×

Закарпат Автотранс

ТОП 10 ідей для відпочинку в Хусті та околицях.

ТОП 10 ідей для відпочинку в Хусті та околицях.

«Турінформ Закарпаття» інформує, що в околицях міста Хуст, знаходиться не лише унікальна Долина нарцисів, але й інші не менш цікаві об’єкти, які варто відвідати, якщо Ви запланували відпочинок в Карпатах, та обрали для перебування місто Хуст.

Ви спитаєте, чому варто їхати в Хуст? Що побачити в Хусті та околицях? Які цікаві пам’ятки культури, історії, архітектури природи на Хустщині? Що купити та скуштувати з місцевих фермерських продуктів? Який сувенір привезти з міста Хуст?

Пропонуємо Вам 10 ідей для організації відпочинку в місті Хуст та околицях, а саме:

1. Відвідати руїни Хустського замку

Хустський замок – один з найстаріших замків Закарпаття, його атакували та зруйнували монголо-татари, його називають одним із замків Дракули, за нього воювали різні династії, але його зруйнувала стихія.

Архівні джерела стверджують, що Хустський замок був побудований для захисту східної частини Угорської держави та для приборкання переможених русинів, а будівництво розпочалося в 1090 р. і було закінчено за короля Бейли ІІІ в 1191 р.

На сьогодні, територія руїн Хустського замку впорядковується, рекомендуємо Вам замовити екскурсію до замку, та дізнатись про майже тисячолітню історію міста та околиць.

2. Хустський краєзнавчий музей

Експозиція музею нараховує близько 2000 експонатів, що розміщуються у виставкових залах. Значна частина яких є оригінальними.

В залах музею можна побачити побутові речі, посуд, народний одяг, що характеризує самобутній розвиток краю. Музей створено 1963 році.

У музеї зберігаються експонати, що свідчать про історія Хустського замку, серед найбільш цікавих: статуетка богині Шакті, та двох мавпочок, що належали монголо-татарам, які пройшли по території міста у 1241 році, але Хустський замок, після тривалої облоги, взяти так і не змогли.

3. Унікальні термальні води у селі Велятино «Теплі води»

Що цікаво, даний комплекс пропонує відпочинок та оздоровлення за доступними цінами. Показання для лікування – захворювання органів дихання, гінекологічні захворювання а також порушення у нервовій, серцево-судинній та кістково-м’язовій системах.

На території комплексу, до Ваших послуг лікувальні ванни з термальною водою: мінерально хлоридно-натрієвою, борно-бромною водою з підвищеним вмістом йоду температурою 36-38 С°

Місце розташування: село Велятино. Відстань 12 км від міста Хуст.4. Селище Вишково

Унікальне селище, що розташоване в долині річки Тиси, біля кордону з Румунією. Перша згадка — 1281 рік. Вже у 1329 р. Вишково мало статус «вільного королівського міста» Марамороського комітату. У селищі можна побачити унікальний Реформаторський храм, з оборонним муром та бійницями.

Храм XIII ст, перша письмова згадка у 1270 р., вівтарна частина. Фрески з серединм 14-15 ст, працює унікальний орган 1880 р. Навколо храму, побудовано оборонний мур, що оточує будівлю церкви з парком 16 століття.

Неподалік від селища видобувається мінеральна вода Шаянська та розташована відома лікувально-оздоровча зона Шаян.

Адреса: Хустський р-н, село Вишково. Відстань від міста Хуст: 22 км

5. Ферма оленів

Унікальна ферма оленів, що є єдиною та відомою на всю Україну розташована між селами Іза та Липча. Саме тут, вирощують плямистих оленів для здобуття з рогів цих благородних тварин важливої медичної сировини – пантокрину, а також для того, щоб наблизити охочих до матінки природи.

Спершу велике господарство площею 50 га утримувало майже 400 голів. Зараз тут налічується більше 100 особин.

Місцина виглядає як райський куточок: ліс, пасовища, озера – все необхідне для тварин. Ферма для туристів улюблена, тому, ті хто обрали відпочинок в Закарпатті її відвідують. Тут відпочивальники можуть не тільки полюбуватись тваринами, а й погодувати їх. Європейські вчені стверджують, що в Україні та Угорщині на сьогодні вирощують найбільш чистокровних оленів серед усіх карпатських країн.

Як доїхати: від Хуста трасою Р-21, праворуч якої  спочатку ростуть горіхові дерева, потім  берези. Як тільки ряд берез закінчиться, одразу ж звертати в поворот направо. Якщо ви в’їхали в Липчу – значить потрібний поворот уже проминули – кажуть місцеві жителі. З собою радимо брати хліба, щоб годувати плямистих красенів, але з дозволу адміністрації. Відстань від Хуста – 15 км.

6. Село Шандрово: солена ропа та унікальні дерев’яні храми

В цьому унікальному селі, яке має назву Шандрово, або Олександрівка, Ви зможете набрати желеподібної ропи і ознайомитися з чудовою дерев’яною церквою святої Матері Параскеви.

Соляна шандрівська криниця – надзвичайно давня. З XV століття  Шандрово було відомим завдяки своїм ропним джерелами. Тут до сьогоднішнього дня сіль не купує жодна родина, ба навіть сусідні села приїжджають з бочками за криничною соленою водою. Узимку для зняття зі шляхів снігового й льодяного покрова, шандрівську ропу, використовують майже всі дорожні служби області.

