×

Закарпат Автотранс

Різдвяна Польща

Різдвяна Польща

Саме в грудні наші сусіди поляки починають готуватися до Різдва та прикрашають свої міста, перетворюючи без того неймовірні собори та палаци в справжню зимову казку!

В різдвяний час міста вбираються святковими вогнями та влаштовують святкові ярмарки з теплою їжею, напоями, святим Миколаєм, ялинкою, сувенірами ручної роботи тощо. Для подорожей це надзвичайна пора року.

А поляки вірять: як проведеш Святвечір, так і будеш жити увесь рік!

Різдво в Польщі – суто сімейне свято, то ж, якщо вас запросили на святкову вечерю, вважайте, що вам випала унікальна можливість доторкнутися до польських святкових традицій з оплаткою-побажанням, традиційним коропом, ялинкою з яблуками та колядками від хати до хати. З іншого боку, приїжджаючи на Різдво в Польщу, ви точно не залишитесь наодинці, адже поляки вважають, що в цей вечір не можна залишатися самотнім, і вас точно пригріють у своїй теплій компанії.

Святкування Різдва в Польщі взагалі, дуже схоже на наше. Сім’я теж збирається разом у Святвечір за святковим столом з 12 страв. А ще у Святвечір дітвора колядує, весела юрба бігає від дому додому і прославляє Христа.

Є у поляків і свої традиції. Наприклад, подарунки дітям приносить не Святий Миколай, а Зоряна людина. А ще в Польщі заведено залишати за святковим столом одне вільне місце. Призначається воно для несподіваного гостя. Це своєрідна данина тим членам родини, які вже покинули наш світ, спосіб сказати, що їх люблять та пам’ятають.

Традиційно святкування Різдва у Польщі розпочинається ввечері 24 грудня. Цей день називають Wigilia. Wigilia – це сімейне свято і вони переконані, що як провести Святвечір, так пройде і весь рік. Тому стараються зробити цей день справді казковим і теплим.

24 грудня, напередодні Різдва, відразу ж після заходу сонця, діти починають видивлятися в небі першу зірку. Це не просто цікавість, адже її поява буде означати, що прийшов час починати різдвяну святкову вечерю. Найважливішою частиною вечері вважається момент, коли ламається різдвяний оплатек і звучать побажання. У Польщі оплатек являє собою пластинку прісного хліба і символізує собою Тіло Христове. Він також є символом примирення, любові, миру, дружби та прощення.

Далі поляки приступають до вечері. Господиня накриває на стіл не тільки для запрошених гостей, а й ставить додаткові прилади для мандрівника, що заблукав, або для несподіваного гостя, який не повинен залишатися на самоті в такий особливий день. Порожня тарілка на столі також символізує пам'ять про померлих родичів.

Календар різдвяних свят:

24 грудня - вечір перед народженням Христа. Не дивлячись на те, що цей день є одним із найважливіших в польській традиції, вихідного в цей час немає.

25 грудня - святкування Різдва Христового і вихідний день.

26 грудня - день пам'яті про святого Стефанія, першого християнського мученика. У цей день у Польщі також вихідний.

Тож завітайте з нами до Польщі! Будете задоволені!
Замовляйте білети на сайті

________________________________________________

Деталі по рейсах, ціни, бронювання та додаткова інформація за номерами:
☎️+38(050)3707099 call-center
☎️+38(067)3707096 call-center (Viber)