×

Закарпат Автотранс

 Прогулянки вулицями романтичного Будапешта

 Прогулянки вулицями романтичного Будапешта

Столиця Угорщини є однією з найгарніших в Європі. Кожен затятий мандрівник з досвідом, відвідав це місто. Проте, оскільки зараз холодна пора року, то хочеться поглянути на Будапешт, як на зимову казку. 
Розпочати подорож містом можна з Площі Героїв, де розташований пам’ятник королям Угорщини і звідти плавно переміститись в міський парк Варошлігет, на території, якого знаходиться знаменитий замок Вайдахуняд. Його збудували 123 роки назад на честь святкування 1000-річчя здобуття угорцями Батьківщини. Споруда має одну цікаву особливість, оскільки включає в себе елементи 21 пам’ятки Європи. Отже прогулюючись територією замку Вайдахуняд можна коротко ознайомитись з основними архітектурними спорудами присутніми в місті. Перед розкішним замком розкинуте озеро, яке взимку перетворюється на ковзанку. 


Прогулюючись по Пешту, не вийде оминути оком славнозвісну будівлю угорського парламенту, побудовану після об’єднання Буди, Пешта і Обуди – як символу національної єдності. Наразі парламент є наймасштабнішою та найвищою конструкцією не тільки в столиці, а й у всій країні.
Набережна Будапешту є улюбленим місцем для прогулянок закоханих пар, а до взимку ще й  прикрашена золотистими вогниками герлянд. Гуляючи набережною не важко буде помітити пам'ятник жертвам Голокосту. Вздовж берега розташоване чавунне взуття дітей, жінок, чоловіків, яке символізує потоплений в Дунаї євреїв. 


Насолодившись прогулянкою біля річки, варто зазирнути в серце міста -  старий центр, де розташований головний храм Будапешту, а саме базиліка святого Іштвана. Споруда названа на честь першого короля Угорщини Іштвана, і саме в ній збереглася до сьогоднішніх днів його муміфікована рука.
Варто згадати також за мости Будапешта. Ними найкраще милуватись ввечері або вночі, тому що саме в цей період часу вони виглядають казково завдяки великій кількості вогників та лампочок. Ланцюговий міст відноситься до одних з найгарніших мостів Європи, тим паче має історичну місію, а саме з’єднує Буду з Пештом і є першим постійним мостом через річку Дунай.
Завершити прогулянку буде доречно пізно ввечері, коли всі оглянуті вдень архітектурні споруди будуть потопати в безмежній кількості ілюмінації.


З Ужгорода до Будапешту можна доїхати автобусом, скориставшись міжнародним рейсом Київ-Відень, що відправляється з Ужгорода кожен четвер та неділю о 01:30, а прибуває до Будапешту о 10:30. Деталі за номерами: 0503707099 та 0673707096 (Viber) – call center.