×

Закарпат Автотранс

Визначні місця Австрії

Визначні місця Австрії

В Австрію, що вважається найкрасивішою країною Центральної Європи, туристів приваблюють краєвиди Відня та відомі гірськолижні курорти, а також мальовничі альпійські селища Тіролю, чудові національні парки і "озерний край" на заході країни.


Відень, розташований у мальовничому місці середньої течії Дунаю й оточений прекрасними відрогами Віденського лісу,- одне з найкрасивіших міст світу і "музична столиця Європи". Злиття багатьох культур протягом сторіч створило тут неповторну архітектуру, яка сильно постраждала в часи Другої світової війни, але практично повністю відновлена працьовитими зодчими.

Символ міста- Собор Святого Стефана (Штефансдом), святого заступника столиці Австрії, якому більше 800 років. Під собором знаходяться стародавні катакомби- місце поховання представників династії Габсбургов, його внутрішнє оздоблення просто заворожує красою, а в його шпиль вправлене турецьке гарматне ядро, яке потрапило в собор під час турецької облоги міста в XVI ст. Навпроти собору лежить красива площа Штефансплатц і постмодерністський скляний будинок комерційного центру Хаас-Хаус. На стінах Штефансдому можна побачити міри довжини, розміру і ваги, за якими у середні століття перевіряли товар при покупці, а з його оглядового майданчика відкривається чудовий вид на Дунай і Відень. Від площі відходить ще один символ Відня- вулиця Грабен, "серце міста", на якій зосереджені такі визначні пам'ятки, як колона Пейтзойле, готель Захер і церква Петерскірхе. Тут же розташовані і фешенебельні магазини. Цікаво ознайомитися з прилеглими Міхалеркірхе, Марі ам Гештаде, Францисканеркірхе, неоготичною Ратушею (1872-1883 р.), однією з найкрасивіших площ світу- Іозефплатц, з розташованою на ній Палацовою капелою і Бургтеатром (1874-1888 р.), будинком парламенту (1883 р.), перед яким височить статуя Афіни-Паллад, і відомою Віденською Оперою (1861- 1869 р.)- місцем проведення культового щорічного Оперного балу.


Гордість Відня- красиві парки, різноманітні за своїм виглядом і призначенням. Парк Пратер вважається "народним" парком Відня (діє з XVIII ст.) і славиться найбільшим колесом огляду у світі (65 м.) і відмінними ресторанами. У стародавньому парку Аугартен регулярно проводяться десятки музичних вистав, феєрій і симфонічних концертів. Парк Віденський Ліс, розташований на околиці столиці, у передгір'ях Східних Альп- це цілий лісовий район, із власними містечками і готелями, курортами і термальними джерелами. Обмежений з одного боку мальовничою долиною Дунаю і виноградниками, а з іншого - курортним районом Бадена і Бад-Фослау, Віденський Ліс є улюбленим місцем відпочинку віденців і гостей країни.

В австрійській столиці напевно більше цікавих музеїв, аніж у будь-якому іншому місті світу. Найбільший музейний комплекс Європи- Музеумсквартьє (площа 60 тис. кв. м.), перебудований з військових казарм у самому центрі Відня. Тут у літній період відчиняють двері Центр Архітектури, Центр Культури і Мистецтва, Зала Мистецтв Відня, Музей Сучасного Мистецтва, Музей Леопольда, дитячий Музей Зум, маса художніх і музичних експозицій. Обов'язково варто відвідати головний художній музей Австрії- Музей історії мистецтв на площі Марії-Терези в центрі міста (живопис XVI-XVII ст., колекції середньовічного прикладного мистецтва й антики). Дуже популярні серед туристів Академія образотворчих мистецтв на Шиллерплатц (фламандці, Босх), Австрійський етнографічний музей, Музей військової історії, Музей образотворчих мистецтв (великі зібрання Дюрера і Тиціана), Музей сучасного мистецтва в палаці Ліхтенштейн (XVII ст.), Віденський Музей годинників, Музей історії Відня на Карлплатц, Технічний музей промисловості і ремесел, Історичний художній музей, Музей олова (частка зібрань Р.М. Феттера), колекція стародавніх музичних інструментів "Музикверейн" при Музеї історії мистецтв, славнозвісний музей графіки - галерея Альбертіна (понад 1,5 млн. робіт), музей-квартира Зиґмунда Фрейда на Берггассе 19, Державний єврейський музей у Ейзенштадті (50 км. на південний схід від Відня) і безліч інших, не менш цікавих колекцій.

