×

Закарпат Автотранс

Що ми знаємо про Краків?

Що ми знаємо про Краків?

Що ми знаємо про Краків? Яке воно – місто, що є серцем студентського життя Східної Європи?

Відповіді на ці та інші запитання розкриємо прямо зараз.

Місто Краків не один рік слугувало столицею та резиденцією королів. Недарма Кракову присвоєно звання Європейського культурного міста та внесено до Списку спадщини Юнеско.

Краків можна умовно можна розділити на Старе і Нове місто. Безперечно центральним елементом культури Кракова є Старе Місто. Понад 1200 пам'яток, інтерпретованих у різних архітектурних стилях, розташовані саме в ньому. Прогулянка старим містом охоплює Площу Ринок ( найбільшу площу в Європі – 4 га), найбагатший замок Речі Посполитої – Вавель, центральний кафедральний собор, та довколишні старі квартали з вуличками. Із фортифікації зберігся фрагмент Флоріанських воріт з баштами та Барбаканом.Що стосується замку Вавель, то він однозначно зачіпає око туриста. Є припущення, що майстри різних напрямів художньо-прикладного мистецтва з цілого світу залишили свої  відбитки в історії оздоблення цієї знаменитої резиденції. Вхід на територію замку вільний, відкрити він з 06:00 до 20:00-21:00 влітку, проте за відвідування декількох музеїв доведеться заплатити.Багатий Краків і на костели та синагоги, які розташовуються в різних кварталах міста.

Костел Божого Тіла – один з найбільших краківських храмів, заснований Казимиром Великим. В архітектурі храму переплелися: готика, ренесанс, бароко. Костел св. Катажини – це храм ордену августинців, відноситься до найгарніших будівель Кракова в готичному стилі. Костел паулінів на Скалці – інтер’єр, якого є справжньою барочною перлиною, а найбільшу цінність представляє орган в стилі рококо.Сім синагог, які збереглися до нашого часу представляють єврейський квартал Кракова. Стара синагога розташована на вулиці Шерока, що колись був торговим центром кварталу. Божниця була побудована в XV ст. чеськими євреями і є найстаршою синагогою в Польщі. Синагога Ісака - представницький барочний будинок, прикрашений арковим порталом та декораціями зі стюку. Наймолодший храм Казимежа - синагога Темпль. Галерея в ній для жінок і стеля пишно прикрашені ліпними прикрасами і фресками у східно- мавританському стилі. Висока синагога була третьою молитовнею в єврейському кварталі, що її молитовний зал перебував на другому поверсі будинку. Крім того в єврейському кварталі збереглася міква – громадська ритуальна лазня, яку банщик повинен був топити раз на тиждень, кожну п'ятницю.Окрім визначних пам’яток Краків славиться своїми вузами. Саме тому місто вважається центром студентства Східної Європи. Краківська Академія ім. Моджевського, Краківський економічний університет, Краківський Технічний Університет, Краківська гірничо-металургійна академія ім. С. Сташіца, Краківський педагогічний університет, Академія Суспільних Наук, Європейський Університет ім. Юзефа Тішнера та інші вищі навчальні заклади приваблюють студентів зі всього світу.Варто зазначити, що для заощадження коштів під час короткотривалого перебування у Кракові варто придбати KrakowCard www.krakowcard.com.  Перваги :

вільний вхід до 40 музеїв міста та атракціонів;

вільний проїзд у громадському транспорті;

трансфер від та до аеропорту Кракова;

безкоштовний вхід до фабрики Шиндлера.

З Ужгорода до Кракова

13:35 (відправлення Ужгород , Центральний автовокзал ул. Станционная, 2) - 18:45 (прибуття Львів , Львів АВ "Центральний", вул. Стрийска, 109)  

Пересадка на міжнародний рейс Львів-Краків

21:15 (відправлення  Львів , Львів АВ "Центральний", вул. Стрийска, 109)  - 03:50 (прибуття Краків , Краків АС, вул. Босяцька, 18)

Квитки on-line на офіційному сайті Ticket-bus.travel, а для постійних та зареєстрованих користувачів - ЗНИЖКА 6%. Бронювання квитків за номерами: +380503707099 та +380673707096 – call-center.