×

Закарпат Автотранс

Закарпатські Автостанції колись і зараз. Частина 1.

Закарпатські Автостанції колись і зараз. Частина 1.

Хто цікавиться історією розвитку транспорту буде здивований нашій архівній знахідці, яку ми вирішили опублікувати на сайті ПрАТ “Закарпатавтотранс”

Чому? Тому що початок ХХ століття, це не тільки “індустріалізація і машинізація” – це “бум” в розвитку міської і транспортної  інфорструктури.

Цікаві факти.

  1. Перший у світі автобус з двигуном внутрішнього згоряння, який працював на бензині, був побудований у Німеччині у 1894–1895 роках заводом «Бенц». Він вміщував 8 пасажирів і курсував по 15-кілометровій трасі між німецькими містами Зіген, Нетфен і Дойц. Перший у світі міський автобус з двигуном внутрішнього згоряння вийшов на маршрут 12 квітня 1903 року у Лондоні.
  2. Історія створення першого українського автомобіля почалась в Одесі, а саме в механічній майстерні інженера В. Н. Стасюлевича. В 1909 році, на основі закордонної вантажівки, інженером Стасюлевичем був побудований перший на території сучасної України — автобус. Цей автобус мав дуже великий радіатор, оскільки скопіювати його з іноземної вантажівки не вдалося.
  3. Vauxhall («Во́ксхолл» або «Во́ксголл»), прочитаного на французький лад «Вокса́ль» Так звався розважальний заклад поблизу Лондона, на території сучасного Кенінгтона. Свою назву отримав від імені власниці Джейн Вокс (Jane Vaux). Парк, що існував навколо закладу, звався Воксхолл-Гарденз (зараз не існує). Подібні споруди згодом з’явилися і в інших країнах Європи, Сполучених Штатах і Канаді.Росії XVIII—XIX ст. словом «вокзал» («воксал», «фоксал») звалися заміські розважальні центри з ресторанами, танцювальними та концертними залами, розташовані у парках.Сучасного значення слово «вокзал» набуло завдяки «Вокзалу» у парку міста Павловська під С.-Петербургом. Збудований 1837 року, він розташовувався на прикінцевій станції залізниці «Павловськ — Царське Село», яка з’явилася 1838 року. Павловський вокзал, який став, до того ж, першим постійним концертним закладом у Росії, був покликаний своїми постановками привертати увагу до нового виду транспорту. Поступово у Росії всі станційні будівлі для пасажирів стали звати «вокзалами».
  4. Автовокзал (автомобільний вокзал, автобусний вокзал) або автостанція (автомобільна станція, автобусна станція) — комплекс споруд для обслуговування пасажирів міських, приміських і міжміських автобусів, лінійного персоналу, рухомого складу і зберігання вантажів. Основні частини автостанції або автовокзалу — вокзальна будівля, перони для посадки і висадки пасажирів, під’їзд до перону, як правило, ізольований від дороги загального користування.
  5. У 1925 році вперше в Києві почалася постійна експлуатація міського автобуса.
  6. З 61-го – по 91-й  років ХХ ст. найбільш сприятливий для розвитку автобусного дальнього приміського сполучення та пасажирських перевезень в Україні. Складовою зупиночного пункту спочатку були декілька кіосків, пару навісів – ось і весь автовокзал. Після цього періоду почали з’являтися перші павільйони, автостанції та автовокзали, найчастіше зосереджені в місцях пересадки пасажирів на інші види транспорту, зокрема біля залізничних вокзалів.