Геологи дослідили, що майже вся Олександрівка (українська назва села) стоїть на величезній соляній плиті, аналогів якій нема й далеко за межами України. Раніше вода в криниці була схожа на густий мармелад, тому власне її і називають желеподібною, однак нині концентрація солі трохи менша.

Що цікаво: Дерев’яна Шандрівська церква – одна з четвірки дерев’яних церков, розміщених на Хустщині. Усього в кількох кілометрах від неї знаходяться Сокирницька церква св. Миколая (ХVІІ ст.), Данилівська церква св. Миколая (1779 р.) та Крайниківська церква св. арх. Михайла (1668 р.).

Як доїхати: їхати з Хуста на авто у напрямку села Стеблівка, але не доїжаючи, повернути у напрямку села Крайниково, Данилово, Шандорово (Олександрівка). Відстань: 20 км.

7. Село Іза, унікальні плетені вироби з лози

Прямуючи з Хуста, у сторону Колочави, Ви будете проїжджати через село Іза, де проживають господарі, що займаються давнім ремеслом – роблять різноманітні вироби з лози.

По центральній вулиці, Ви зможете відвідати десяток дворів, де Вам розкажуть все про лозу, а також звісно Ви зможете купити вироби з лози для побуту чи для подарунків.

Як доїхати: з міста Хуст у сторону села Колочава. Відстань: 6 км.

8. Фетрофільцева фабрика

Ще один унікальний об’єкт, який ми рекомендуємо відвідати в місті Хуст, це фабрика головних виробів.

На території фабрики працює магазин, де Ви зможете переглянути асортимент виробів ну і звісно придбати собі чудовий головний калап (як кажуть в Закарпатті), або купити подарунок для своїх друзів.

Як доїхати: адреса фабрики ТОВ “Хуст-Фільц” вул. Івана Франка, 175. Фабрика знаходиться при виїзді з міста Хуст у сторону міста Тячів.

9. Дегустаційні зали натуральних продуктів в Нижньому Селищі

Дегустація сиру на “Селиській сироварні”. Це одна з найвідоміших сироварень українських Карпат та України, де виготовляють справжній сир швейцарської якості, що отримав своє визнання та популярність в Україні. Продукції Селиської сироварні везуть додому та друзям, як сувенір з Закарпаття, який для Вас зможуть запакувати у подарункові кошики з кукурудзяного листя.

Саме селиські сири подає на своїх презентаціях і посольство Швейцарії: везти ближче, а смаком і якістю вони не поступаються виробленим у їхній країні.
Різновиди сиру, які виготовляють за технологією, приміром, швейцарського грюйєра, французького камамбера. Що цікаво, власник сироварні Петро пригара, назвав свої сири місцевими назвами, щоб популяризувати регіон: Селиський, Хуст, Нарцис.
Як доїхати: Селиська сироварня, знаходиться у селі Нижнє Селище. Відстань: 15 км від Хуста.

Дегустація м’ясних виробів на еко фермі “Зелений гай”. На фермі «Зелений Гай» постійно утримують 3 корів породи Карпатська Бура для забезпечення молоком та молочною продукцією потреби жителів ферми та відгодівлі свиней. Також тут утримується близько 40 свиней мішаної породи – велика біла схрещена зі свинками породи ландрас. Господарі ферми розводять їх самостійно. А при вигодовуванні поросят не застосовують жодних антибіотиків, жодних біодобавок. Замість цього, малих свинок підгодовують коров’ячим молоком. Виготовлення сиру на фермі «Зелений гай» забезпечують 20 кіз, в основному альпійської породи, та 2 цапи.
Тут Ви (увага: за попередніми домовленостями) зможете про дегустувати та купити домашні продукти харчування: козячий сир, ковбасні вироби, бекон, копченості. Також, Ви можете побачити, як виготовляють домашній сир з козиного молока. Купити продукти, Ви також можете у приміщенні «Селиської сироварні» у Нижньому Селищі.Подробиці на сайті ферми: Зелений Гай

Як доїхати: еко-ферма «Зелений гай», знаходиться у селі Нижнє Селище. Відстань: 15 км від Хуста.

10. Активний відпочинок: сплави по Тисі

Клуб Любителів Екстриму” Наші” для тих, хто обирає активний відпочинок в Закарпатті, вперше пропонує регулярні сплави по річці Тиса.

Дана анімація та атракція, є цікавою для туристів, що відвідують Закарпаття, адже багато хто каже: активний відпочинок, це те, що нам треба, а Закарпаття та Тиса – найкраще підходять, каже пан Іван Дівинець, організатор сплавів.

Після сплаву активний відпочинок можна продовжити, та замовити пейнтбольне або страйкбольне спорядження, або поїхати на термальні води Велятино.

Довідка за телефоном: 0507808088 або 0934505020

Місце старту: околиці міста Хуст, берег річки Тиса.

Поради від «Турінформ Закарпатя»:

  • Краще планувати перебування в місті Хуст, чи околицях на декілька днів
  • Радимо Вам попередньо домовлятись, про візити на господарства та ферми
  • Користуйтесь послугами місцевих екскурсоводів

Олександр Коваль, Турінформ Закарпаття

Автостанція Хуст 050 434 66 31

Джерело статті: tourinform.org.ua