×

Закарпат Автотранс

 Туристичне місто Згожелець

Туристичне місто Згожелець

Перші згадки про місто Згожелець датуються ще 1071 роком. Його історія є дуже цікавою, оскільки місто переходило під юрисдикцію від однієї країни до іншої і за рахунок цього змінювалась його назва. У слов’янському варіанті воно має назву Згожелець, у німецькому – Герліц, проте колись ці два міста були одним єдиним і неділимим.  У сучасній Європі кордон між Польщею та Німеччиною уже суто символічний, але розірвані частинки так і залишились окремими містами у різних державах. Різні вони і за кількістю туристів, які приїздять прогулятись мощеними вуличками  і подивитись на архітектурні красоти. За останні роки Герліц випереджає за відвідуваністю Згожелець, проте нам хочеться показати, що в польському Згожельці є на що глянути і місто не менш цікаве ніж німецький Герліц.

Пропонуємо почати прогулянку містом від великого спортивного комплексу. З північного боку можна побачити костел святого Боніфація. Далі на нас чекає відреставрована ратуша. Розкішна будівля, яку доповнюють не менш цікаві, в архітектурному розумінні, споруди по дорозі до річки “кордону”. Місто є досить рельєфним і час від часу відкриваються неперивершині панорами Згожельця з гарними ракурсами для фото. До кордону з Німеччиною веде вулиця Пілсудського, в кінці якої розташована цікава цегляна будівля, а саме заклад освіти. Трохи схожий з попереднім, гарний будинок заховався неподалік від траси, безпосередньо на березі річки Ниса. Будівля є колишньою електростанцією, навпроти якої розкинувся гарний парк.

У Згожельці також варто пройтись шматком вулиці Вольності із переходом у вулицю Партизанів. Там можна помилуватись розкішними віллами. За віллами простягається найбільший в місті парк. В парку знаходиться будинок культури, який можна навати найгарнішою спорудою міста. Він будувався в якості музею та залу пам’яті Фрідріха III та Вільгельма I, ще на початку 20 ст. Його доповнює виразний та багатий скульптурний декор. На завершення можна прогулятись ще кількома вулицями поблизу парку і помилуватись архітектурою міста.

З Ужгорода до Згожельця

Новий рейс МІЖНАРОДНОГО значення Одеса – Згожелець почав діяті з 9 січня 2021 року Відправлення здійснюються щодня о 22:50 з Мукачева і о 23:45 з Ужгорода
Вартість квитка з Мукачева - 1400 грн, відповідно з Ужгорода – 1344 грн.
Маршрут проходити через Брно та Прагу.

Додаткову інформацію можна отримати, зателефонувавши за номерами:
+380503707099 - call-center
☎️
+380673707096 - call-center ☎️ (Viber)