Навіт теперішнє фото – вже застаріле, адже за останні місяці з’явилася міжнародна платформа – виключно для великих автобусів євро-класу. В приіщенні діє міжнародна каса та зал очікування, тут Ви можете придбати квитки, менеджери допоможуть  організувати логістику вашої подорожі, адже в касі не тільки можна придбати автобусні квитки, але і авіаквитки і залізничні ваучери.  Якщо ви бачите довгу чергу, а вам потрібен квиток негайно – ви можете його придбати самостійно, в залі очікування можна скористатися ноутбуком та за допомогою сайту ticket-bus.travel придбати квиток на потрібний вам рейс, менеджери вам його роздрукують. Тут не тільки зручні дивани і охайні вбиральні, в залі очікування можна збадьоритися кавою чи чаєм, відпочити з дороги переглядаючи улюблені телепрограми по ТV, скористатися WiFi, підзарядити свій гаджет.На автостанції і досі озвучують прибуття та відправлення рейсів, але зараз це робить спеціальна програма, а не диспетчер, приємним жіночим голосом, бажаючи пасажирам та водіям щасливої дороги.Не потрібно стояти в черзі до інформ-бюро – всю інформацію можна побачити на он-лайн табло, над касами або зателефонувавши за номером call-centr +380503707099 та +380673707096. Консультація менеджера – безкоштовно. Придбати квитки по Україні на сайті  zakavto.com.ua  та квитки по Європі на сайті ticket-bus.travelВи помітили, на старих фото у автостанцій немає критих платформ – це значний недолік, чекати на свій автобус під дощем  не надто приємно, ми це вже давно виправили. На всіх велиих автостанція є криті платформи, напевне найдовший перелік платформ на Автостанції Мукачево більше двадцяти.Тут також є Зал очікування підвищеного комфорту та Міжнародна каса. м. Мукачево – один з найголовніших транспортних вузлів. Багато міжнародних рейсів до Чехії, Польщі, Словаччини, Іспанії, Італії прокладені через Мукачево. А ще наші пасажири кажуть, що тут варать дуже смачну каву – заряд енергії перед важливою поїздкою.

Для тих хто знає, що в подорожі потрібно заощаджувати гроші, за відомим висловом “Яка різниця, що на твоїх ногах старі кеди, якщо ти гуляєш в них по Парижу!” буде цікаво знати, що тут діє дуже зручний і бюджетний хостел – за 140 грн, ви отримаєте ліжко в двоспальному, або трьохпальному номері + сніданок та хорошу транспортну розв’язку для планування своєї подальшої мандрівки.Ідеально підходить для одно-дводенної ночівлі, по дорозі до Будапешту чи Братіслави. Власне квитки в будь-яку країну Європи, та в сусідні міста Ви можете придбати в автобусній касі на першому поверсі автостанції Берегово. Або якщо Берегово – це один з багатьох пунктів вашої мандрівки по Закарпаттю. Адже лікувальні води цього краю дарують сили та наснагу протягом всієї мандрівки. Живіть на повну!

БереговоHostel AS Beregovo знаходиться за адресою вул. Мужіївська 52, Берегове, 90200, Україна, забронювати номер можна на сайті – Booking.com та за телефоном: +380504346639

В Хостелі “Берегово АС”  доступні три готельні номери, з особистою вбиральнею, душем та великим французьким ліжком – бронювання готельного номеру можливе тільки за телефоном, безпосередньо у адміністратора, щоб ваш номер був закріплений виключно за Вами. Ми робимо те, що важливо для Вашого комфорту.Ще один хостел на автостанції, вас чекає в с.м.т. Міжгір’я – тож це місце варте того щоб зайняти наступний пункт у вашій мандрівці по Закарпаттю. Щодня, о 12:00 звідси відправляється рейсовий автобус до села Синевир.

Що ми знаємо про Міжгір’я? Це найбільш відвідуваніше туристичне місце, адже тут знаходиться головний символ Закарпаття - озеро Синевір. Тут можна по-справжньому знайти познайомитись з ведмедями, в рекреаційному центрі, що знаходиться в тому ж таки Синевирському заповіднику. Тут найкрасивіший в Закарпатті водоспад Шипіт, щоліта молодь влаштовує неподалік від водоспаду фестиваль, де на Івана Купала запалюють велитенську ватру, це фестиваль-пікнік з філософією любові до природи, дружності,  закоханості, юності, музики і свободи, з одноіменною назвою “Шипіт”. Зимою, тут можна покататися на лижах та санчатах. І в Міжгір’ї і поруч, тут знаходяться найпопулярніші гірськолижні бази, такі як Пилипець, Ізки, Маковиця, Подобовець, Бескид. До них легко доїхати і вони не далеко від Мукачева та Ужгороду. А ще тут цілющі мінеральні джерала Сойми та Келичин. Тут є чим зайнятися і влітку і взимку.Номери в хостелі можна забронювати, як за вказаними телефонами +380505279674 і +380993543970, так і на сайті Booking.com Вартість за двохмісний номер – від 300 грн. і це найменша ціна в регіоні.
Хостел знаходиться на другому поверсі, а на першому поверсі – можна придбати квиток в автобусній касі Автостанції Міжгір’я, не тільки по Закарпаттю, а і так само за кордон. Ви здивуєтеся, але навіть на літак.Так, на всіх автосанціях “Закарпатавтотранс” можна придбати квитки до Європи, на всіх автостанціях можна придбати квитки для поїздки по Закарпаттю. Але Свалява – це столиця санаторіїв. І всі квитки і автобусні і залізничні купуються саме сюди, з усіх куточків Україні.  Де як не в свалявському регіоні, можна відпочити на набратися сил, оздоровитися цілющою мінеральною водою.