Околиці Відня не менш привабливі, ніж сама столиця. На березі Дунаю, за 70 км. на захід від Відня, лежать руїни фортеці Дюрнштейн (XII ст.), в’язнем якої був легендарний англійський король Річард Левине Серце. У Туллні, в замку Атценбург, увесь рік проходять концерти, присвячені Шуберту (у цих місцях розташовувався маєток дядька великого композитора, у якому він часто бував). Згідно з “Піснею про нібелунгів”, саме тут відбулася перша битва легендарного Зиґфріда з королем гунів Етцелем (Аттилою). Неподалік лежать руїни фортеці Арабург- останнього оплоту протестантів в Австрії. За 25 км на південний захід від Відня розташовані цистерціанські монастирі Хейлигенкрейце. У Гумпольдскирхені височіє замок німецьких лицарів з парафіяльною церквою Св. Михайла і статуєю Св. Непомука на мальовничому мосту, а також відомі винні підвали. Зовсім поруч з Віднем знаходиться містечко Клостернойбург, де місцеві ченці виробляли вино понад 900 років тому, місцева школа виноробства вважається однією з найстаріших у Європі.

На відстані 25 км на південь від столиці, серед зелених пагорбів Віденського лісу, полів і виноградників, лежить відомий Баден. Цей курорт з цілющими гарячими сірчаними джерелами був відомий ще в часи Стародавнього Риму – тут у II ст. н.е. розташовувався табір римської когорти і провів останні роки життя Марко Аврелій. У 1804-1834 р.р. місто було літньою імператорською резиденцією Австро-Угорщини, сюди з’їжджалася вся знать і діячі культури і мистецтв. Цілющу воду Бадена використовують і в наші дні для купання, пиття і профілактики ревматичних захворювань, артрозів, захворювань хребта і суглобів, а також для загального відновлення й оздоровчих процедур.

Штирія – федеральна провінція Австрії, що межує зі Словенією і славиться величезною кількістю середньовічних замків і “країною озер” Зальцкаммергут. Стародавні замки і монастирі розкидані по всій території області, найбільш привабливі: барочна фортеця Рігерсбург з готичною каплицею, лицарською залою і колекцією середньовічної зброї, ренесансний замок Херберштайн (XIII-XVII ст.) з Оружейною палатою і залою фамільних портретів, паломницька церква Маріацелль (1157 р.) зі скарбницею, капелою із срібним вівтарем (1727 р.) і чудотворною статуєю XIII століття, абатство ордену цистерцианців у Нойбург-ан-дер-Мюрці (1350-1612 р.), монастир августинців у Форау (1163 р.), найстаріший австрійський монастир ордену цистерціанців у Рейні (1129 р.) або унікальний монастир бенедиктинців у Гьосс (1000 р.), а також безліч інших.

Південна Каринтія, яку за красу її природи часто називають “Австрійською Рів’єрою”, це безліч гір і долин, близько 1270 мальовничих озер, по берегах яких розсипані маленькі курортні містечка з першокласними готелями, прекрасними пляжами і повною інфраструктурою відпочинку, а також відомі гірськолижні центри.

