×

Закарпат Автотранс

Смарагдова Словаччина | Місця невимовної краси

Смарагдова Словаччина | Місця невимовної краси

Виявляється, що майже 40% території Словаччини належить природним лісам і в них як раз приховані справжні природні перлини у вигляді: камянистих водоспадів, кратера вулкану, гейзера, печер, каньйона. Всі ці місця щороку ваблять любителів відпочинку на природі і хайкінгерів. Пропонуємо обрати три з найближчим розташуванням до Кошице і відвідати їх при нагоді. 


Неподалік від Кошице знаходиться відомий і обожнюваний туристами – Герліанський гейзер. На його місці в 19 столітті була пробурена артезіанська свердловина з метою пошуку мінеральної води для колись існуючого курорту Герляни.  У результаті після буріння з-під землі виштовхнув сильний потік мінеральної води, таким чином утворився гейзер. Висота, якої досягає вода дорівнює 20 м над землею, з періодичністю виверження близько 32-34 години. Тобто кожен другий день можна спостерігати таке неймовірне явище.

Наступним природнім дивом є Ясовська печера, яка є творінням річки Бодва, а точніше результатом роботи підземних вод. Вхід в печеру знаходиться на висоті 257 м над рівнем моря. Для огляду представлено і оснащено 720 метрів траси. Всередині печера оздоблена найрізноманітнішими утвореннями, сформованими часом і хімічними та фізичними процесами, які там проходили. Цікавий факт, що на стінах збереглися історичні написи, що датуються 1452 роком. Зсередини печеру населяють кілька видів кажанів.


Перелом Горнад – це вузька долина або каньйон протяжністю в 16 км. Для подолання всіх перешкод під час прогулянки долиною, вздовж каньйона облаштовано безліч технічних обладнань для безпеки допитливих туристів. Приблизно 4 км оснащені гратами, канатами, залізними та дерев’яними сходами і опорними скобами. 


До Кошице є рейс міжнародного значення Ужгород – Малі Селменці – Кошице. Відправлення щоденні о 16:00 з автостанції Ужгород. 
Для перетину кордону пасажиру потрібно мати з собою:
- словацький побут або бути громадянином ЄС (винятком є громадяни з угорськими паспортами);
- біометричний паспорт при наявності запрошення на роботу чи навчання;
- мати ПЛР-тест на наявність Covid-19 (на латинській чи словацькій мові); 
Додаткова інформація та довідка за номерами: 0503707099 та 0673707096.