Саме з цієї автостанції ви розпочинаєте свій шлях до покращення свого здоров’я  і з неї ж, відпочивши, ви їдете додому або з бадьорістю та енергією до нових мандрівок. Так часто й роблять туристи, що відпочивають в місцевих санаторіях Поляна, Квітка Полонини, Сонячне Закарпаття, Кришталеве джерело і.т.д . Зі Сваляви, можна організувати для себе цікавий тур на вихідні дні – до Будапешту та до Відня, перед заверешнням вашого відпочинку в Закарпатті, привезти звідси не тільки міцне здоров’я а і закордонні сувеніри. Рекомендуємо звернутися за організацією до ticket-bus.travel це не тільки туристичні поїздки, а і в першу чергу – квитки до Європи зі знижкою 6% для зареєстрованих клієнтів,  tbt.in.ua найкращий помічник мандрівника.Ця автостанція – відкриває дорогу до краси  Карпат. Хто займається хайкінгом (hiking) – пішим туризмом, знає, що автостанція Великий Бичків – остання транспортна база перед мальовничим “Карпатським біосферним заповідником” Мармароського масиву, і дуже фотографічною Полониною Лисичою.

А для місцевих стало важливим, що через цю маленьку автостанцію проїздить чимало міжнародних рейсів до Братіслави, Брно, Праги і.т.д, що розв’язало проблеми безпечного та надійного виїзду закордон на роботу та навчання.

Це не просто відремонтована автостанція, це  заново збудована автостанція. Останній транспортний пункт на перетині Закарпатської та Івано-Франківської області, один з перших пунктів для відправки всіх міжнародних рейсів в Закарпатті. Зважаючи на значимість автостанції в цьому регіоні, питання про її будівництвом було першочерговим. Ясіня – це ще одна гірськолижна зона для активного туризму. А топ-ом туристичного відпочинку вважають зустріти Новий рік в Горах, часто це Ясіня – через свою “новизну”, розвинену гірськолижну інфраструктуру,  та дивовижні краєвиди на карпатські гори.

Туристичні курорти “Ясіня” і “Драгобрат” надають високий сервіс всім відпочиваючим. Проте, варто зазначити, що  найчарівнішим в Ясіня, все ж таки залишається природа. Один з найвищих водоспадів Закарпаття, загальна висота якого становить 36 метрів,  складається з понад 5 каскадів – Труфанець розташований на південних схилах гірського масиву Свидовець, який зараз активно захищається активістами. Свидовець та річка Тиса, можуть не витримати будівництово чергового відпочинкового комплексту. Саме тому варто пам’ятати, що захист довколишнього середовища, розумна організація туристичного бізнесу та усвідомлення можливостей у використанні природніх ресурсів можуть зберегти цю красу для наших дітей та посприяти розвитку еко-туризму. І ми запрошуємо вас, доторкнутися до скарбів Карпат разом. Добратись до цієї пам’ятки природи дуже просто, адже вона розташована біля дороги, поміж селами Ясіня та Кваси. У 1997 р. Труфанець увійшов до складу Карпатського біосферного заповідника.

Автостанції, яких більше немає.

Так трапляється, що транспортний потік з міст та сіл згасає. Люди перїздять в більші міста, зменшується кількість рейсових автобусів – і обслуговувати пасажирів стає нерентабельно. В період важких  90-х, це спіткало багато автостанцій. Що  зараз залишилися лише автобусними зупинками. Ось деякі з них.

Часи змінюються. Дещо зникає з наших карт, а дещо з’являється. Але ми і надалі залишаємося вашими надійними агентами з продажу автобусних квитків, забезпечуємо автобусні рейси, працюємо з понад 250-ма перевізниками і за можливості створюємо комфорт та сервіс на автобусних станціях.
Ми частина інфраструктури Вашого міста і створені, щоб допомогати робити життя простішим.
Дякуємо за довіру понад 50 років.

З повагою, колектив “Закарпатавтотранс”
0504346620 телефон гарячої лінії.

Джерело історичного матеріалу про транспорт та інформації про  “Мармароський масив”  https://uk.wikipedia.org/