Столиця Каринтії – Клагенфурт, заснований у 1252 році біля мальовничого озера Вертер-Зеї. Це дуже красиве місце, що славиться своїм парком “Мінімундус” – музеєм зменшених у 25 разів шедеврів світової архітектури, а також мініатюрною, але повністю функціонуючою залізницею та маленьким портом з моделями суден. До місцевих визначних пам’яток відносяться ренесансна Ратуша з “гербовою залою”, барочний палац єпископа (XVIII ст.), собор (XVI ст.), Музей Каринтії, а також Зоопарк рептилій Хаппа і парк динозаврів – одні з найбагатших зібрань земноводних у Європі. У західній бухті Вертер-Зеї, серед вкритих лісами відрогів Альп, лежить Фельден – один з найкращих озерних курортів країни з найсучаснішими готелями, казино, пляжними кафе, магазинами і чудовою кухнею, а також прекрасні курорти Пертчах з центром водних розваг, Вармбад Філіах з його термальними джерелами і національним парком (20 га), зелений Крумпендорф і мальовничий Марія Верт на невеликому півострові на південному березі озера. Термальний комплекс Бад Блюмау (15 тис. кв. м водної площі) з критими і відкритим термальним басейнами (температура води +36 С) вважається одним з найсучасніших і найкраще технічно оснащених у Європі – тут можна пройти практично всі мислимі і немислимі процедури.

Федеральна провінція Нижня Австрія лежить у нижній течії Дунаю на північному сході країни, на кордоні з Чехією і Словаччиною. Федеральна провінція Зальцбургерланд знаходиться в центрі країни. Столиця – Зальцбург, батьківщина великого Моцарта, розкинулася біля самого підніжжя Альп. Зальцбург вражаюче мальовничий і славиться своєю найбагатшою культурою і щорічними музичними фестивалями. Символами міста вважаються фортеця Хоензальцбург (1077-1861 р.), що служила резиденцією князів-архієпископів (1595-1619 р.), з органом “Зальцбурзький Бик” (XVI ст.). Невелика федеральна провінція Бургенланд знаходиться на самому сході країни, на кордоні з Угорщиною, Словаччиною і Словенією. В Айзенштадті, столиці Бургенланда, цікавими є площа Естерхазі-платц, палац Естерхазі з чотирма барочними флігелями (1663-1672 р.), Залою Гайдена і прекрасними парадними залами, парк на Гайденгассі, будинок-музей Гайдена, францисканська церква (1625 р.) зі склепом родини Естерхазі, міська ратуша, церква Кальваринбергкірхе.
Західна провінція Австрії – Форарльберг – межує зі Швейцарією і Німеччиною. У столиці провінції – Брегенці, на південному березі Боденського озера, цікаві міська ратуша, вежа Санкт-Мартинстурм (XVII ст.) з невеликим музеєм зброї, палац Турн і Таксис.
Ну і, звичайно, головна “прикраса” Австрії – гірськолижні курорти. За їх кількістю і рівнем сервісу країна впевнено посідає провідні позиції у світі. Найцікавіший регіон – Тіроль, де розташований відомий Лех – “колиска гірськолижного спорту”, з висотами від 1304 до 2811 м., 260 км. гірськолижних і 18 км. рівнинних трас, з майже сотнею підйомників і великим вибором невеликих зручних готелів. Санкт-Антон Санкт-Кристоф, Штубен, Цюрс і Лех, а це більше 500 км. трас. Кітцбюель, де щорічно проходять етап Кубка Світу, і район Целль ам Зеї – Капрун з льодовиком, що дозволяє кататися цілий рік. Капрун – катання на Майскьогель більше підійде новачкам – незважаючи на досить круті схили, траси мають комфортний рельєф і гарні місця для тренування.

Джерело: lasper.com.ua

На автовокзалі м. Ужгород можна придбати квиток в міжнародній касі.

Ми зробимо все, щоб Ваша поїздка пройшла максимально комфортно.

Квитки он-лайн – на порталі bus.com.ua

Бронювання автобусних квитків  за телефоном +38 (050) 3707099