×

Закарпат Автотранс

Туристична поїздка в Брно

Туристична поїздка в Брно

Старовинне Брно – це місто для туристичних вилазок. Воно оповите захопливими історіями та багате цікавими фактами. Його масштаби дозволяють займати другу сходинку в переліку найбільших міст Чехії. Про нього згадують в багатьох розповідях і навіть творах. 
Що ж цікавого можна сказати про колишню столицю Моравії?
Мало хто знає та в 1891 році було знайдено скелет чоловіка з залишками фауни ще часів кам’яного віку, а також різні предмети побуту та знаряддя праці зі слонової кістки та каменю. Та вчених дуже зацікавила маленька статуетка зроблена з ікла мамонта. В наш час вчені за допомогою спеціальних наукових методів виявили, що знахідка має щонайменше 30 000 років. Статуетка зберігається в Моравському музеї в Брно і вважається однією з найцінніших предметів колекції моравського палеоліту. 
Перші згадки про споруду на пагорбі Петров (сучасний центр Брно), зведену князем Бржетиславом Першим, датуються ще 1230 роком. На її місці з часом було збудовано замок Шпільберк, який після битви на Білій горі став слугувати тюрмою моравських учасників чеського антигабсбургського повстання в 1619 року. В 1809 році, після битви трьох імператорів під Славковом, коли Наполеон Бонапарт віддав наказ зруйнувати Шпільберк і тільки пізніше споруда стала найвідомішою тюрмою проти габсбургської монархії через яку пройшло понад 80 000 політичних в’язнів. 
Характерною родзинкою серед споруд в Брно є кафедральний собор на пагорбі Петров. Під рівнем теперішнього храму були знайдені залишки романської базиліки, зведеної в кінці 10 ст. Форми ранньої готики храм отримав під час розширення в 13 ст. У 18 ст споруда була відновлена після шведської навали і облаштована в стилі бароко. Після зміни церковного округу пробста при храмі св. Петра на епархію, споруда була перебудована в готичному стилі, так як наразі її можна побачити.
Насправді, закарбованих часом загадок міста є ціла купа і відповіді на них потрібно шукати безпосередньо в Брно. 


З Ужгорода до Брно: 
кожного вівторка, середи суботи та неділі є прямий трансфер з відправленням о 20:00, а прибуттям о 04:45 (рейс Тячів – Прага);
щоденно є прямий трансфер з відправленням о 20:30, а прибуттям о 07:30 (рейс Ясіня – Ліберець);
кожної середи та неділі є прямий трансфер з відправленням о 16:20, а прибуттям о 01:30 (рейс Рахів – Ліберець);
кожного вівторка та п’ятниці є прямий трансфер з відправленням о 21:15, а прибуттям о 07:15 (рейс Тячів – Прага);
кожного вівторка та п’ятниці є прямий трансфер з відправленням о 21:15, а прибуттям о 07:15 (рейс Тячів – Прага);
кожного понеділка, вівторка, середи, п’ятниці та суботи є трансфер з відправленням о 21:30, а прибуттям о 07:30 (рейс Львів– Прага - Плзень);
Деталі та додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши за номерами: 0503707099 та 0673707096 (Viber) – call center.