн і меморіальними табличками. На Вишеградської кладовищі покояться тіла і прах понад 600 діячів чеської культури. До найвідоміших похованим тут літераторам відносяться: Ян Неруда , Божена Нємцова, Карел Чапек , Карел Гинек Маха і Вітєзслав Незвал. В останню дорогу тут відійшли і чеські художники і скульптори: Міколаш Алеш , Юліус Маржак, Карел Пуркине, Отакар Шпанель, Вацлав Льови, Йозеф Мисльбека, Станіслав Сухарда і відомий всьому світу Альфонс Муха . Список доповнюють видатні музиканти Зденек Фібіх, Антонін Дворжак і Бедржих Сметана , в честь якого щорічно проводиться престижний музичний фестиваль Празька весна.

Вишгородське кладовище особливе місце – вічна пам’ять про тих людей, які присвятили своє життя і творчість рідній країні.

Отже, столиця Чехії – це місто, яке не перестане дивувати туристів. Місто з історією та секретами, на віки закарбованими в архітектурних спорудах і вулицях. Для того щоб зрозуміти чи є кожна розповідь домислом або ж реальністю, потрібно особисто побувати в Празі.

Для комфортної поїздки і легкої дороги користуйтесь послугами Ticket-bus.travel і замовляйте автобусні квитки on-line за посиланням http://ticket-bus.travel. Бронювання квитків за номером 0503707099 – call-centr. Також придбати квитки можна в міжнародних касах автостанцій Ужгорода та Мукачево. Подорожуйте і відкривайте для себе нові таємниці, відомих на весь світ міст.

 

Вишеград Прага

будинок Фауста

церква Святого Якова

 

вишеградське кладовище

 

Джерело: http://www.praga-praha.ru